Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Yav he denk savaşıyor. Luffy yonkou seviyesi oldu :D Hangi yonkou? Gücü azalmış olduğu yamato tarafından onaylanan kaido. O kaido da gene luffyi yenecek. Zoro ise kingi kesin yenecek. Neymiş zoro savunma yapıyormuş. Ne yapacaktı? Luffy kata karşısında savunma yapmadı mı, kaçınmadı mı? İstiyorsun ki zoro saldırıyı bedenine yesin. Böyle mantık mı olur. Kaçamazsan savunma yaparsın bu kadar basit. Al son panelde kaido ağzından birşey atmış luffy de savunma yapmış. Eee? Bugün savunma yapar yarın saldırır. Kaidonun saldırısını savunabilen luffyi övelim, ama kingin zoronun savunmasını aşamamasını konuşmayalım :D
Yamato tarafından yorulduğu onaylanan Kaido diyorsun da aynı Yamato Luffy'e de zar zor ayakta duruyor diyordu. Ve Luffy'nin önüne Kata gelse Kata sadece kaçabilir. O da g2 veya g4'te son bulur. Ama eğer ki Zoro'nun bu haliyle anca WCI Luffy karşılaşabilir diye düşünüyor, diğer hallerine Zoro direnemez diyorsan o zaman bir şey diyemem işte :D

Tüm h.haki kullanıcılarının var.Zoro'nun farkı potansiyelinin aşırı fazla olması.

Tabii ki de bekliyorum soruna gelecek olursak.Sanji'den h.haki bekliyor musunuz diye dünya genelinde anket yapılsa ağır bir şekilde Sanji'de h.haki çıkar denir zaten.
Katılmıyorum. Sanjide kral haki gram istemem açıkçası. Sanji'yi Zoro'dan daha fazla severim bu arada

Katılmıyorum. Sanjide kral haki gram istemem açıkçası. Sanji'yi Zoro'dan daha fazla severim bu arada
Bende seriyi güç ekseninde takip etmiyorum. Yani Sanji'nin seri sonunda geleceği seviye, Zoro'yla olan rekabeti falan filan zerre umrumda değil. Ama Kral Haki'nin kullanımı gördükten sonra Kara bacak lakabına çok yakışacağını düşünüyorum. Olmasada olur ama olsa iyi olur.

Bende seriyi güç ekseninde takip etmiyorum. Yani Sanji'nin seri sonunda geleceği seviye, Zoro'yla olan rekabeti falan filan zerre umrumda değil. Ama Kral Haki'nin kullanımı gördükten sonra Kara bacak lakabına çok yakışacağını düşünüyorum. Olmasada olur ama olsa iyi olur.
Bir tayfada 3 kişide olmasını istemem açıkçası. Rogerlarda üç tane vardı deme çünkü Odeni saymıyorum ki.. Luffy de Yamato gibi bir faktör var..

Bir tayfada 3 kişide olmasını istemem açıkçası. Rogerlarda üç tane vardı deme çünkü Odeni saymıyorum ki.. Luffy de Yamato gibi bir faktör var..
Bu ikilemeleri yada üçlemeleri Oda'nın farklı tipten okuyucuları kazanmak için başvurduğu bir yöntem olarak görüyorum.Sanji tiplemesi olmasaydı serinin izleyicisi Sanji fanı kadar değil daha yüksek bir oranda düşerdi bence.(Sanji ismine takılma karakter dizaynından bahsediyorum-Sanji olmaz Usopp olur)

Geçmiş KK tayfasında ikiyse, bizim tayfada 3 olabilir. Serinin olmazsa olmaz kuralı değil bu.

Sanji'de çıkmama ihtimali çok zayıf.Serinin başını hatırlayın ilk Sanji flashbackini, 7 yaşından beri hayali için hayatını verecek bir karakter olarak çizilmiştir. Sanji'den bir kaç kez kaptanın emri bile olsa dinlemezdim dediğini duyduk. Zoro'yla olan (hatta yer yer Luffy'yle) rekabetide içlerinde ki fatihten* kaynaklı. Luffy gibi Sanji'ninde düşmanları dost edinmesi durumu var ( Gin, Duval, Violet, Kinemon, Bon Clay , Pudding, Vinsmoke , G5) Liderlik özellikleri bile Baratie'den gelir. Luffy Kral Haki kullanır Sanji ve Zoro tepkisi vurgulanır.... Diye uzar gider. Kısacası bu konularda Sanji'nin, Zoro'dan yada Luffy'den fazlası var eksiği yok. Asıl çıkmazsa şaşırırım.

Son düzenleme:
Sanji H. Hakiye göz kırpan, işaret sayılabilecek ne gösterdi ki böyle bir beklentisi içindesiniz? Tayfadan dolayı diyorsanız bilmem ama Sanji karakter bakımından kral hakisi olan kişilerle uyuşmuyor.

Sanji H. Hakiye göz kırpan, işaret sayılabilecek ne gösterdi ki böyle bir beklentisi içindesiniz? Tayfadan dolayı diyorsanız bilmem ama Sanji karakter bakımından kral hakisi olan kişilerle uyuşmuyor.
Tam tersi Sanji'de hepsinden biraz var. Bunları ben sana uzun bir liste halinde sıralarım. Sen bana hangi özellikle uyuşmadığını söyle bir hele.Herkes tutturmuş bir irade, H.Haki kumaşı falan gidiyor. Kimse bu nitelikleri söylemiyor. Öyle bir durum içerisindeyiz ?

Tam tersi Sanji'de hepsinden biraz var. Bunları ben sana uzun bir liste halinde sıralarım. Sen bana hangi özellikle uyuşmadığını söyle bir hele.Herkes tutturmuş bir irade, H.Haki kumaşı falan gidiyor. Kimse bu nitelikleri söylemiyor. Öyle bir durum içerisindeyiz ?
Oda da bize tüm detayları verdiğinden değil ki, ancak genel bir fikir veriyor. Sanji iradesiz demiyorum ama kral hakisi olanlar kadar iradeli/hırslı da değil. Zoro vs Mihawk için, hayallerini bırak aptal dememiş miydi? Uzun zaman önceydi ama kral hakisi olan kişi böyle bir cümleyi kurmaz bile.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık