Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 2 Amiral'e Karşı Kazanabilecek Biri Var mı ya da Olacak mı?

Seride 2 Amirale karşı Kazanabilecek kişi var mı?

• Gol D. Roger

Kullanılan: 337 55.5%
  • Monkey D. Garp (Gençliği)

Kullanılan: 205 33.8%
  • Monkey D. Dragon

Kullanılan: 106 17.5%
  • Edward Newgate (Gençliği)

Kullanılan: 279 46.0%
  • Monkey D. Luffy (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 288 47.4%
  • Marshall D. Teach (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 186 30.6%
  • Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 54 8.9%
  • Hayır yok, ama serinin sonlarına doğru olabilir

Kullanılan: 39 6.4%
  • Hayır yok ve muhtemelen olmayacak da

Kullanılan: 123 20.3%
  • Rocks D. Xebec

Kullanılan: 90 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    607
Haki kullanamıyorsa Aka'ya nasıl 2 kere vurdu ?
Pardon, benim hatam. Savunmada kullandığını düşünmüyorum demem gerekirdi ki çöp askerlerden hasar alması da bunu destekler nitelikte. Veya çok kısıtlı olan hakisini dandik marine de kullanmayıp Akainu'ya saklamış olabilir. Her halükarda çok kötü bir durumda olduğu bariz benim için.

Reis sana tabi ki de hak veriyorum bazı konularda ama 2 amiral çok uçuk bir rakam.
Wb ölü haldeydi değil mi ?
Wb’yi özel kılan ölü halinde bile gücünü koruyabildi. Adam yarı kafayla gücünden taviz vermedi bunu başka bir yonko yapamazdı bence. Eğer wb ölü haliyle güçten düşüp öyle yenseydi akainu’yu sana hak verirdim ama orda evladı gibi sevdiği birisini kaybetmiş bir wb var ve adam o sinirle acıyı hissetmemiştir bile. Wb savaşa başlamadan önce tabi genç halindeki gibi değildi buna bir şey diyemem zaten ama sinir durumunda karakterlerin saldırı gücü artıyor bunu her arc görüyoruz luffy’de. Wb’ o sinirle akainu’nun kafasına kafasına vurdu. Tabi kendi de ciddi hasar alırdı. Genç halinde akainu’yu daha rahat yenerdi ama iki amirali yenemezdi bence bunun için hem hıza hem iki kişinin güçlü hakisiyle başa çıkmak gerekiyor yani sadece güçle olacak iş değil bunlar.
Düşüncemizin farklı olmamızın sebebi prime Wb ve yaşlı Wb arasındaki gördüğümüz farktan kaynaklanıyor bence. Ben Prime Wb'nin yaşlı halinden çok güçlü olduğunu düşünürken sen o kadar güçlü olduğunu düşünmüyorsun zandımca. Hani Wb'nin saldırı gücünün hiç düşmediğini varsaysak bile ben savunmasını aşırı eksik görüyorum. Normal karakterlerde savunma + dayanıklılık olurken Wb'de sadece dayanıklılık vardı. Ben de bu savunma olayını çok önemli görüyorum, hele ki yonkouların hepsinde (BM demir balon, Kaido ölmüyor, Shanks haki master, Teach...) bu özellik vurgulanmışken. Zaten iki amiral dediğim kişilerin hepsi de KK seviyesi olmuş ya da olacak kişiler, onun altı bence de kurtarmaz.

Tek amirale karşı kazanabilecek kaç kişi var bu sorulmalı. Mangaya göre bir başka amiralden başkası yok. En güçlü adam bile en fazla bir süre uzaklaştırabildi.
5 yonkou, Dragon,Roger,Garp,Ryuuma,İm, düşük bir ihtimal Mihawk. Mihawk hariç diğerlerinin yeneceği net benim gözümde

Pardon, benim hatam. Savunmada kullandığını düşünmüyorum demem gerekirdi ki çöp askerlerden hasar alması da bunu destekler nitelikte. Veya çok kısıtlı olan hakisini dandik marine de kullanmayıp Akainu'ya saklamış olabilir. Her halükarda çok kötü bir durumda olduğu bariz benim için.
Yok savunmada kullanmadığı bariz zaten ama Aka'ya saldırışında net kullanmıştır.Ama olaya şurdan da bakabilirsin.Aka son roundda WB'den 2 yumruk yiyor ve WB bi anda arkasında bittiğinden o 2 yumrukta haki savunması yapamamıştır.Yonkolar arasında WB'den daha iyi saldırı gücüne sahip biri yoktur,en fazla denk olan vardır.Şimdi böyle bakınca Aka haki savunması bile yapmadan(saf dayanıklılığıyla) WB'nin 2 haki+depremli yumruğundan sağ çıkıyor.Artı olarak şöyle bir şey var.WB o 2 yumruğu motivasyonu çok yüksek(Ace'nin ölümü) bir şekilde atıyor.Zaten o saldırıda mfyi yıkması bunu belli ediyor.Yani o 2 yumruk WB'nin normal yumruklarından biraz daha güçlüdür.Aka ise bu güce sadece saf dayanıklılığıyla karşı koydu.Sence burdan bakınca yonko ve amiral arasında çok fark var diyebilir miyiz ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık