Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Wo Long: Fallen Dynasty (2023)

Oyunu Beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    5

Geliştirici: Team Ninja
Yayıncı: Koei Tecmo
Platformlar: PC, PS4, PS5, Windows, Xbox One, Xbox Series X/S
Yayınlanma Tarihi: 3 Mart/2023
Tür: Aksiyon RPG, Soulslike, Hack and Slash

Konusu

MS 184, Geç Han Hanedanı, Çin. Ülke kaos ve yıkımla boğuşmaktadır. Uzun yıllar boyunca güçlenen imparatorluk hanedanı artık düşmek üzereydi.

Wo Long: Fallen Dynasty, isimsiz bir milis askerinin, iblislerin Üç Krallığa musallat olduğu Geç Han Hanedanının karanlık fantazi versiyonunda hayatta kalmak için savaştığı dramatik, aksiyon dolu bir hikayedir. Oyuncular, Çin dövüş sanatlarından kılıç oyunlarını kullanarak amansız yaratıklarla ve düşman askerlerle mücadele eder ve içlerindeki gerçek gücü uyandırarak zoru başarmaya çalışırlar.

Wo Long, çömelen ejderha anlamına geldiği gibi, aynı zamanda henüz bilinmeyen bir kahraman veya yüce kişi anlamını da taşır. Bu, ileride kahraman olacak askerlerin 'tanınmadıkları' dönemlerin ve aynı zamanda bir kahramanın 'önemsiz biri' konumundan yükselmesinin hikayesidir.

(Alıntıdır)

Ben oyunu beğendim. Soulslike oynamak isteyip piyasada yeni oyun bulamayanlar için güzel bir seçenek. Yalnız görece iyi bir laptopa sahip olduğum halde oyun performansından pek memnun kalmadım. Konsola indirdim Gamepass ile ve şimdi rahat rahat oynuyorum. Parry-deflect mekanikleri hoşuma gitti. Hızlı rakiplerle kapışırken kılıçlarla dans ediyoruz resmen. :D Ayrıca oyunun hikayesi Çin film ve edebiyatında Wuxia eserleri seven benim gibi kişiler için de epey ilgi çekici.

Bilgisayarda fareyle oynanmıyordu ama düzeltmişler. Bir ara müsait olunca oynayacağım. Donan ve dönmeyen ekranla ilk boss'u kesip bıraktım. Boss zorlu ve keyifliydi. Sekirovari konsepti Sekiro'dan daha zor gibi gözüküyordu. Oynanır.

param olsa alırım demosunu oynadım güzel oyun ama level desingleri klasik tem ninja yani niohtada berbattı

Sekiro tarzı olması ilgimi çekse de 700 lira verme taraftarı değilim. Güzel indirimler başladığında alırım sanırım.

Bilgisayarda fareyle oynanmıyordu ama düzeltmişler. Bir ara müsait olunca oynayacağım. Donan ve dönmeyen ekranla ilk boss'u kesip bıraktım. Boss zorlu ve keyifliydi. Sekirovari konsepti Sekiro'dan daha zor gibi gözüküyordu. Oynanır.
Bitti. Deflect olayının Sekiro'dan aşağı kalır yanı yok. Moral sistemi olsun, yetenek çeşitliliği olsun, yanımızda dolaşan yardakçıların ayak bağı olmalarını kenara koyduğumuzda onların da kattığı farklılık gibi şeyler dövüşü bir bütün olarak harika bir seviyeye çıkartıyor lakin atmosferi, bölüm tasarımları, hikâye anlatımı ve hikâyenin kendisi yetersiz. Boss çeşitliliği harika. Kendini tekrar eden sıradan düşmanlar biraz can sıkıcı. Gizli Köy kısmının tasarımı güzel. Dövüş sistemiyle taşıyor oyun kendini. Nioh'ları oynamamıştım ama bugüne kadar oynadığım en iyi souls alternatifi bu oyun oldu.

Bitti. Deflect olayının Sekiro'dan aşağı kalır yanı yok. Moral sistemi olsun, yetenek çeşitliliği olsun, yanımızda dolaşan yardakçıların ayak bağı olmalarını kenara koyduğumuzda onların da kattığı farklılık gibi şeyler dövüşü bir bütün olarak harika bir seviyeye çıkartıyor lakin atmosferi, bölüm tasarımları, hikâye anlatımı ve hikâyenin kendisi yetersiz. Boss çeşitliliği harika. Kendini tekrar eden sıradan düşmanlar biraz can sıkıcı. Gizli Köy kısmının tasarımı güzel. Dövüş sistemiyle taşıyor oyun kendini. Nioh'ları oynamamıştım ama bugüne kadar oynadığım en iyi souls alternatifi bu oyun oldu.
Bunları oyunları combatıyla oynatıyor kendini. Yoksa geri kalan her şeyi vasat seviyede. Ama combatta daha ötesini görmedim eminim bu oyunda da çıtayı arşa çıkarmışlardır

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık