Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Bir şey yapmasına gerek var mı? Söylemleri ele alıyorsan aldığı eğitimlere bak. Yukarıda yazdım yine yazıyorum. Hayır, neden zaman atlaması boyunca direk Sanji'den daha iyi eğitim alan , direk dövüş gücünü geliştiren Zoro baya bir güçlü olmasın Sanji'den? Sanji kendi kendini eğiltmedi mi? Sence Mihawk'dan eğitim alan Zoro'ya yakın olması normal mi? Aralarında sırf rekabet var diye?

Şu an zaten Sanji ya yakalamıştır ya da geçmiştir diyorum.
Eğitim almalarının ve zaman atlamasının sebebi mangakanın birden tayfayı büyükbaşlara sokmak istemesiydi. :/

Neticede en yüksek ödüllü 2. kişi olan Luffy (en yüksek olan Kid, sivillere dokunduğu için bu ödülü aldı.) benim eğitime ihtiyacım var derken diğerleri girdi direk yeni dünyaya.

Arada küçük bir fark var. Zoro daha güçlüyüm derken Oda'nın amacını hepimiz biliyoruz ya da Sanji ödülüm zoro'yu geçtı derken. Fakat Sanji'nin, Judge ile dövüşü veya Zoro'nun bir gösteriminden sonra neden kaptan değil denmesi güce olan vurgu diye yorumluyorum ben. Bak son cümlede çok haklısın hep desteklenen karakterin lehine alıyorlar. Nami'nin o sözünü güç gösterimi olarak ele alıyorsalar o zaman Zoro ile ilgili geçen diyalogları da kabul etmeleri gerekiyor.Zoro ve Sanji güç açısından yakın olsa bile Oda, Zoro'yu farklı yere koyuyor Sanji'den. İsteyen bakış açısı desin ben böyle anladım okuduğum seriden. Rekabet içinde olmaları aynı önemde olduklarını göstermiyor; önümüzde Buggy ve shanks örneği var. Abartı örnek oldu ama eminim anlatabilmişimdir.

Bir çok kere dedim yine diyorum Sanji şu an aldığı güçle ya Zoro'yu yakalamıştır ya da geçmiştir. Fakat zaman atlamasının başlangıcında bariz bir şekilde Zoro'yu daha güçlü görüyorum. Potansiyel ile ilgisi falan yok, aldıkları eğitimle ilgisi var. Sırf rekabet içinde olacaklar diye her zaman birbirlerine yakın seviyede olmak zorunda değiller. Zoro zamanında geçmişti, şimdi Sanji geçmiş olabilir. Yani zamanında ''Zoro iki kat güçlü'' diyenlere ''çok güldüm'' demeye falan gerek yok.

Bak hala anladım. Orada arkadaş Zoro hangi arc bossu ile karşılaştı dedi. Ben de Doflamingo'dan daha güçlü olan Fuji dedim. Sanji'nin düştüğü duruma da düşmedi dedim. Hayır, neden zaman atlaması boyunca direk Sanji'den daha iyi eğitim alan , direk dövüş gücünü geliştiren Zoro baya bir güçlü olmasın Sanji'den? Sanji kendi kendini eğiltmedi mi? Forumda herkes böyle kabul etmiyor mu? Sence Mihawk'dan eğitim alan Zoro'ya yakın olması normal mi? Aralarında sırf rekabet var diye? Şu an zaten Sanji ya yakalamıştır ya da geçmiştir diyorum.

Görüyoruz. Nami'nin görüşünü önemsiyorsan Zoro için ''neden o kaptan değil'' veya Barto'nun ''sağ kol'' veya ''yardımcı kaptan'' demesini kabul edecek misin? Etmeyenlere de istediğiniz kadar kabul etmeyin diyecek misin?
Benim görüşüm, Sanji hiçbi zaman Zoro'yu güç konusunda geçemeyecek. Bunun sebebi de hedefleri ve bu hedeflerin doğurduğu motivasyonları. Bu ikisinin Luffy'e yaklaşamaması da Luffy'nin hem güçlenmek hem korumak hem de özgür olmak motivasyonunun ikisine de baskın gelmesi. O diyaloglar altın değerinde bu arada :D Hemen masaya konurlar çok eğlencelidir.

Buradaki diyalogların hepsi doğru. :/

-Big Mom tabii ki ezik der. Korumaya kalktığını düşünüyor çünkü.
-Sanji'nin o yaptıklarını yapabilmesi de övülmesi gerekiyor. Çünkü diğer çocuklar suıt kullanıyor. Germa askerlerinin bunları dillendirmesi doğal.
-Zoro'yu övmeleri de doğal. Zoro ve Killer kaptan olmamalarına rağmen en kötü nesildeler. Kaptan da olur.

Nami onu demese sanki Zoro Sanji'den 2 kat güçlüdür diyecekmişim gibi bir his var galiba. Zoro Sanji'den güçlüdür ama 2 kat değil.

Zoro Dressrosa'da ne yaptı da Sanji'yi geçti?
Sanji Whole Cake'de ne yaptı da Zoro'yu geçti?
Zoro=3*Sanji+c ağla

edit hatta +holosko ve bir miktar para

Eğitim almalarının ve zaman atlamasının sebebi mangakanın birden tayfayı büyükbaşlara sokmak istemesiydi. :/

Neticede en yüksek ödüllü 2. kişi olan Luffy (en yüksek olan Kid, sivillere dokunduğu için bu ödülü aldı.) benim eğitime ihtiyacım var derken diğerleri girdi direk yeni dünyaya.
Bak soruma cevap değil bu. Sen Sanji ve Zoro'nun aldığı eğitimi eşit görüyor musun? Sanji eğitim bile almadı sürekli kaçıp , dövüşmek zorunda kaldı. Kendi kendine geliştirdi. Doğru düzgün koka bile göremedik. Zoro ise direk en iyi kılıç ustasından haki eğitimi aldı. Zaman atlaması sonrası ikiside kapalı kutuydu ama aldığı eğitimle Zoro'yu aradaki farkı açmış olarak görüyordum. İnsanların bu düşünmesi çok normal değil mi? Sırf rekabet var diye eşit demek yerine. Hayır rekabette zaten komedi üstünden gidiyor ama o başka konu. Seri sonunda ise çok fark olmaması gerekiyor. Oda ne yapar bilemem.

Benim görüşüm, Sanji hiçbi zaman Zoro'yu güç konusunda geçemeyecek. Bunun sebebi de hedefleri ve bu hedeflerin doğurduğu motivasyonları. Bu ikisinin Luffy'e yaklaşamaması da Luffy'nin hem güçlenmek hem korumak hem de özgür olmak motivasyonunun ikisine de baskın gelmesi. O diyaloglar altın değerinde bu arada :D Hemen masaya konurlar çok eğlencelidir.
Konsun :D Şu an Sanji geçmiştir gibi geliyor bana. Hatta Oda'nın, Zoro ve Sanji'yi henüz yan yana göstermeme nedeni bile olabilir.

Zoro sağ kol/2.kaptan (nerde denmiş efendim diyenlerle uğraşmam) Sanji değil.
Zoro süpernova Sanji değil.
Zoro, Luffy, Nami çekirdek kadro; Sanji değil.
Zoro, hayali doğrudan güçle alakalı olan tek karakter, Sanji değil.
Zoro'nun hocası alanında Dünyanın en iyisi, Sanji'nin hocasının ne olduğu ne öğrettiği belli değil.
VS. vs.

Ama Zoro ve Sanji yakın güçte öyle mi ? :fool: :alkis:

Bu hikayeye siz inanadurun. Sanji ve Zoro ancak GÖRÜNÜŞTE rekabet içinde olur :byee:

Bak soruma cevap değil bu. Sen Sanji ve Zoro'nun aldığı eğitimi eşit görüyor musun? Sanji eğitim bile almadı sürekli kaçıp , dövüşmek zorunda kaldı. Kendi kendine geliştirdi. Doğru düzgün koka bile göremedik. Zoro ise direk en iyi kılıç ustasından haki eğitimi aldı. Zaman atlaması sonrası ikiside kapalı kutuydu ama aldığı eğitimle Zoro'yu aradaki farkı açmış olarak görüyordum. İnsanların bu düşünmesi çok normal değil mi? Sırf rekabet var diye eşit demek yerine. Hayır rekabette zaten komedi üstünden gidiyor ama o başka konu. Seri sonunda ise çok fark olmaması gerekiyor. Oda ne yapar bilemem.
Eşit görmüyorum tabii. Ama eğitimi çok sembolik buluyorum. Gerçek hayatta olsaydılar Zoro geldikten sonra tek atardı Sanji'ye. Ama burada olay, adamları ayırayım, güçlensinlerden ibaret.

Çünkü Ivankov'dan güçsüzlerle dövüşerek vakit geçirmek var, Mihawk var.
Zoro'nun hocası alanında Dünyanın en iyisi, Sanji'nin hocasının ne olduğu ne öğrettiği belli değil.
VS. vs.

Bu hikayeye siz inanadurun. Sanji ve Zoro ancak GÖRÜNÜŞTE rekabet içinde olur :byee:
Temsili sen
:agla:

VS. vs.

La şimdi biri çıkıp şu dediklerinle Luffy'i karşılaştırırsa bunları güç kıstası olarak mı alacaksın :D
Luffy kaptan Zoro değil
Luffy yonkou Zoro değil
Luffy ana karakter Zoro değil çekirdekmiş çitleyelim o zaman
Luffy'nin hayali doğrudan tüm dünyayı sallayan bir mevki ile alakalı bknz KK
Luffy'nin hocası KK ile dünyayı fethetmiş birisi Zoro'nun hocasının nereyi fethettiği belli değil.

Şimdi birisi bunları yazıp Luffy ve Zoro yakın güçle öyle mi deyip üzerine de böyle abidik 3 5 emoji atsa :fool::gamyon::at::tmm::ühü::hhh::good::a::sapkali::respect:hemen kabul etmen lazım bence kabul et bu gerçeği.

Zoro = Sanji, hep öyle oldu öyle de kalacaktır. Denk gibi çizildiler bugüne kadar, bazıları Sanji'yi o kadar çok eziyor ki yerine Jinbei'yi koyacaklar. O kadar kolay değil o işler bu adam Monster Trio'dan birisi tayfanın savaş gücü açısından en önemli isimlerden. Nasıl oluyorda Zoro ile arasında uçurum olabiliyor, ağzıyla kuş tutsa da ona yetişemiyor? Bunu diyenler fanlıktan sağlıklı düşünemiyorlar bence. Zoro kadar abartılan az karakter vardır şu seride.

Kaç mesajdır buraya bi anlatamadınız. O işler nasıl olacak dediğimizde cevap: Onun adı Zoro. At gözlüğünü çıkarmayınca böyle oluyor zaten. Hadi sana iyi forumlar. Evet, Zoro döver.
Yahu Buggy korkağın beceriksizin teki. Birine karşı üstün gelmesini tek mümkün kılan şey, meyve gücünü bilmemek olabilir. Meyvesini de kullanıyor doğruya doğru. Saldırı gücü desen yerlerde. Dayanıklılık,hız hak getire. Sen kalkıp alamaz diyorsun Zoro. Sen söyle bakalım nasıl yenecekmiş Buggy? Hangi vasıfla. Zoro'yla Luffy'nin önceki rakiplerini karşılaştıran konuda birçok kişi Zoro Buggy'yi alır demiş. Böyle düşünen sadece ben (senin tabirinle Zoro'cu) değilim yani.

Gel karşılaştıralım. Zoro hızda, güçte, iradede üstün. İradenin ne kadar önemli rol oynadığını biliyoruz. Kılıç saldırıları işe yaramayacağı için saldırı gücü düşse de yine Buggy'nin işini görecek saldırılar yapacaktır.

@OverLord Yahu karşılaştırdığımız adam Buggy :D Şaka gibi gerçekten. Allah'ın eziğiyle bir tutmamız hata Zoro'yu.

Oda sbs de söylüyor zoro ve sanji arasındaki rekabeti ve dövüşü ilginç kıldırmaya çalıştığını. Yani bu ikisi her konuda açık ve net bir dövüş ve rekabet içinde.
Boşuna inkar etmeyin.

Birbirinden 2-3 kat güçlü olan kişiler rekabet edemez yani hep yakın güçte olacaklar.

Oda:
The serious nature of their fight is what makes it interesting.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık