Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro, Sabo ve Yamato Arasındaki Güç Dengesi

Güç Sıralaması?

• Kullanılan toplam oy
    151
Buz dağı ile kıyaslamadım. Dressrosa'da bile Sanji'nin çok altında bir karakter bir buz dağını yok edebiliyorsa, seri sonu Sanji Red Line'ı yok edebilir dedim. Bu hikayeyle gayet uyuşuyor. Gerisi Oda'ya kalmış. Hatt bununla ilgili bir SBS vardı. Ama bulamadım.
Valla takdir ettim. Anime/manga dünyası için bile saçma denilebilecek seviyede bir şey yazmışsın.

Bence de avantajlı da bu kadar değil ya. Zoro yanmayan biri değil. Luffy hiç etkilenmiyordu.

Burda sabo uzak mesafeden hiken falan atamayacak. Mera mera'nın hala logia vücut avantajı ve yumruklarını ateşle güçlendirme avantajı var. Karnına yediği yumruktaki ateşi kesemez Zoro. Kılıç ve pençe çarpışırken de öyle.
Haki kullanan karakterler için logia olmanın neredeyse hiçbir avantajı yok. Zaten karşındaki rakip logia olmasa bile haki çok aktif bir şekilde kullanılıyor dövüşlerde. Tek bir avantajdan bahsedebiliriz o da rakibi sürekli haki kullanmaya zorlayarak dövüşü uzatmak ve rakibin enerjisini bitirmek olur. O da Zoro gibi saldırı gücü arşa değen ve dövüşleri asla uzun sürmeyen bir karakter için geçerli değil. Ek olarak Zoro, serinin şu an en dayanıklı 5 seri sonu ise en dayanıklı karakteri olacak. Sabo'nun yakın mesafe ateş yumruklarının sorun olması Zoro için zor bir ihtimal.

Lastikle yıldırım arasında ki ilişkiyi yeşil kafa ile bir tutan yazdı bunu lel...
Zoro'nun potansiyelini Shiliew'e endekslemek için ne içtiysen söyle biz de faydalanalım reyis.

Olay seri "sonu"ysa evet zoro>sabo>yamato ama anlık olarak bana zoronun daha güçlüğü olduğuna dair panel veremezsiniz. Yamato kaidoyla teke tek atmışken, sabo goroseileri tek başına karşılamışken gerçekçi olmak lazım.
Eskiden de böyle bir düşünüş biçimi vardı. Seri sonu Zoro okey ama şimdi olmaz beyler diyen arkadaşlar... Hani Zoro'nun bir anda sihirli bir değnekle koramiral seviyesinden yonkou seviyesine sıçrayacağına inanılıyor herhalde. 600 bölüm geçti değişen bir şey yok herhalde.

Esasında gerçekçilikten bahsediyorsak Sabo'nun Zoro'dan güçlü olduğunu kanıtlaması lazım. Zoro zaten Sabo'dan güçlü çünkü. Enteresan düşünceler var gerçekten.

Yahu bu manganın iki zirve karakteri Kaidou ile Nika Wano'nun yanında bulunan ufacık bir adada bulunan kısıtlı bir alanda ölümüne savaştılar. Sonuç olarak o ufacık ada bile hala tek parça. Üstelik orada ek olarak başka bir yonkou ve bir sürü güçlü adam savaştı. Bu adacığa bir şey olmadı.

Bu mangada ada yok edebilecek bir karakter yok.

Tabi Beyazbıyık istese dünyayı yok edebilyaaaaah diyenlere lafım yok.

Yahu bu manganın iki zirve karakteri Kaidou ile Nika Wano'nun yanında bulunan ufacık bir adada bulunan kısıtlı bir alanda ölümüne savaştılar. Sonuç olarak o ufacık ada bile hala tek parça. Üstelik orada ek olarak başka bir yonkou ve bir süre güçlü adam savaştı. Bu adacığa bir şey olmadı.

Bu mangada ada yok edebilecek bir karakter yok.

Tabi Beyazbıyık istese dünyayı yok edebilyaaaaah diyenlere lafım yok.
Bizim Lütfünün Fairy Tail’de alabileceği karakter var mı?

Eskiden de böyle bir düşünüş biçimi vardı. Seri sonu Zoro okey ama şimdi olmaz beyler diyen arkadaşlar... Hani Zoro'nun bir anda sihirli bir değnekle koramiral seviyesinden yonkou seviyesine sıçrayacağına inanılıyor herhalde. 600 bölüm geçti değişen bir şey yok herhalde.
İnanılmıyor seri tam olarak öyle inşa ediliyor. Crackkerla ağlayarak savaşan luffy 1 gece sonra katayla savaşabiliyor. Kata salmasa ölcek olan luffy udonda yatıp kalkarak meyve uyanışı açıyor ve kaidoyu yeniyor. Doffa karşı vasıfsız law hiçbir ara savaş geçirmeden yonkou karşısına dikilebiliyor. Dofftan tek yiyen sanji yine hiçbir ara savaş olmaksızın 1 kola kutusuyla queeni yeniyor gibi gibi. Zoronun güçlenmesi daha mı kaliteli olcak? Buna inanabiliyor musunuz? Acı gerçek 292782 bölüm lucciyle savaşan zoro da ne yazık ki bir anda mihawkla savaşacak. Shounen okuyoruz neticede.
Esasında gerçekçilikten bahsediyorsak Sabo'nun Zoro'dan güçlü olduğunu kanıtlaması lazım. Zoro zaten Sabo'dan güçlü çünkü. Enteresan düşünceler var gerçekten.
Ben sonuca bakarım. Sabo 5 ihtiyara karşı çizilip yara almıyor zoro bölümlerce 5 ihtiyarın yalamasıyla uğraşıyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık