Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 2 Amiral'e Karşı Kazanabilecek Biri Var mı ya da Olacak mı?

Seride 2 Amirale karşı Kazanabilecek kişi var mı?

• Gol D. Roger

Kullanılan: 337 55.5%
  • Monkey D. Garp (Gençliği)

Kullanılan: 205 33.8%
  • Monkey D. Dragon

Kullanılan: 106 17.5%
  • Edward Newgate (Gençliği)

Kullanılan: 279 46.0%
  • Monkey D. Luffy (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 288 47.4%
  • Marshall D. Teach (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 186 30.6%
  • Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 54 8.9%
  • Hayır yok, ama serinin sonlarına doğru olabilir

Kullanılan: 39 6.4%
  • Hayır yok ve muhtemelen olmayacak da

Kullanılan: 123 20.3%
  • Rocks D. Xebec

Kullanılan: 90 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    607
Hayır öyle düşünmüyor-uz/um. Arada belli bir güç farkı olunca sayılar fazla bir etki yaratmıyor. WB'nin dayanıklığını gördük ama savunmasını görmedik. Her gelen darbeyi yiyordu Wb, kılıç vb yaralar da bal gibi etki ediyordu. Halbuki Wb haricindeki diğer yonkoular o hasarların hiçbirini almaz. Yani benim için fark yaratan ana etken savunma. Haki kullanamayan Wb bile Akainu dövüyordu (her ne kadar çok hasar alsa da). Şimdi BM'yi düşün. Bu kadın hasar almıyor, bildiğin dümdüz hasar almıyor. Akainu Wb'ye verdiği hasarın yarısını hatta çeyreğini veremez Bm'ye. Karşısındaki kadın doğuştan Op bunun yanında gayet sağlam b.haki ve k.hakisi var. Akainu bu kadına nasıl adamakıllı hasar versin? Eğer bir amiral vs bir yonkou(hasta olmayan, hasar almamış ve mümkünse yaşı 80e dayanmamış) olsa yonkoular birkaç yarayla alır derim ancak 2 amiral vs normal bir yonkou olursa amiraller alır diyorum. Senin dediğin gibi düşünsem yonkoular orta-zor şekilde alır derdim.

Düşünsene Shanks Akainu'nun magmasını sallanıyor, Bm'yi açıkladım,Teach direk meyve iptali ve en güçlü parameciaya sahip (haki ve dayanıklılıkda da kendini geliştirdiyse zaten...), Kaido'yu anlatmaya gerek yok (narratorun nasıl anlattığı belli zaten). Şimdi ben bunların hangisini amiraller ile aynı-azıcık üstü kefesine koyayım? Onu da geçtim 2 amiral alır dediğimiz kişiler bu saydığım adamlardan (kuvvetle muhtemel) da daha güçlü kişiler. Hâlâ böyle düşünenler çok absürt geliyor mu?
Hacı sadece yonkoların gözünden bakmışsın olaya. Bm’nin savunması daha iyi olsa da saldırı gücü wb kadar yüksek değildir bence.
Amirallerin de haki düzeyleri var. Ben de yonkolar amirallerden güçlü diyorum ama haki dediğimiz olay doğru orantılı değil.
Akainu coby ye sadece magma ile vursa ölcek zaten sonra shanks geliyor saldırıyı durduruyor. Aynı şekilde bm de öyle. Bm de nami’yi eliyle ezmek istiyor chopper durduruyor çünkü nami’yi ezebilecek kadar güç uyguluyor bm o yüzden chopper durdurabiliyor. Orda coby değil de başka biri olsa akainu daha güçlü vurmaya kalkışırdı aynı şekilde orda nami olmayıp daha güçlü biri olsa bm daha sert vururdu. Wb ye atılan yumruk ile coby’ye atılan yumruk bir değil.
Mf de amirallerin çok zor hasar aldığını gördük. Hep dikkatleri dağılınca hasar yediler. İki amiral bir yonkoya fokuslanmışken ve biri ışık hızındayken ve en yıkıcı meyvelere sahipken bir yonko nasıl iki ayrı rakibe odaklanmayı düşünüyor ?
Savunması güçlü olsa bile bir amiral o savunmayı aşamayacaksa ne güne amiral olmuş bunlar.

Fuji daha yerde Law’ı tutamıyor, Zoro’yu tutamıyor. Linlin onun yanında Saitama gibi kalır. 0 etki. Birde Kuzan’ı düşün buza ruh vermesini geçtim bindiği Pro zaten Ace’in Entei’sinden büyük ve güneş özelliği gösteriyor. Bunuda geçtim Kuzan’ın dondurma tehlikesi olmadığında buza form vererek fiziki saldırı yapıyor. Linlin denen azmanı buz saçağı ile mi çizecek. Koy Kuzan ve Fuji’yi Linlin karşısına 2 amiralin telef oluşunu izleriz. Sonuçta bu iş meyve uyumuyla da alakalı.

Şahsen sadece prime WB ve Linlin’in 2 amirale üstünlük sağlayacağını düşünüyorum.
Kaido'yu görmediğimizden bilmiyoruz. Ama azman hakileriyle ve vücutlarıyla ön plana çıkan yonkolardan sonra Shanks'ı eledim.

Hacı sadece yonkoların gözünden bakmışsın olaya. Bm’nin savunması daha iyi olsa da saldırı gücü wb kadar yüksek değildir bence.
Amirallerin de haki düzeyleri var. Ben de yonkolar amirallerden güçlü diyorum ama haki dediğimiz olay doğru orantılı değil.
Akainu coby ye sadece magma ile vursa ölcek zaten sonra shanks geliyor saldırıyı durduruyor. Aynı şekilde bm de öyle. Bm de nami’yi eliyle ezmek istiyor chopper durduruyor çünkü nami’yi ezebilecek kadar güç uyguluyor bm o yüzden chopper durdurabiliyor. Orda coby değil de başka biri olsa akainu daha güçlü vurmaya kalkışırdı aynı şekilde orda nami olmayıp daha güçlü biri olsa bm daha sert vururdu. Wb ye atılan yumruk ile coby’ye atılan yumruk bir değil.
Mf de amirallerin çok zor hasar aldığını gördük. Hep dikkatleri dağılınca hasar yediler. İki amiral bir yonkoya fokuslanmışken ve biri ışık hızındayken ve en yıkıcı meyvelere sahipken bir yonko nasıl iki ayrı rakibe odaklanmayı düşünüyor ?
Savunması güçlü olsa bile bir amiral o savunmayı aşamayacaksa ne güne amiral olmuş bunlar.
Genellikle Shanks üzerinden gitmişsin, hadi o örnek dediğin gibi diyelim. Wb ve Akainu'nun son savaşına bakmamız ve yeterli bence. Wb ölü sayılır, hiçbir haki türünü kullanamıyor, kullanmayı geçtim adamakıllı kendini savunamıyor. Şimdi Wb'nin gücü diğer yonkoular dan fazla olsa bile b.haki, k.haki, h.haki kullanamıyor ve üstüne hastalık, yaşlılık, önceden aldığı hasarlar gibi etkenler var. İşin kısası o son Wb ile normal bir yonkou arasında kocaman bir fark var ( saydığım etmenlerden dolayı ). Akainu veya başka bir amiral yonkoulara hasar verse bile asla Akainu'nun Wb'ye verdiği ölçüde hasar veremez. Serinin en önemli unsurlarından hakilerin hiçbirini kullanamıyordu Wb, daha nasıl bir handikap olsun? Wb yerine BM koy öyle düşün, o zaman hak vereceksin bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık