Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Zoro - Law - Hawkins

Sizce hangisi ?

• 3 isim de aynı ligdedir.

• Law > Hawkins > Zoro barizdir.

• Zoro hepsinden güçlüdür.

• Hawkins en güçlüleri çıkıp şaşırtabilir.

• Law>Zoro>Hawkins

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Zoro gazla bayılmadı mı ? Bu çok anormal bir durum değil sürpriz silah kullanıyorlar ve gaz bayıltıyor.Jack de zouyu bu kimyasallarla halletti.Kedi ve köpekte rezil duruma düşmüş olmadılar yani silaha maruz kaldılar diye.

Bu Law'un kalp değiştirmesi ortalama altı adamlara işler.Buraya yazmıştım gider Trebol'ü Doffy'nin bedenine sokardı yan yanaydı adamlar.Ondan sonra da kaybetmezdi Trebol bir Tashigi misali saçma sapan dövüşeceği için.Ancak böyle birşey yapamadı Law.Bunun yetenek bilmekle alakası yok.Law da kafes dahil herşeyini biliyor Doflamingo'nun.İkisinin bilmedikleri şunlardı.

Dof gammayı bilmiyor olabilirdi.
Law da organları içten dikebileceğini.

Bunun dışında ikisi de birbirinin yeteneklerini çok iyi biliyorlardı.Bir taraf avantajlı değildi yani.
Sence Dofun yeteneği mi bilmeyen birine daha tehlikeli yoksa Lawın yeteneği mi?

Sence Dofun yeteneği mi bilmeyen birine daha tehlikeli yoksa Lawın yeteneği mi?
İkisi de tehlikeli.İp meyvesini hafife alma Sanji ip olduğunu anlasa üzerine gitmezdi herhalde.Bilmeyen adama çok daha tehlikeli tabii.5 dakika kaçacaksan 10 saniyelik işin kalıyor.

Onun dışında iki meyvenin de etkileme olayları tamamen haki zırhıyla alakalı önceden yeteneğini bilip bilmemeyle değil.Luffy bitap düşmeden önce neden Doffy Sanji gibi bu adamı dakikasında ağına düşürmedi Luffy de üzerine saldırmıyor muydu ? Daha ilk karşılaşmalarından bahsediyorum. Cevap : Luffy'nin zırhı kuvvetliydi öyle bir anda kukla yapılabilecek içine sızılabilecek seviyede değildi.Adamda h.haki de var belki bunun yüzünden yoğunluğu ve seviyesi fazla da olabilir.Sanjide ise böyle bir durum yok adam Vergo'da koka görünce şok oluyor zırhı bir Smoker kadar var mı o bile şüpheli.

İkisi de tehlikeli.İp meyvesini hafife alma Sanji ip olduğunu anlasa üzerine gitmezdi herhalde.Bilmeyen adama çok daha tehlikeli tabii.5 dakika kaçacaksan 10 saniyelik işin kalıyor.

Onun dışında iki meyvenin de etkileme olayları tamamen haki zırhıyla alakalı önceden yeteneğini bilip bilmemeyle değil.Luffy bitap düşmeden önce neden Doffy Sanji gibi bu adamı dakikasında ağına düşürmedi Luffy de üzerine saldırmıyor muydu ? Cevap : Luffy'nin zırhı kuvvetliydi öyle bir anda kukla yapılabilecek içine sızılabilecek seviyede değildi.Adamda h.haki de var belki bunun yüzünden yoğunluğu ve seviyesi fazla da olabilir.Sanji de ise böyle bir durum yok adam Vergo'da koka görünce şok oluyor zırhı bir Smoker kadar var mı o bile şüpheli.
İp meyvesini hafife almıyorum. Ama süpriz etkeninin Lawı çok daha ileti taşıdığını da kabul etmek gerek. İki tarafta birbirini bilmese daha yakın bir dövüş geçerdi. Bu Dofun daha güçlü olduğu gerçeğini değiştirmese bile Lawın şansı olabilirdi.

İp meyvesini hafife almıyorum. Ama süpriz etkeninin Lawı çok daha ileti taşıdığını da kabul etmek gerek. İki tarafta birbirini bilmese daha yakın bir dövüş geçerdi. Bu Dofun daha güçlü olduğu gerçeğini değiştirmese bile Lawın şansı olabilirdi.
Daha tehlikeli olabilir anında bölündüğü için ama bu kalp değişme mevzusunda bilip bilmemekle alakası yok.Haki seviyesiyle alakası var aksi takdirde bu adam için yonkou indirmek çok vakit almaz.

Onun dışında Law'un yeteneklerini bilmek de seni avantajlı kılmıyor.Adam red hawk ve gamma atılırken Luffy ile yer değişikliği yapıyor.Doffy bunu bilmiyor mu gayet iyi biliyor ama bir anda Dof'u Luffy'nin vuruşunun önüne ışınlayınca bilse de yapabileceği birşey kalmıyor.Kaçması için ışık meyvesi olması lazım Kizaru gibi.

Abi inanılmaz ya hala Zoro dan numara görmedik deniliyor. Adam TEK ATIP GEÇİYOR, bu sefer de kimle karşılaştı ki oluyor. Ama Luffy millete tek atsaydı işte Luffy görüyorsunuz mükemmel anlatmaya gerek yok olacaktı. Zoro bir şey yapmadı ama ezildi mi de yapmadı? hayır adam ezip geçiyor öyle ki rakipleri sinek muamelesi görüyor. Madem Pica bu kadar sinekti, O zamanın da Zoro'nun dengi gördüğünüz Kyros neden ağzını açmış şaşkınlıktan anırıyordu?; keza Kral ve şu sivri kafalı abimiz de dahil. Sonra bir bakıyoruz Zoro reis tam kek adasın da yok neden? Çünkü Wano'yu dağıttıracak adama o zamana kadar saklamak istiyor. Eğer Zoro tam kek de olsaydı bariz Smoothie' ye falan girecekti. Yani diyorum ki Luffy baş karakter ise Zoro da One piece'in tetikleyiciler'indendir. Bu serinin has adamlarındandır. Yapacağı hiç bir şey abartı olmaz. Her şeyi geçtim adam Japon olarak tasvir edilmiş. Siz mangaka olsanız bu karakter olsaydı Türk olurdu dediğiniz karakteri seride nereye koyardınız? Şimdi buda salakça bir yaklaşım olur size göre ama bu işler böyle gidiyor.

Yeti kardeşler Zoro'yy bayılttığında çok mu ağırlığı vardı? Ceasar Luffy'i oksijensiz bıraktığında da aynı şey olmuştu. Çok önemli bir şey degil. Bence k.haki ve tecrube ile alakası var. Dof iyi biliyordu meyvenin yapabileceklerini.. Law'ın belki de etkisiz kalmasının sebebi buydu.
Yeti kardeşler örneğini ben de verdim. İkisi alakasız şeyler. Law bildiğin herkesi indirir bu şekilde. K.haki desen Sanji'de var. Tecrübe desen, yonkoular Law'ı tanımıyor. Demek ki, Law hepsini iptal eder. Bunlar bana mantıklı gelmiyor. He, sebebi ne olursa olsun, Luffy ve Zoro'ya bunu yapamaz diyorum ben zaten. Sebebi çok önemli değil. Mangada böyle bir şey görmeyiz. Düşünüyorum, Luffy ve Zoro'nun da bedenleri değişseydi, daha komik sahneler çıkardı. Neden kullanmadı bunu? Çünkü, onları o duruma sokmak istemedi. Ben böyle düşünüyorum.

Daha tehlikeli olabilir anında bölündüğü için ama bu kalp değişme mevzusunda bilip bilmemekle alakası yok.Haki seviyesiyle alakası var aksi takdirde bu adam için yonkou indirmek çok vakit almaz.

Onun dışında Law'un yeteneklerini bilmek de seni avantajlı kılmıyor.Adam red hawk ve gamma atılırken Luffy ile yer değişikliği yapıyor.Doffy bunu bilmiyor mu gayet iyi biliyor ama bir anda Dof'u Luffy'nin vuruşunun önüne ışınlayınca bilse de yapabileceği birşey kalmıyor.Kaçması için ışık meyvesi olması lazım Kizaru gibi.
Her yeteneği için demiyorum zaten bunu.

Abi inanılmaz ya hala Zoro dan numara görmedik deniliyor. Adam TEK ATIP GEÇİYOR, bu sefer de kimle karşılaştı ki oluyor. Ama Luffy millete tek atsaydı işte Luffy görüyorsunuz mükemmel anlatmaya gerek yok olacaktı. Zoro bir şey yapmadı ama ezildi mi de yapmadı? hayır adam ezip geçiyor öyle ki rakipleri sinek muamelesi görüyor. Madem Pica bu kadar sinekti, O zamanın da Zoro'nun dengi gördüğünüz Kyros neden ağzını açmış şaşkınlıktan anırıyordu?; keza Kral ve şu sivri kafalı abimiz de dahil. Sonra bir bakıyoruz Zoro reis tam kek adasın da yok neden? Çünkü Wano'yu dağıttıracak adama o zamana kadar saklamak istiyor. Eğer Zoro tam kek de olsaydı bariz Smoothie' ye falan girecekti. Yani diyorum ki Luffy baş karakter ise Zoro da One piece'in tetikleyiciler'indendir. Bu serinin has adamlarındandır. Yapacağı hiç bir şey abartı olmaz. Her şeyi geçtim adam Japon olarak tasvir edilmiş. Siz mangaka olsanız bu karakter olsaydı Türk olurdu dediğiniz karakteri seride nereye koyardınız? Şimdi buda salakça bir yaklaşım olur size göre ama bu işler böyle gidiyor.
Olayı Luffy, Zoro kıyasına getirme. 2 yıl sonrasında Zoro’nun tek attığı hangi rakip, Law’ın sıkıntısını gidermeye yeterdi?
Hody, Monet, Pica? Diğer tarafta ise Tashigi, Smoker, Vergo’yu tek arc içinde gömen Law var.

Olayı Luffy, Zoro kıyasına getirme. 2 yıl sonrasında Zoro’nun tek attığı hangi rakip, Law’ın sıkıntısını gidermeye yeterdi?
Hody, Monet, Pica? Diğer tarafta ise Tashigi, Smoker, Vergo’yu tek arc içinde gömen Law var.
Yani diyorsun ki, Aynısı Zoro için geçerli değil. Tashigi, Smoker, Vergo'yu alamaz Zoro öyle mi? Hem ben tersi bir şey demedim Law Zoro'nun rakiplerini alamaz diye. Zaten Zoro'nun Wano ya gücünü sakladığını o yüzden Luffy gibi çok güçlü kişiler ile bilerek denk gelmediğini asıl şovunu bu arc yapacağını söylüyoruz.

Monet raizin’den güçlümüydü ?
Raizin haki taşırıyordu.
Sanji tek atıp geçti. Ama o bölümün yorumlarından sonra kimse woaaah sanji adama tek attı demedi çünkü abartılacak bir şey değil. Aynı şekilde monet olayı da öyle.
Luffy en baba rakiplerle karşılaşıyor onun öyle tek atma lüksü yok. İstediğimiz karakteri sevelim veya luffy’yi sevmeyelim ama şunu kabul etmemiz gerek luffy her zaman ön planda olacak ve diğer bütün karakterler ya daha sönük kalacak ya da yancı olacak. Eğer kötü bir karakteri seviyorsak o karakter de luffy’den dayak yiyecek bunun kaçarı yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık