Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro mu Güç Artışılarını Hak Etmeden Aldı, Yoksa Luffy mi?

Hangisi beleş power upla geldi

• Monkey d luffy

Kullanılan: 30 15.0%
  • Roronoa Zoro

Kullanılan: 40 20.0%
  • Her ikiside hakkıyla geldi

Kullanılan: 102 51.0%
  • Her ikiside beleş power upla geldiler

Kullanılan: 28 14.0%

• Kullanılan toplam oy
    200
Evet fakat lastik meyvesi yediği için delinmeden veya kesilmeden ekstra bir hasar almıyor. Normal bir insan ne kadar hasar alıyorsa o kadar hasar alıyor delinince ya da kesilince. Yumruk, tekme tokat, balyoz ya da ne bileyim patlama bile işlemiyor. Fakat delinince yine normal insanı deldiği kadar deliyor.
knka bende dalga gecmıs ıdım amma,
Edit: Ulan bı dalga gectım az daha dovucekmıssınız bu ne. asfgawscdatsfdxt6yaqwsfdsadgsadsadyasgdyasdsa

Son düzenleme:
Aynen lastık en bos meyve ama Luffy kullanmayı bıldıgı ıcın bu kadar guclu gorunuyor. Yoksa kolunu gerıye uzatıp hızıyla yumruk atmak dısı ıslevı olmazdı.
???
Luffy senelerce vücudunu kontrol edemiyor, doğru düzgün yumruk bile atamıyor sağa sola savruluyor. O kolunu geriye at hızlı yumruk at dediğin şeyi senelerce çalışıyor. Öyle beleşden gelmedi o saldırılar.

Üye silindi 1004

???
Luffy senelerce vücudunu kontrol edemiyor, doğru düzgün yumruk bile atamıyor sağa sola savruluyor. O kolunu geriye at hızlı yumruk at dediğin şeyi senelerce çalışıyor. Öyle beleşden gelmedi o saldırılar.
Sırf bu yüzden çocukken Ace'in ağzını yüzünü kıramamış.

Seride haki kavramının tam oturmadığı dönemlerde tek bir flashback ile karşındaki adamın dayanıklılığı hiç yokmuşcasına tek atmak bana pek mantıklı gelmiyor sana gelebilir sıkıntı yok Zoro ya gelince kılıç saldırıları veya kesmeleri saldırılar bitiricidir (!) ama aynı şey Zoro'ya uygulanınca Zoro dayanıklıdır. Ben Zoro'nun hiç bir zaman haki temelli bir eğitimden geçtiğini görmedim sen gördüysen haber ver. Enma ve Shusuui'nin nasıl alındığını bir daha oku istersen Ryuma'nın kılıç felsefesinde bile kılıçları tokuşturmak bir ölüm kalım meselesi iken tek bir darbe yedikten sonra kendini salmasını falan neyse süper mantık evet.
Haki eğitimi alması mı gerekiyor? Bak Hyogo ne diyor.Bunun benzerini Ray de söyledi. Zoro'nun orada haki kullanması neden mantıksız? Seride eğitim almamasına rağmen anlık kullanan bir sürü kişi var. O zaman ilk kez haki kullanan herkes için beleşe kullandı demen gerekmez mi?

Enma ve Shusuui'nin nasıl alındığını bir daha oku istersen Ryuma'nın kılıç felsefesinde bile kılıçları tokuşturmak bir ölüm kalım meselesi iken tek bir darbe yedikten sonra kendini salmasını falan neyse süper mantık evet.
Nasıl almış? Ryuma'nın karakterini ne kadar biliyoruz? Monster serisindeki geçmişiyle şimdiki geçmişi değişti. Haydi kişiği aynı olsun; Zoro, Ryuma vermese bile onun cesedinden alabilirdi. Ryuma kaç sene önce ölmüş. Adamın sahipsiz kılıcı alması beleş bir güç ise hiç üstüne kattıklarına bakmadan her meyve yiyen karakter de beleş güç almış olsun. Bana bir meyve yiyen karakter ile kılıç alan bir karakter arasındaki farkı söylesene? İkisinde de üstüne bir şey koymuyorlar mı? :/

???
DALGA lutfen DALGA lastık bır suru fantastık evrende cok guclu denılıyor. Marvel da dahıl. Bende ıronı yapıp dalga gectım hanı. :)

Haki eğitimi alması mı gerekiyor? Bak Hyogo ne diyor.Bunun benzerini Ray de söyledi. Zoro'nun orada haki kullanması neden mantıksız? Seride eğitim almamasına rağmen anlık kullanan bir sürü kişi var. O zaman ilk kez haki kullanan herkes için beleşe kullandı demen gerekmez mi?

Nasıl almış? Ryuma'nın karakterini ne kadar biliyoruz? Monster serisindeki geçmişiyle şimdiki geçmişi değişti. Haydi kişiği aynı olsun; Zoro, Ryuma vermese bile onun cesedinden alabilirdi. Ryuma kaç sene önce ölmüş. Adamın sahipsiz kılıcı alması beleş bir güç ise hiç üstüne kattıklarına bakmadan her meyve yiyen karakter de beleş güç almış olsun. Bana bir meyve yiyen karakter ile kılıç alan bir karakter arasındaki farkı söylesene? İkisinde de üstüne bir şey koymuyorlar mı? :/
Dediklerimi okuyor musun zaten gene eğitimden bahsetmiş Ray, neyse seride daha hakinin dinamikleri bile yokken sonradan bak aslında orada kullandığı hakiymiş demesi ODA'nın beleşe verdiği bir güç olmuş olmuyor mu? Mesela Luffy önceden bir Logia yense herhangi bir antisi olmadan izahını da daha 400 bölüm sonra yapsa aa bak oradaki hakiydi aslında dese mantıklı gelirse sana tamam.İzahı bile yok hadi orada ki hakiydi en zor zamanda Zoro açmış olsun peki Mr1'ın hiç mi dayanıklılığı yok la bu adamı MF'de Mihawk bile Zoro'nun Alabasta'da soktuğu duruma sokamıyor düşün gerisini. Şu koyu kısımda aslında kendine cevap vermişsin ama neyse. Zaten biz güç vermiyor üstüne koymuyor diye bir şey demiyoruz ama neyse.

Son düzenleme:
Dediklerimi okuyor musun seride daha hakinin dinamikleri bile yokken sonradan bak aslında orada kullandığı hakiymiş demesi ODA'nın beleşe verdiği bir güç olmuş olmuyor mu? İzahı bile yok hadi orada ki hakiydi en zor zamanda Zoro açmış olsun peki Mr1'ın hiç mi dayanıklılığı yok. Şu koyu kısımda aslında kendine cevap vermişsin ama neyse. Zaten biz güç vermiyor üstüne koymuyor diye bir şey demiyoruz ama neyse.
Beleş güç olmuyor tabi ki. Seride sonradan her açıklanan güç gösterimi için beleş güç diyelim o zaman. :/

Sen de fark ettiysen dövüş kısımlarına girmedim. Genel olarak Op'u çok mantıklı bulmuyorum bu dövüş konularında. Serinin maalesef en zayıf yanı bu. Bunu da sadece bir karakterin başına gelmiş gibi anlatmıyorum.

Koyu kısımlarda kendime nasıl bir cevap vermişim merak ettim. Bana keşke ''kendine cevap vermişsin'' demek yerine açıklama yapsaydın. Mesela Shusui'yu beleş yapan ne? Beleş olmaması için ne olması gerekiyordu?

Senin öyle bir şey dediğini ima etmedim ki. Sadece meyve yiyen karakterle kılıç alan karakterin fark ne diye sordum. Her iki durumda da karakterler aldıkları gücün üstüne bir şey koyuyorsa ben bunda bir sıkıntı görmüyorum. Onları nasıl kazandıklarından çok kendilerinin ne eklediklerine, ne kadar geliştirdiklerine bakıyorum. Gerçi yine ''neyse'' diyerek geçiştirecek isen hiç yazma dostum. Olumlu veya olumsuz bir şekilde mutabık olamayacağız.

Resimleri sonradan eklemişsin. Peki; Luffy'nin kral haki ve gözlem haksiini kullanmasını nasıl açıklayacaksın? Kral haki için eğitim gerekmiyor. Fakat gözlem hakisi eğitim gerekmiyor. :/

Ayrıca oradaki odak noktaları eğitim değil. Haki'nin zorlu durumlarda filizlenmesi... :/ Hyogo ise öğrettiği için kullanmıyor. O tekniğin daha gelişmiş versiyonunu Hyogo'yu kurtarırken kullanıyor. :/ Hyogo'da belirtiyor zorlu durumlarda gerçek gücün kendisini gösterdiğini. :/

Son düzenleme:
Beleş güç olmuyor tabi ki. Seride sonradan her açıklanan güç gösterimi için beleş güç diyelim o zaman. :/

Sen de fark ettiysen dövüş kısımlarına girmedim. Genel olarak Op'u çok mantıklı bulmuyorum bu dövüş konularında. Serinin maalesef en zayıf yanı bu. Bunu da sadece bir karakterin başına gelmiş gibi anlatmıyorum.

Koyu kısımlarda kendime nasıl bir cevap vermişim merak ettim. Bana keşke ''kendine cevap vermişsin'' demek yerine açıklama yapsaydın. Mesela Shusui'yu beleş yapan ne? Beleş olmaması için ne olması gerekiyordu?

Senin öyle bir şey dediğini ima etmedim ki. Sadece meyve yiyen karakterle kılıç alan karakterin fark ne diye sordum. Her iki durumda da karakterler aldıkları gücün üstüne bir şey koyuyorsa ben bunda bir sıkıntı görmüyorum. Onları nasıl kazandıklarından çok kendilerinin ne eklediklerine, ne kadar geliştirdiklerine bakıyorum. Gerçi yine ''neyse'' diyerek geçiştirecek isen hiç yazma dostum. Olumlu veya olumsuz bir şekilde mutabık olamayacağız.
Yav Ryuman'ın karakterini değiştirmiş bu adam ölümüne dövüşecek bir karakterken tek darbede kendini salıyor gölgeside Brook'a gidiyor istese devam edemez mi versusa eder ama şuan Wano'da öyle mertti böyle tanrıydı diye övülen Ryuma karakterinden ödün veriyor ve sırf Zoro'nun Yubashiri'nin yerine bir kılıç konması için karakterinin 180 derece döndüğünü görüyoruz he bu açıklama mantıklı gelmiyorsa sana bilemem.

Edit: Zaten bende hakinin temelleri bile ortada yokken sonradan ODA'nın bak aslında öyleymiş demesinden bahsediyorum. Luffy k.hakiyi haki kavramı tanıtıldıkdan sonra açıyor.

Yav Ryuman'ın karakterini değiştirmiş bu adam ölümüne dövüşecek bir karakterken tek darbede kendini salıyor gölgeside Brook'a gidiyor istese devam edemez mi versusa eder ama karakterinden ödün veriyor ve sırf Zoro'nun Yubashiri'nin yerine bir kılıç konması için karakterinin 180 derece döndürülen bir karakterdir Ryuma he bu açıklama mantıklı gelmiyorsa sana bilemem
Karakterini bilmiyoruz diyorum sana. Monster serisindeki Ryuma ile Op evrenindeki işlenen Ryuma farklı. Op evrenindeki Ryuma Wano'dan bile çıkmamış gibi gözüküyor. Monster'daki Ryuma ise diyar diyar geziyordu. İki farklı seriyi neye göre bir tutacaksın? Sana iki farklı serideki karakteri bir tutmak mantıklı geliyorsa ben de bilemem.

Edit: Zaten bende hakinin temelleri bile ortada yokken sonradan ODA'nın bak aslında öyleymiş demesinden bahsediyorum. Luffy k.hakiyi haki kavramı tanıtıldıkdan sonra açıyor.
Anladım. Farklı düşünüyoruz. Ben Op gibi uzun soluklu serilerde sıkıntı göremiyorum bu konuda. Bazı şeyleri göstermekte çok geri kalıyor maalesef. Amirallerin yaptığı bu bariyeri bile yeni yeni işliyor. Halbuki Nw'ye ilk geldiklerin full beden koka'yı çok önemliymiş gibi gösterdi. Üst seviye karakterlerden hiçbiri yapmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık