Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yapımlarda Suç Unsurları

Yapımlarda Suç Unsurlarına Yer Verilmeli midir?

• Evet.

Kullanılan: 33 63.5%
  • Hayır.

Kullanılan: 19 36.5%

• Kullanılan toplam oy
    52
İşte bu bakış açısıyla bugün pedofilinin de hastalıktan çıkarılabileceği ortaya çıkar. Pedofili vücut fonksiyonlarındaki bir eksiklik olmadığı gibi her bireyde kendini psikolojik açıdan bir bozulmaya sürüklemek zorunda da değil. Aynı süreçten bence escinsellikte geçti ve hala bazı bireyler bunun psikolojik savaşını vermekte. Bunun psikolojik yönü tamamen toplumdaki genel algı ile alakalı bence. İşte burada pedofili olup ne vücut fonksiyolsrinda bir soruna ne de psikolojik bir bozulmaya gitmeyen insanların neye göre hasta olarak kabul edildiklerine dair bir soru ortaya çıkarıyor. Ya da ben eksik biliyorum.
Ben de pedofilinin hastalık olmadığını düşünüyorum şahsen. Hastalık olmaması onayladığım anlamına gelmiyor elbette.

Az önceki cevaplarla buna ben de ulaşmıştım ancak kafama yine de takılan bir nokta var kötü düşüncelere sahip olan bir adam yasalar olmazsa yapacak kuvveti olursa bu adam yine yapar mıydı veya şöyle sorayım hiç kolu gücü olmayan adam kötü düşünüyor ama yapamıyor korkuyor çünkü gücü yok bu adam yine kötü müdür?

''Ne çok gülmüşümdür keskin pençeleri olmadığı için kendini iyi zanneden zayıflara.'' Sanırım bu söz Friedrich Nietzsche'ye ait. Eğer fikirleri avlamaya kalkarsak, olay 1984'e döner.

Silinmiş Üye

Kötüdür. İmkanı olup da yapmaması ile istediği halde yapamıyor olması arasında fark var.
Peki sana şunu sorayım kötü düşünüyor yapmıyor bu kişiye kötü değil diyebiliriz (size göre) peki kötü düşünceden kurtulmaya çalışmayan insana ne demeli?

Arkadaş anlamıyor bu konuyu. Rıza sonucu yapılan her eylemin hiçbir suç teşkil etmediğini sanıyor.
Bazı nadir durumlarda suç teşkil etmeyebiliyor. Yine kamu davası açılıyor fakat hiç kimse hüküm giymiyor ve suç teşkil ettiği anlamına da gelmiyor. Şöyle düşün 18 yaş altı iki ergen rızaları dahilinde birlikte oluyor ve çocukları oluyor. Hastane polise bildiriyor. Kamu davası açılıyor. Taraflar evlenmek istiyorlar ve aileleri evliliği onaylıyor ve hatta istiyorlarsa ve ailelerin onayı da varsa evleniyorlar. Ülkemizde çingenelerde oluyor genelde. Abd'nin bazı eyaletlerinde ise bana kalırsa ne yazık ki (başkalarının tercihlerine karışmayı doğru bulmuyorum) 15-16 yaşında kucağında bebeğiyle liseye giden çocuklar var. Hatta sırf bu durumdan dolayı bazı eyaletlerde evlilik yaşını o eyaletlerde 18 altına çekiyorlar yasayla. Amacı da insanların mağdur olmaması. Aynı konu değil ama mağduriyet giderme açısından gerekli olduğu için mesela bizde de müftülerinde nikah memurları gibi resmi nikah kıyabilmesine izin verilmişti. Çünkü bazı yörelerde dini nikahı yeterli resmi nikahı gereksiz gören sonrada mağduriyet yaşayan insanlar var.

Peki sana şunu sorayım kötü düşünüyor yapmıyor bu kişiye kötü değil diyebiliriz (size göre) peki kötü düşünceden kurtulmaya çalışmayan insana ne demeli?
Bu tamamen psikolojik bir konu. Yani birisi beslediği kötücül bir düşüncenin bağımlısı olabilir ve o olmadan yoksunluk çekeceğini düşünebilir. Yani bunu salt istekle bağdaştırmak da çok doğru olmaz.

• Like
Tepkiler: KFC

Silinmiş Üye

Bu tamamen psikolojik bir konu. Yani birisi beslediği kötücül bir düşüncenin bağımlısı olabilir ve o olmadan yoksunluk çekeceğini düşünebilir. Yani bunu salt istekle bağdaştırmak da çok doğru olmaz.
Peki smoker bağımlılık kötülük değil midir kötü şeylerin özelinde soruyorum.

Bazı nadir durumlarda suç teşkil etmeyebiliyor. Yine kamu davası açılıyor fakat hiç kimse hüküm giymiyor ve suç teşkil ettiği anlamına da gelmiyor. Şöyle düşün 18 yaş altı iki ergen rızaları dahilinde birlikte oluyor ve çocukları oluyor. Hastane polise bildiriyor. Kamu davası açılıyor. Taraflar evlenmek istiyorlar ve aileleri evliliği onaylıyor ve hatta istiyorlarsa ve ailelerin onayı da varsa evleniyorlar. Ülkemizde çingenelerde oluyor genelde. Abd'nin bazı eyaletlerinde ise bana kalırsa ne yazık ki (başkalarının tercihlerine karışmayı doğru bulmuyorum) 15-16 yaşında kucağında bebeğiyle liseye giden çocuklar var. Hatta sırf bu durumdan dolayı bazı eyaletlerde evlilik yaşını o eyaletlerde 18 altına çekiyorlar yasayla. Amacı da insanların mağdur olmaması. Aynı konu değil ama mağduriyet giderme açısından gerekli olduğu için mesela bizde de müftülerinde nikah memurları gibi resmi nikah kıyabilmesine izin verilmişti. Çünkü bazı yörelerde dini nikahı yeterli resmi nikahı gereksiz gören sonrada mağduriyet yaşayan insanlar var.

Elbette vardır. Ama işkence eden birisinin suçluluğu, kurbanın rızasından bağımsızdır. Yoksa kamu davası sonuç bulur ya da bulmaz. Burada mesele bu değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık