Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Yerel Seçimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Halka karşı zerre umudum yoktu hatta istanbul ve ankara gibi kesin yerler bile gider düşüncem vardı yani o derece ama bu sonuçtan sonra ümidim kıvılcım aldı.İstanbullu olarak sandığa bile gitmeyecektim ama son günlerde aktroll-zafertroll-iptroll ve diğerleri iğrenç saldırıları yüzünden sandığa giderek 3 kez chp ye mührü bastımki zaten 2019 seçiminde de ekreme oyumu atmıştım.Bence seçim sonrası en büyük kazanan ülkenin gelecek umudu oldu.Sonrasında chp vb geliyor.

Bence bu düşünce yanlış. Yerel seçimlerde insanlar genellikle tanıdığı ve iş yapacağını düşündüğü kişilere oy veriyor. Çünkü seçtiği kişinin ne yaptığını en yakından görebiliyor. Ekrem İmamoğlu'na bakalım mesela. Adama il meclisi iş yaptırmadı, hükümet eliyle çoğu şey bakanlıklara verilip belediye yönetiminden alındı, adam bunlara rağmen geçen seçimde aldığı oydan daha fazlasını alarak kazandı, üstelik bu seçimde ittifak da yoktu, tek başına girmişti.

CHP birkaç yer hariç neredeyse her yerde doğru kişileri aday gösterdi de kazandı, yoksa insanların oy vereceği başka adaylar da vardı.
İstanbul hepimizin ağladığı seçimde 48.5 verdi.
İstanbul şuan güldüğümüz seçimde 51 verdi.
Artış.
2.5 puan

Ankara hepimizin ağladığı seçimde 47.3 verdi
Ankara hepimizin güldüğü seçimde 60 verdi.
Artış
13 puan

Önümüzdeki seçim aday olacak kişi İmamoğlu.

Biz hep yanlış kişilerle mücadele veriyoruz. Dem partisinin arkasına yapışıp gidecek bir İmamoğlu 2028 seçimini de riske atar ha KK gibi kesin kaybeden bir tip değil o yüzden kazanabilir ama dediğim gibi her zaman yanlış işler yapan bir muhalefete sahiptik hala da sahibiz.

Dem partisinin patlaması şu seçimin en iyi olaylarından biri gerçekten. Seçimler bunların oylarıyla belirleniyormuş gibi saçma sapan bir düşünce yapısı vardı. Seçimi rakibinden yani Akp'den oy kopararak kazanırsın. Demci tayfa doğuda yine gitti kendi adayına oy verdi, yıllardır yapılan hamlelerin tamamen yanlış olduğu ortada.

Sandığa gitmeyen %25 lik kesim var.Sonraki seçimlerin kaderini bu kesim belli edecek.Hadi %15 i yine gitmedi diyelim.Kalır %10.Bakalım tarih neler gösterecek.Chp en büyük baş belası kk ve partideki işe yaramazları attı.Bence dahada hızlanacak sonraki seçime kadar.Kk aslında farkında olmadan Ekreme en büyük iyiliği yaptı.Önceki seçimde aday olarak tüm nefreti üzerinde topladı ve Ekrem bu devasa gaklibiyet sonrası ekstra avantajla sonraki seçime daha iyi bir avantajla girecek ve kk denilen bir şahıs olmadan.Bence bu tabloda kk nın aday olması artı yazar.

Erken seçim olmazsa bir sonraki seçmenin alt tabanı 2010 doğumlular olucak. Genç nesil muhalif çoğunlukta. Seçim 2028'de olursa doğru adayla erdoğanın kazanma şansı düşük,bunu göze almazlar erken seçim kapıda diye düşünüyorum.

Özgür Özel süreci iyi yürüttü. Gereksiz polemiğe girmedi, öne atılmadı. Hatay'da Lütfü Savaş'ı aday göstermesi dışında büyük bir yanlış tercihi yok.

Desteklemediğiniz adam bir şeyler kazanınca kötülemeye gerek yok.

Ayrıca seçim sonrası konuşması da gayet kaliteliydi.

Dem partisinin patlaması şu seçimin en iyi olaylarından biri gerçekten. Seçimler bunların oylarıyla belirleniyormuş gibi saçma sapan bir düşünce yapısı vardı. Seçimi rakibinden yani Akp'den oy kopararak kazanırsın. Demci tayfa doğuda yine gitti kendi adayına oy verdi, yıllardır yapılan hamlelerin tamamen yanlış olduğu ortada.
Bu görüşe pek katılmıyorum. 2023 seçimlerinde %10 oy alan demin bu seçimlerde yarı yarıya düşme sebebi seçmenin Batı şehirlerinde stratejik davranıp kazanabilecek adaylara oy vermesinden ibaret. Eğer CHP eski ulusalcı çizgiye dönseydi bunun mümkün olacağını pek de zannetmiyorum. Bir benzeri İyi parti için de geçerli. İyi partililer de aynı şekilde şehirlerde kazanacak adaylara basıp geçtiler.

Erken seçim olmazsa bir sonraki seçmenin alt tabanı 2010 doğumlular olucak. Genç nesil muhalif çoğunlukta. Seçim 2028'de olursa doğru adayla erdoğanın kazanma şansı düşük,bunu göze almazlar erken seçim kapıda diye düşünüyorum.
Aşağı yukarı het seçim öncesi aynı şeyler. Genç seçmen muhalif, yaşlılar ölüyor falan filan. Ama nedense bu tahminler sandığa nit türlü yansımıyor. Mantık dışı ama sebebini çözemedim gitti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık