Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yaşadığınız Paranormal Olaylar

Bu Konuda Düşünceleriniz Neler?

• Paranormal olaylar gerçek olabilir.

Kullanılan: 27 17.2%
  • Paranormal olaylar gerçektir.

Kullanılan: 23 14.6%
  • Hayır hiçbiri gerçek değil.

Kullanılan: 30 19.1%
  • Her şeyin bir açıklaması vardır.

Kullanılan: 38 24.2%
  • Bir şeyler olduğu kesin ama ne olduğunu bilmiyorum.

Kullanılan: 11 7.0%
  • Net bir fikrim yok.

Kullanılan: 12 7.6%
  • İlgilenmiyorum.

Kullanılan: 16 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    157
Ben de korkunçlu olmayan garip bir olayımı anlatayım bari.

8-9 yaşlarında falanım. Mahallece futbol maçı yapıyoruz. Biz küçükler defanstayız, forvete çıkanlar ortaokullu veya liseli abilerimiz hep. Biz savunma yaparız, top ayağımıza geldi mi ileri rastgele vururuz sadece :D Küçükken sık sık hayallere, düşüncelere dalıp giden bir çocuk olarak maç esnasında da dalıp gitmişim... Hayalime göre; top bana geliyor, topu sürüyorum iki ayak hareketiyle iki kişiyi hızlıca çalımlayıp ilerlemeye devam ediyorum. Sonrasında "Oooo" sesleriyle gerçek dünyaya döndüm. Bir baktım top bende, arkamı döndüm çalımladığım iki abi şaşkın şaşkın bana bakıyor. Tekrar önüme dönüyorum,"ooo"layanlar pas isteyenler falan... Jeton düşünce heyecan yapıp topu rastgele vuruyorum ve top rakibe geçiyor :D

Bu da benim paranormal olayım :D

İnançsız biri olmama ve bu tarz şeylere inanmama rağmen 1-2 ürpertici olay yaşadım. Anneannemin yaşadığı 2 katlı bir evi var.
3-4 yılda bir memlekete gittiğimizde ben ve kuzenim o evin üst katında kalıyorduk. Annem çocukken bana o üst katın banyosunda cin gördğünü söylemişti. Ayakları falan tersmiş. Defalarca yemin etti bunun için yani yalan söyleme ihtimali yok. Fakat ben bunun hala hayal veya çocuklukta gördüğü bir rüya olduğunu düşünüyorum.
Bana bunu anlattığında öyle gülüp geçmiştim işte. Dedem öldüğünde cenaze için gitmiştik, ben ve kuzenim yine o evin üst katında kalıyorduk.
Ben mutfağın ve banyonun 3-5 metre ötesinde tüpte patates ve sosis kızartıyordum, Kuzenim yan odada instadan karı kız kovalama peşindeydi.
O sırada birden annemin anlattığı banyonun hemen yanındaki mutfağın kapalı olan kapısı gözümün önünde açıldı, ardından yavaşça kapandı. Dedim bu *bne aklınca beni korkutmaya çalışıyor.
Gülerek girdim açtım mutfağın kapısını, ışığı da açtım bakındım etrafa. Mutfağın içi bomboştu, tam o an annemin anlattığı hikaye aklıma geldi. Tarif edemeyeceğim bir korkuyla kuzenimin yanına koştum. Herşeyden habersiz elinde telefonla oynuyordu. Olayı ona da anlatınca baya bir tırstık, sabaha kadar uyuyamadık. Bir daha da o evin kapısından adım atmadım zaten.
Bunun dışında bir 7-8 ay önce mahalledeki esnaf abinin hep aynı yere park ettiği arabısyla garip bir anımız oldu.
Bir gece kafamı uzattım camdan sigara içiyorum. O bahsettiğim arabanın üzerinden 3-4 saniye aralıklarla geçen, gözümün hızını algılayamadığı bir gölge gördüm.
Başta iplemedim, keyfimi bozmadım, bu böyle birkaç gün devam etti. Gündüz-Akşam saatleri hiç sıkıntı yokken gece 3-4 arası her sigaraya çıkışımda o gölgeyi görür oldum. Ön ve arka balkondan gözümün görebileceği her açıyla o arabanın etrafını inceledim. Ama o gölgeye sebep olabilecek herhangi bir durum bulamadım.
Baya rüyalarıma kadar girmeye başladı bu. Uzun süre camdan kafamı uzatıp sigara içmedim. Ondan sonra da bir daha görmedim o gölgeyi.
Hatta forumun genel sohbet bölümüne yazmıştım o gölge olayını. Bazıları benimle ''kedidir kedi'' diyerek dalga geçmişti sanırım. Bulabilirsem atarım. @Bavs o sendin galiba hatırladın mı? :D
Bu arada bunları okuyup korkan, ürperen olduysa takılmasın. Başıma gelenlerin ben fark edememiş olsam bile mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır.

Son düzenleme:
O cin avcısı arkadaşla takıldığım zamanlar da bol bol hikayelerini dinliyorduk cinlerle ilgili. Bir ara ne kadar inanmasam da tribe girmiştim. Ki bebek ağlamaları ve davul sesleri olaylarına aşırı hassas haline gelmiştim ki bu seslerin duyulması imkansız yerlerde duymuşluğum oldu.

not:fark ettim de etrafımda bunları gibi tonlarca hikayeler anlatan var. bir diğeri bir arkadaşımın babası hazine avcısıydı. ki çoğu konuda güvendiğim bir arkadaşımdı ve babası da bu tip şeylerde şaka yapacak biri değildi. onun hikayeleri de yeterince güzeldi.

edit:alakasız saatlerde, alakasız yerlerde duyulan davul seslerinin cin düğünlerine ait olduğunu söylüyorlardı. :/ bebek olayını hatırlamıyorum.
Bu davul sesi olaylarını düğün sesleri felan benim babam da şahit olmuş öyle diyor. Gece ıssız yolda giderlerken tabi kafalarının iyi olması muhtemel düğün sesleri duymuşlar. Merak edip gitmişler baya davullu çalgılı düğün yapılıyor. Arkadaşı biz de katilak diyor ama babam biraz daha dikkat ederek bakımca ayaklarının ters olduklarını görüyormuş. Alelacele oradan kaçıyorlarmış.

Küçükken böyle şeylerden çok korkardım. Şimdi biraz daha zevk kısmındayım. İlk zamanlar şöyle yüzleştim:

Misal su içmem gerek. Ama koridor karanlık ve uzun. Şöyle bir itiraf iliştireyim belirli bir yaşa kadar yatmadan lavaboya gitmeye korktuğum için altımı ıslatma problemim vardı.
Neyse koridorda ben adım attıkça nefesini hissettiğim varlık da adım atıyordu. Çok mecbur kalınca koşuyordum hışımla. Sonra bu olaya bir son verdim. Bir gün gözümü kapadım arkamı döndüm ve var gücümle yumruk salladım. Sanırsın gomu gomu no gataling. O günden sonra rahatladım. Yumruğum sıkılı halde gidip gelmeye başladım : ))
Bizim evimiz ikinci katta idi lambalar otomatik değildi. Aynı zamanda kapı dıştan da açılabiliyor , döndürmeliler varya. İşte akşam karanlığında bazen mecbur dışarı çıkmak zorunda kalırdım , markete felan gitmek için. Geri dönüş ızdırap olurdu. Binaya girdiğim an alttan ışığı yakıp üst kata depar atardım ama tam kapıya geldiğim sıra ışık kapanırdı. Yukarı çıkan merdivenler kapkaranlık olurdu ve sürekli oraya bakardım sanki oradan bir şey gelecekmiş gibi arkamda hep dediğin gibi bir varlık sezerdim. 25 yaşındayım arada hala yaparım.:D Eve hızlıca girerim girdiğim zaman evdekilerde korkar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık