Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Wednesday (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 15 78.9%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 4 21.1%

• Kullanılan toplam oy
    19
@Akagami No Shanks

Dostum her dönem böyle boş beleş abartılan şeyler olur. Külotçuların çöpetsuya tapındıkları zaman dilimini hatırla. Bu diziyi de tiktok videosu atmak için ellerini ovuşturarak bekleyen ergenler ve iki lafından birinde yönetmen adı vererek nasıl bir sinefil olduğunu kanıtlamaya çalışan kolpa tim ballandıra ballandıra övdü. Aslında bir boku yok. Çerezlik çocuk dizisi. Enid karakteri olmasa sonunu getiremezsin bile. Bir iki güzel sahnesi var ve onları döndüre döndüre sosyal medyada yayınlayarak gündem yaptılar parayı kırdılar. Bu devirde ortam böyle.

Fantastik kurgu fetişi olan bir insanım üstelik bunu özel yeteneklilerin toplandığı okul tarzı bir konsetpe çevirdikleri zaman bana "yi beni recep" mesajı vermiş oluyorlar öyle tetikler fetişimi bu tarz eserler. İşte buna rağmen tırtoydu benim için dizi. Gerisini sen hesap et.

Enid karakteri olmasa sonunu getiremezsin bile
Hocam sen de şunu Enid'i biraz fazla övmüyor musun? :D Ne zaman diziyle ilgili yorumunu görsem Enid övüyorsun. Bence Öyle aman aman abartılacak bir karakter değil. Yani tamam kendisi arkadaşlık anlamında epey güzel performans sergiledi ama hiç görülmeyecek çapta da değil. Hadi gri karakterlerin kol gezdiği yapımların dışına çıkmayan birisi olsan anlayacağım ama animecisin yani en basitinden animelerin %90'ında en az bir tane Enid gibi bağlılık gösteren karakter vardır :D. O anlamda hiç görmediğimiz bir şey değil yani.

Hocam sen de şunu Enid'i biraz fazla övmüyor musun? :D Ne zaman diziyle ilgili yorumunu görsem Enid övüyorsun. Bence Öyle aman aman abartılacak bir karakter değil. Yani tamam kendisi arkadaşlık anlamında epey güzel performans sergiledi ama hiç görülmeyecek çapta da değil. Hadi gri karakterlerin kol gezdiği yapımların dışına çıkmayan birisi olsan anlayacağım ama animecisin yani en basitinden animelerin %90'ında en az bir tane Enid gibi bağlılık gösteren karakter vardır :D. O anlamda hiç görmediğimiz bir şey değil yani.
Bir şeyi övmek için eşsiz olması mı, daha önce görmemiş olmamız mı lazım? Onu övüyorum çünkü dizide iplenecek başka karakter yok. Ana karakter dışında doğru düzgün işlenen bir karakter de yok. Bu leş ortamda aralarındaki en düzgün insan diyebileceğim karakter olduğu ve toksik malın bütün saçmalıklarına rağmen yanında olup icraat yaptığı için sempatik geliyor. Sanırsın dizi bana karakter cenneti de tek kişiye odaklanmışız gutts. Toksik kezban aşkını bırak Enid candır

Bir şeyi övmek için eşsiz olması mı, daha önce görmemiş olmamız mı lazım? Onu övüyorum çünkü dizide iplenecek başka karakter yok. Ana karakter dışında doğru düzgün işlenen bir karakter de yok. Bu leş ortamda aralarındaki en düzgün insan diyebileceğim karakter olduğu ve toksik malın bütün saçmalıklarına rağmen yanında olup icraat yaptığı için sempatik geliyor. Sanırsın dizi bana karakter cenneti de tek kişiye odaklanmışız gutts. Toksik kezban aşkını bırak Enid candır
Nasıl anlatırım blmiyorum ama şöyle örnek vereyim örneğin çoğu seride ana karakterler benzeri özelliklere sahiptir. İşte cesur, duyarlı, kahramanlığa meyilli vs... Çok berbat bir serinin ana karakterinde de muhtemelen vardır bu özellikler. Ama o berbat seriyi en azından bu karakter var diye ana karakter üzerinden + yazmak garip kaçar dimi? Her yerde görülebilecek karakter çünkü :D. İşte Enid övgünün bana garip gelme sebebi bu.

Toksik kezban aşkını bırak
Ana karakterler ikiye ayrılır. İdol edinilecek olanlar(Luffy, Aragorn vs) ve idol edinilmeyecek, sempati duyulmayacak ama zaten o karaktere de sempati duyulması beklenmeyecek olanlar. Amaç belgesel izliyor gibi izlemek. Narcos iyiydi ama Pablo normalde seveceğimiz bir kişilik mi? Hayır. Wednesday de aynı sevilesi bir karakter değil ama değişik işte :D

Nasıl anlatırım blmiyorum ama şöyle örnek vereyim örneğin çoğu seride ana karakterler benzeri özelliklere sahiptir. İşte cesur, duyarlı, kahramanlığa meyilli vs... Çok berbat bir serinin ana karakterinde de muhtemelen vardır bu özellikler. Ama o berbat seriyi en azından bu karakter var diye ana karakter üzerinden + yazmak garip kaçar dimi? Her yerde görülebilecek karakter çünkü :D. İşte Enid övgünün bana garip gelme sebebi bu.

Ana karakterler ikiye ayrılır. İdol edinilecek olanlar(Luffy, Aragorn vs) ve idol edinilmeyecek, sempati duyulmayacak ama zaten o karaktere de sempati duyulması beklenmeyecek olanlar. Amaç belgesel izliyor gibi izlemek. Narcos iyiydi ama Pablo normalde seveceğimiz bir kişilik mi? Hayır. Wednesday de aynı sevilesi bir karakter değil ama değişik işte :D
Olum izlediğim kurgu içerisinde bana rahatsızlık veren karakter, karakterler var. E eser de kendisini ilgiyle izletecek kadar özel değil sürükleyici değil muazzam olaylar dönmüyor falan. Bir şekilde birine sempati beslemen lazım ki devam edesin. Enid'in olayı da benim için bu. Dizi çok güzelmiş de ben klişe bir karakter yüzünden devam etmişim gibi algılıyorsun sanki biraz. Bu dizi de o billur yok. Ana karakter de güzel oyunculuk eyvallah ve farklı bir şey ortaya çıkmış tamam ama o kadar. Üzerine kafa yorulacak bir tipleme değil.

Toksiği imana getirecek şekilde evriltmesi ve 1 vs 1'de yaptığı şov kararımın doğruluğunu ispatladı
Özetlersek varmaya çalıştığım nokta Enid özünde kötü olduğu düşünülen bir diziyi taşıyacak kadar iyi bir karakter değil bence ama herkesin kendi zevki bir şey diyemem :D

Neyse genel yorum yapacak olursam ben izlediğim zaman sevdim ve eğlendim ama öyle üstüne teori kasılacak, hype krizlerine girilecek, yeni sezonla ilgili her haberi takip ettirecek bir dizi de değil. İzleyip bitirdikten sonra şu başlığı görüp tıkladığım zamanlar hariç üstünde düşünmedim bile.

Bu dizinin en nefret ettiğim tarafı tiktok denilen ucube ergen iq fakiri topluluğuna şu dans olayı ile malzeme vermesi oldu.Youtube platformunu bile kirletmeye devam ediyor.Twitch yeterince yetmiyormuş gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık