Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yami Teach'in seviyesi nedir?

Yami Teach'in seviyesi

• Amiral

Kullanılan: 34 19.4%
  • Sağ kol

Kullanılan: 77 44.0%
  • Sol kol

Kullanılan: 25 14.3%
  • 3.adam yonkou

Kullanılan: 15 8.6%
  • 4.adam yonkou

Kullanılan: 4 2.3%
  • Koramiral.

Kullanılan: 3 1.7%
  • Yonkou

Kullanılan: 31 17.7%
  • Amiral yonkou arası.

Kullanılan: 5 2.9%

• Kullanılan toplam oy
    175
Teach , Luffy'den de dikkatsiz ki Luffy'nin Kaido'dan aldığı darbede bir dikkatsizlikte yok. Teach'in canının daha fazla yandığını da siz söylüyorsunuz. Evet Luffy gibi kafasına o darbeye yediği an Luffy'den farksız bir durumda olmazdı. Kafasının yarısı gitmiş WB, Teach'e o korkuyu yaşatıyorsa sapa sağlam Kaido daha azını yapmazdı.

Bu arada dediğim gibi Luffy'nin tek yiyeceğini kimse düşünmezdi. Demek ki işler her zaman düşündüğümüz gibi olmuyor. Teach de yiyebilir çok normaldir.
Teach'in beynine depremi yolluyor öldürme amacıyla. Korku yaşıyor bu yüzden ama sonuçta baygınlık bile geçirmiyor, dayanıklılığının Akainu'dan aşağı kalır yanı yok. Kaido vursa da aynısı olurdu. Yerde kıvranırdı acı içinde sonra kalkardı.

Labsente

Sol kol seviyesindedir maksimum. Ben sol koldan daha aşağı seviyede olduğunu düşünüyorum.

Üstteki muhabbete istinaden Teach, MF olayına dahil olduğunda 2 grup çatışıyor ve Marine baskın rolü oynuyordu. Bu yüzden amiraller Teach'ı bir tehdit olarak değerlendirmeden WB tayfasını yok etmeye oynadılar. Teach Direkt olarak WB'ye saldırdı bu yüzden Marine Teach'e saldırı yapmadı. Yoksa Garp ve Sengoku'nun eli armut mu topluyordu. Ayrıca Teach MF'ye dönüşünü ayarlamıştı. Teach'in amacı direkt WB'nin meyvesi olduğunu düşünmüyorum. Amacı herhangi bir cesetten Meyve almaktı. Bunu düşünme sebebim Teach İmpel Down gitmeden önce Adalet kapılarındakileri hipnotize edip tüm marine gemilerini içerisi almasını emrediyor. Yani dönüşte 1-2 güçlü kişinin öleceğini ve onlardan bir tanesinin meyvesini alacağını düşünüyor. Benim burada tahminim Ace'in meyvesini alacağını düşünüyorum ama geldiğinde bir durum analizi yaptı ve neredeyse ölmek üzere olan WB'ye hayati bir hamle yaptı. Tehlikelerini biliyordu ama WB tüm gücüyle bir saldırı yaparsa Marine'nin buna sessiz kalmayacağını da düşünüp direkt olarak WB'ye yöneldi. Shanks geldiğinde niye öldürmedi diyenlere ise Shanks'ın orada amacı birilerini öldürmek değildi. Ben, Borsalino'yu uyardığın da bile yaptığı hamleye karşılık vermedi çünkü ateşlenecek bir mermi savaşı daha da alevlendirecekti. Eğer Shanks, Teach'e hamle yapsaydı sadece Teach'le değil Marine ile de savaşmak durumunda kalacaktı ki bu da onun oraya gelme sebebi değildi.

Teach bence hala en güçsüz Yonkou. Fazla kibirli ve bencil bu yüzden meyvesine güvenip haki çalıştığını düşünmüyorum. Kral hakiden de yoksun birisidir kendisi tahminimce. Shanks'a attığı yara ise WB'ye yaptığı gibi bir hamle bence. Shanks bir şekilde savaşta yorgun veya yaralı düşmüş Teach arkadan saldırmış olabilir. Hatta Roger'ın idamı esnasında bile saldırmış olabilir.

Teach'in beynine depremi yolluyor öldürme amacıyla. Korku yaşıyor bu yüzden ama sonuçta baygınlık bile geçirmiyor, dayanıklılığının Akainu'dan aşağı kalır yanı yok. Kaido vursa da aynısı olurdu. Yerde kıvranırdı acı içinde sonra kalkardı.
Bana göre Akainu'ya vurduğu ile Teach'i vurduğu bir bile değil. İşte bu dediklerin biraz lafta kalıyor. Onun dışında hikayenin etkisinden de bahsediyorum. Sen ciddi anlamda Luffy tek yer der miydin? Demezdin. Bunu o haftadan önceki yaptığın yorumlarda da görebiliriz.

Senin dayatmaya çalıştığın şey WB'nin atağı ile Kaido'nun atağı arasında hiçbir güç farkı olmaması. Ben sana şunu söyleyeyim. Ben de WB'nin attığı darbe ile Luffy'nin düşmeyeceğini düşünüyorum. Nasıl çıkacaz bu işten? :D

Atağın sonucu oluşan yarığı sen görüyorsun.

Nasıl Akainu'nun yediği ile Teach'in ki bir olabiliyor anlamadım?

Bana göre Akainu'ya vurduğu ile Teach'i vurduğu bir bile değil. İşte bu dediklerin biraz lafta kalıyor. Onun dışında hikayenin etkisinden de bahsediyorum. Sen ciddi anlamda Luffy tek yer der miydin? Demezdin. Bunu o haftadan önceki yaptığın yorumlarda da görebiliriz.

Senin dayatmaya çalıştığın şey WB'nin atağı ile Kaido'nun atağı arasında hiçbir güç farkı olmaması. Ben sana şunu söyleyeyim. Ben de WB'nin attığı darbe ile Luffy'nin düşmeyeceğini düşünüyorum. Nasıl çıkacaz bu işten? :D

Ben normalde Luffy ezilir derdim. Kırk yılın başı güveneyim dedim o da elimde patladı başıma kakma :D

Kasıtlı olarak mı yapıyorsun bilmiyorum ama kıyasladığın şey çok saçma, Gamma Knife'ın ne yıkıcı özelliğini gördün? Ama KKG kadar etkiliydi, nokta atışı saldırı ile alan saldırısını kıyaslıyorsun. Bisento ve sarsıntı balonu yaptığı zaman nokta atışı saldırılar yapmış oluyor, Akainu'ya ilk vurduğu saldırı sarsıntı balonu, orada ne gibi bir absürd alan saldırısı var mesela? Akainu'ya yaptığı ilk saldırı güçsüz bir saldırı mı diyelim?

Ace Karasakal'a saldırırken Banaro Adasındaki dağları yıkıyordu, şimdi Ace Beyazsakal'ın sarsıntı balonundan daha güçlü mü vuruyor alan saldırılarını kıyaslıyorsun ya o açıdan soruyorum.

Kasıtlı olarak mı yapıyorsun bilmiyorum ama kıyasladığın şey çok saçma, Gamma Knife'ın ne yıkıcı özelliğini gördün? Ama KKG kadar etkiliydi, nokta atışı saldırı ile alan saldırısını kıyaslıyorsun. Bisento ve sarsıntı balonu yaptığı zaman nokta atışı saldırılar yapmış oluyor, Akainu'ya ilk vurduğu saldırı sarsıntı balonu, orada ne gibi bir absürd alan saldırısı var mesela? Akainu'ya yaptığı ilk saldırı güçsüz bir saldırı mı diyelim?

Ace Karasakal'a saldırırken Banaro Adasındaki dağları yıkıyordu, şimdi Ace Beyazsakal'ın sarsıntı balonundan daha güçlü mü vuruyor alan saldırılarını kıyaslıyorsun ya o açıdan soruyorum.
İyi de Akainu ilkini yedikten sonra bile ayağa kalkıp WB'nin kafasının yarısını alıyor. 2. yediği saldırıdan sonra ise hareketsiz kalıyor. Sen ona alan saldırısı o daha az etki etmiştir gibi yorumlamaya çalışıyorsun. Ama Akainu Teach'inkine benzer olanı yedikten sonra hareket edebilip WB'nin kafasını alırken 2. saldırıda o yarığın oluştuğu sayfadaki darbeyi alıp hareketsiz kalıyor. İlk saldırıda bile Akainu'ya yumruk ile sıkıp vuruyorken Teach'e vurduğu saldırıda sadece kafasını tutmuştu. Balon patlatıyor. Akainu'nun aldığı darbeler ile Teach'in aldığı arasında fark var.

Ace'in saldırısıyla WB'nin farklı. WB'nin olayı titreşim. O kadar bir göçük oluşturacak çapta kuvveti Akainu doğrudan alıyor. Ace'inkiler ile bir değil. Senin mantık ile Luffy de Fujitora'nın Dressrosa'nın etrafındaki kayalıkları toz eden saldırısını doğrudan yemesinden bahsetmem gibi bir şey.

Neyse iyi geceler... Normalde benim için konu çok daha önce bitmişti. Ama alıntı geldikçe devam ettim. Tekrar diyorum güç dengelerinin eskiden düşündüğüm gibi bir mantıkla ilerlediğini artık düşünmüyorum. O yüzden Teach'in seviyesi konusunda da ısrarcı değilim. Ben sadece benim şüphe duymamı sağlayan sahnelerden bahsettim.

Son düzenleme:
İyi de Akainu ilkini yedikten sonra bile ayağa kalkıp WB'nin kafasının yarısını alıyor. 2. yediği saldırıdan sonra ise hareketsiz kalıyor. Sen ona alan saldırısı o daha az etki etmiştir gibi yorumlamaya çalışıyorsun. Ama Akainu Teach'inkine benzer olanı yedikten sonra hareket edebilip WB'nin kafasını alırken 2. saldırıda o yarığın oluştuğu sayfadaki darbeyi alıp hareketsiz kalıyor. İlk saldırıda bile Akainu'ya yumruk ile sıkıp vuruyorken Teach'e vurduğu saldırıda sadece kafasını tutmuştu. Balon patlatıyor. Akainu'nun aldığı darbeler ile Teach'in aldığı arasında fark var.

Ace'in saldırısıyla WB'nin farklı. WB'nin olayı titreşim. O kadar bir göçük oluşturacak çapta kuvveti Akainu doğrudan alıyor. Ace'inkiler ile bir değil. Senin mantık ile Luffy de Fujitora'nın Dressrosa'nın etrafındaki kayalıkları toz eden saldırısını doğrudan yemesinden bahsetmem gibi bir şey.

Neyse iyi geceler... Normalde benim için konu çok daha önce bitmişti. Ama alıntı geldikçe devam ettim. Tekrar diyorum güç dengelerinin eskiden düşündüğüm gibi bir mantıkla ilerlediğini artık düşünmüyorum. O yüzden Teach'in seviyesi konusunda da ısrarcı değilim. Ben sadece benim şüphe duymamı sağlayan sahnelerden bahsettim.
Ne demeye çalıştığını anlamıyorum, yani diyorsun ki WB daha güçlü vurabilecekken bir aptal gibi daha güçsüz bir saldırı ile mi Akainu'ya saldırdı sarsıntı balonu yaparak?

Ayrıca ayağa kalktı falan diyorsun, Akainu ilk darbeyi yedikten sonra ağzı yüzü kan içinde, kan kusuyor. İlk darbenin de ağır hasar verdiği ortada.

Birine yumruk vuruyor ama sarsıntı balonunun yarattığı yıkıcı özellik Teach'e yaptığında daha fazla iki sahneyi kıyaslarsan görürsün, aynı tip sarsıntı balonu ama Teach'in yediğinde daha fazla etraf yıkılmış.

Ace'in farklı falan değil, ikiside yıkıcı özelliği var işte, senin söylediğine göre etraf ne kadar yıkılırsa o kadar kuvvetli, bende diyorum ki olayın onunla bir ilgisi yok, aynı tip balon saldırıları bile değil ki kıyaslayalım. Kaldı ki WB madem Karasakal'a o alan saldırısı ile daha büyük hasar verebilirdi neden balon yaptı? İlk sorduğum soruya geri döndük, sana göre WB kasıtlı olarak daha güçlü saldırı yapabilecekken balon saldırısı yapıp gücünü geri tutuyor.

Benim buradan anladığım şey balon saldırısı nokta atışı, bireysel bir saldırı. Diğer saldırısı alan saldırısı, etrafı yakıp yıkmak, uzun menzilli saldırı yapmak için daha kullanışlı. Nitekim Akainu'ya o saldırıyı kullanmasının sebebi tayfası ile denizcileri ikiye ayrırıp kendi tayfasının kaçabilmesini sağlamaktı. Akainu'ya daha güçlü vurabilme amacı ile onu yapsa, ilk saldırısıda alan saldırısı olurdu ve etrafı ikinci de olduğu gibi ilkinde de yıkardı.

@Alpamis

Adamın asıl hedefi hapishaneye girmekti wb’nin meyvesi bonus oldu. Normalde ace yerine luffy’i kaçırıp shicibukai olacaktı sen düşün yani adamın asıl planını. Hapisten tayfa alıp kaçacaktı normalde.
Wb’yi çok ilerde güçlü bi tayfayla indirecekti(shanks ilerde wb’ye saldıracağını tahmin ediyordu). Tüm shabondy gibi teach de bi şekilde öğrenmiştir wb’nin aldığı yaraları. Durumdan yararlanmak istemiştir. Normalde wb’ye dalmayı planlamamıştır bence.

Akainu meselesine gelirsek:

Teach ve bütün tayfası magellan’dan tek yedi. Rakip küçücük açığı affetmeyecek bi meyveye sahipti çünkü. Aynısı akainu için de geçerli.

Teach henüz meyvesinde ustalaşmamış, tayfayı toparlayamamış ve bi gemisi bile yok. Akainu gibi bi adama saldırmanın zamanı değildi.

Wb’ye saldırmak adama yonkou olacak güç verdi. Sadece wb’yi yenebilmesi değil 2 meyveyle hayatta kalıp kalamayacağı bile muallaktı. Risk büyüktü ama hayali için risk aldı. Akainu’ya saldırmak ise alacağı riske değmezdi. O kadar zorluklarla topladığı tayfadan 1-2 kişi meigo’yla öldükten sonra ya da teach kol bacak kaybettikten sonra magu magu’nun ne değeri kalır?

Wb’ye savaşta saldırmasa bi daha gura gura’yı alamazdı. Akainu’yu bugün öldürmese de 5 yıl sonra öldürebilir. Zaten meyveyi alsa kendine değil tayfasına alacak. Ne gerek var o riske girmeye?
Valla Sengoku+Garpa girişip tüm Mfyi batıracağım derken tam zamanı gibi davranıyordu.Kendine de gayet güveniyordu.Sengoku+Garp ve denizcilere karşı savaşmak mı büyük risk yoksa tek Akainu mu ? Cevap gayet net aslında.

Bu hareketi yapmasının sebebi de anlık gaza gelip gözü kesti Mfde herkese dalmayı.Şenks gelip dağıttıktan sonra düşününce yemez Akainu dedi tüydü.

Ne demeye çalıştığını anlamıyorum, yani diyorsun ki WB daha güçlü vurabilecekken bir aptal gibi daha güçsüz bir saldırı ile mi Akainu'ya saldırdı sarsıntı balonu yaparak?

Ayrıca ayağa kalktı falan diyorsun, Akainu ilk darbeyi yedikten sonra ağzı yüzü kan içinde, kan kusuyor. İlk darbenin de ağır hasar verdiği ortada.

Birine yumruk vuruyor ama sarsıntı balonunun yarattığı yıkıcı özellik Teach'e yaptığında daha fazla iki sahneyi kıyaslarsan görürsün, aynı tip sarsıntı balonu ama Teach'in yediğinde daha fazla etraf yıkılmış.

Ace'in farklı falan değil, ikiside yıkıcı özelliği var işte, senin söylediğine göre etraf ne kadar yıkılırsa o kadar kuvvetli, bende diyorum ki olayın onunla bir ilgisi yok, aynı tip balon saldırıları bile değil ki kıyaslayalım. Kaldı ki WB madem Karasakal'a o alan saldırısı ile daha büyük hasar verebilirdi neden balon yaptı? İlk sorduğum soruya geri döndük, sana göre WB kasıtlı olarak daha güçlü saldırı yapabilecekken balon saldırısı yapıp gücünü geri tutuyor.

Benim buradan anladığım şey balon saldırısı nokta atışı, bireysel bir saldırı. Diğer saldırısı alan saldırısı, etrafı yakıp yıkmak, uzun menzilli saldırı yapmak için daha kullanışlı. Nitekim Akainu'ya o saldırıyı kullanmasının sebebi tayfası ile denizcileri ikiye ayrırıp kendi tayfasının kaçabilmesini sağlamaktı. Akainu'ya daha güçlü vurabilme amacı ile onu yapsa, ilk saldırısıda alan saldırısı olurdu ve etrafı ikinci de olduğu gibi ilkinde de yıkardı.
Alan saldırısı dediğin saldırı ilk olarak Akainuyu vuruyor bilmem farkında mısın.Akainuya vurduktan sonra dağılıp önce Mfyi yıkıyor sonra yer kabuğunu ayırıyor.Burdan bile Sakazukiye vurduğu ilk saldırıdan çok daha güçlü olduğu belli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık