Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Aslında King'de çıkabilir soyunun son temsilcisi, soylu falansa zaten ihtimali yükselir. King'i işeyebileceği bir arc içerisinde çizse Kral haki çıkardı şimdi de çıkabilir bakalım.
King de bence de çıkabilir Red’im… hatta muhtemelen çıkacak zaten. Geçen de yazmıştım. Kaido ile Bm’ye denk güçte denişmişti bu arc içinde. Şimdi böyle bakarsak birinin sağ kolunda varsa, diğerinin sağ kolunda da çıkması süpriz olmaz…

King de bence de çıkabilir Red’im… hatta muhtemelen çıkacak zaten. Geçen de yazmıştım. Kaido ile Bm’ye denk güçte denişmişti bu arc içinde. Şimdi böyle bakarsak birinin sağ kolunda varsa, diğerinin sağ kolunda da çıkması süpriz olmaz…
O mantık ile olacak olsa hem Bm'den,hem de Kaido'dan güçlü olan WB'nin sağ kolunda da çıkması gerekirdi.Marco da h.haki yok ama.

Katakuride H.Haki çıkmasının sebebi ileride tayfasının başına geçebileceğinden. Boşuna yonko komutanları arasında bile özel denmedi bu adam için. Marco'da çıkmadı King'de de çıkmazsa şaşırmam.

Öncelikle ben Sanji'de çıkması hayal dahi edilemez demiyorum. Sadece Oda bu imajı çizmedi diyorum. Sanji üzerinden değil, Oda'nın bize karakterleri aktarma şeklini düşünerek bir liste yapayım.
Az çok seri içinde gördüğümüz şu gibi isimlerde H. Haki çıkmasını beklemiyorum, çıkarsa beni şaşırtır:
Killer, Hawkins, Apoo, Bege, Queen, Smoothie. Hatta Marco ve King de dahil edilebilir bu listeye. Law D. olmasa onu da bu listeye eklerdim.

Mesela Beckman'dan mı beklersin Marco'dan, King'den mi? Ben Beckman'dan beklerim. Anlatabildim mi?
Bende kesin çıkar demiyorum, sonuçta Oda'nın saçmalığı saymakla bitmez. Wano arcta yüksek ihtimalle çıkar diyorum. Seri sonunda bile çıkmazsa gerçekten şaşırırım.Her durumda Sanji değerinden birşey kaybetmez benim için.

Ben bir türlü o bahsedilen imajı anlamıyorum Katakuri'de, Chinjao'da, Ace'de,Zoro'da olup Sanji'de olmayan şey ne ?

Ben Marco'da beklerdim ama çıkmadı şuana kadar. Beckman'ın ne imajını gördük ki ? Şanına ve 3. şahısların anlattıklarına bakmışsın sen demek ki imaj falan hikaye.

Sanji babasından dolayı -10 başlamış zaten. Sözde kral olma çabasında ama ordusu kendi yarattığı klonlar. İstediği şey gümüş tepside verilmeyince çocuk gibi zırladı. Bu adamın çocuğu dünyayı fethetse kral hakisi çıkmaz.
Babadan oğula geçen birşey olsa Rayleigh hiç lafı gevelemez, soyuna sopuna bakar derdi.

Sanji babasından dolayı -10 başlamış zaten. Sözde kral olma çabasında ama ordusu kendi yarattığı klonlar. İstediği şey gümüş tepside verilmeyince çocuk gibi zırladı. Bu adamın çocuğu dünyayı fethetse kral hakisi çıkmaz.
H.haki irade,potansiyel ile alakalı bir şey.Judge'nin çapsız olması Sanji'yi bağlamaz.Dof'un babasının çapı neydi ki Dof'ta çıktı h.haki diye sorarlar yoksa :D

H.haki irade,potansiyel ile alakalı bir şey.Judge'nin çapsız olması Sanji'yi bağlamaz.Dof'un babasının çapı neydi ki Dof'ta çıktı h.haki diye sorarlar yoksa :D
Dünya hükümetinin kuruluşundan önce dressrosa’nın kralı dof’un soyuydu.

Katakuri, luffy, zoro, qinjao, ace, dragon, dof, yamato. Hepsinin soyunda var bişey. Hatta qinjao’nun soyunda özel armament bile var.

Kişinin kendi iradesinin önemi tabi daha büyük. Big mom’ın kaç çocuğu olmuş ama birinde çıktı o irade. Ancak soyun da etkisi var belli. Birçok seride vardır kralın soyundan gelenlerde daha bi kral havasının olması, kral kişiliğinin olması. Bu seride de soydan gelen bi irade olunca bu otomatik olarak kral hakisine sahip olma şansını etkilemiş.

sanji’nin babası bi köyden sıradan adam olsaydı daha iyi olurdu. -10 başlamış.

Aslında King'de çıkabilir soyunun son temsilcisi, soylu falansa zaten ihtimali yükselir. King'i işeyebileceği bir arc içerisinde çizse Kral haki çıkardı şimdi de çıkabilir bakalım.
Çıkabilir zaten, ben görece kıyasladım. Belli karakterlerde çıkma ihtimalini çok daha yüksek görüyorum.
Bende kesin çıkar demiyorum, sonuçta Oda'nın saçmalığı saymakla bitmez. Wano arcta yüksek ihtimalle çıkar diyorum. Seri sonunda bile çıkmazsa gerçekten şaşırırım.Her durumda Sanji değerinden birşey kaybetmez benim için.

Ben bir türlü o bahsedilen imajı anlamıyorum Katakuri'de, Chinjao'da, Ace'de,Zoro'da olup Sanji'de olmayan şey ne ?

Ben Marco'da beklerdim ama çıkmadı şuana kadar. Beckman'ın ne imajını gördük ki ? Şanına ve 3. şahısların anlattıklarına bakmışsın sen demek ki imaj falan hikaye.

Babadan oğula geçen birşey olsa Rayleigh hiç lafı gevelemez, soyuna sopuna bakar derdi.

Ace Roger'ın oğlu ve çocuk yaştan beri çok kararlı ve başına buyruk biri. Bu çocuk en tepeye çıkar yani, o izlenimi alıyorsun.
Zoro'da ise King'e verdiği cevap bile yeter bana göre. Boynunu dişlerimle kopartmam gerekse bile kazanacağım tavrı var. Sadece rakibine değil hayata karşı da böyle. Kutsal Ejder'e saldırmak için tereddüt etmemesi, iki yonkounun saldırısını durdurmaya kalkması gibi örnekler çoğaltılabilir.

Ben buna benzer örnek Sanji'de yok demiyorum bak. Sen de örnek verdin, benzer irade örnekleri sergiledi o da.
Ancak bu karakterin ana temalarından biri değil. Sanji'nin kadınlara düşkünlüğü çok daha fazla vurgulanan bir unsur.

@Sir Crocodile @RedTeroR
Sanji'de irade örneği yok demiyorum. Ancak öne çıkan temel faktör iradesi değil. Kişi üzerinden gidemiyorum pek ama üstte açıklamaya çalıştım. Kata'da kardeşlerini her ne pahasına korumak istemesi yeterli bence. Annesinde oluşu da bir faktördür.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık