Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı Sonunda Tayfanın Ödülleri Ne Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy, Doflamingo'yu yendiğinde Doflamingo'nun ödülü(yeni olmadığından eskiyi baz alıyorum) 340m idi. Luffy'nin sonrasında ödülü 500m oldu. Yani rakibinin 1,5 katı oldu. Aynı şekilde Katakuri'yi de yendiğinde Luff'nin yeni ödülü Katakuri'nin yaklaşık yine 1,5 katı ile 1,5 milyar oluyor. Yani matematiksel olarak bakarsak Kaıdo'yu yenerse Luff'nin yeni ödülünün 7 milyara yakın olması lazım. :D Bu yüzden olaya istatistiksel olarak bakmamak lazım. Çünkü hesaba katamayacağımız bir dünya etken var.
Usopp nasıl ani bir ödül patlaması yaşadıysa, Zoro da bir samuray adasında bir ödül patlaması yaşaması gayet olasıdır diye düşünüyorum.
O değilde şu 1,5 oranını diğer ödül artışlarında deneyim dedim tutuyor ya :D Luffy, arlong'u(20m) yeniyor ve sonra ödülü 1.5 katı ile 30m başlangıç fiyatı oluyor. Crocodile'ı yendi 1.3 katı ile 100m oldu. Diğer ikisinde zaten 1.5 katı olduğunu yazdım. Yani az farklı 1 istisna haricinde hepsinde oluyor. Şaka fln gidip inşallah 7 milyar yapmazlar :D

Luffy, Doflamingo'yu yendiğinde Doflamingo'nun ödülü(yeni olmadığından eskiyi baz alıyorum) 340m idi. Luffy'nin sonrasında ödülü 500m oldu. Yani rakibinin 1,5 katı oldu. Aynı şekilde Katakuri'yi de yendiğinde Luff'nin yeni ödülü Katakuri'nin yaklaşık yine 1,5 katı ile 1,5 milyar oluyor. Yani matematiksel olarak bakarsak Kaıdo'yu yenerse Luff'nin yeni ödülünün 7 milyara yakın olması lazım. :D Bu yüzden olaya istatistiksel olarak bakmamak lazım. Çünkü hesaba katamayacağımız bir dünya etken var.
Usopp nasıl ani bir ödül patlaması yaşadıysa, Zoro da bir samuray adasında bir ödül patlaması yaşaması gayet olasıdır diye düşünüyorum.
:artiz: Ne alaka? Ben hangi mevzudan bahsetmişim, sen ne anlamışsın! Alıntıladığım arkadaş, Zoro'yla Luffy'nin ödülü arasındaki 20-30 milyonluk farktan bahsetmiş. Bende aynı fark Sanji ile Zoro arasında da var dedim.

Kusura bakma ama senin cevabının benim yazdığım mevzuyla alakasını çözemedim. :hoo::bilmem::hmm::confused:

:artiz: Ne alaka? Ben hangi mevzudan bahsetmişim, sen ne anlamışsın! Alıntıladığım arkadaş, Zoro'yla Luffy'nin ödülü arasındaki 20-30 milyonluk farktan bahsetmiş. Bende aynı fark Sanji ile Zoro arasında da var dedim.

Kusura bakma ama senin cevabının benim yazdığım mevzuyla alakasını çözemedim. :hoo::bilmem::hmm::confused:
Zoro ve Sanji’nin potansiyel ödüllerini(520?, 1520?, 530? 1530?) Luffy’nin geçmiş ödüllerine bakarak yazdığınız için öyle yazdım. Yani verdiğim örnekle aynı oranlarda artmayabileceğini anlatmaya çalıştım. Son dediğimde de bu Sanji ve Zoro arasındaki çekişmenin Zoro’nun güç patlaması ile beraber bitebileceğini söyledim.

Zoro ve Sanji’nin potansiyel ödüllerini(520?, 1520?, 530? 1530?) Luffy’nin geçmiş ödüllerine bakarak yazdığınız için öyle yazdım. Yani verdiğim örnekle aynı oranlarda artmayabileceğini anlatmaya çalıştım. Son dediğimde de bu Sanji ve Zoro arasındaki çekişmenin Zoro’nun güç patlaması ile beraber bitebileceğini söyledim.
Kimse zaten bu şekilde olacağını düşünmüyor. En zayıf üyeler bile en az 300 milyon ödül artışı yaşayacak Luffy, Zoro, Sanji çok daha fazladır. Oradaki soru işareti ödüllerin belli bir oranda yükseleceğini söylediği için o mantıkla gidilirse diye çizdim. Düşünsene Zoro buradan 420 ya da 520 alsa çok gülünç olur.

Luffy = 3.330 - 3.700
Zoro = 1.570 - 1.620
Sanji = 1.460 - 1.590
Jinbe = 1.056 - 1.256
Robin = 787 - 1.030
Usopp = 500 - 730
Nami = 382 - 566
Franky = 438 - 644
Chopper = 300 - 600
Brook = 416 - 633
Yamato= 1.720 - 1.956

Nami nasıl zeus'u alıyor? Zeus'a ruh veren zaten BM değil mi, BM inerse Zeus da iner.
Dediğin gibi olmaz bence çünkü ruhu(yaşam enerjisini) vermiş bitmiş. Artık aralarında bir bağ yok özgür bir canlılar, istediği kararları verebiliyorlar. Bir bağ olsa BM'dan uzaklaşınca güçlerinin azalmasını fln beklerdim.

Dediğin gibi olmaz bence çünkü ruhu(yaşam enerjisini) vermiş bitmiş. Artık aralarında bir bağ yok özgür bir canlılar, istediği kararları verebiliyorlar. Bir bağ olsa BM'dan uzaklaşınca güçlerinin azalmasını fln beklerdim.
Ona bakılırsa whole island'daki bütün orman bm'den geliyor, onlar bm'den o kadar uzak olmasına rağmen nasıl hala yaşayabiliyorlar? Ya da BM'nin gemisi. Sanji'leri kovalarken nasıl "cake cake" diye bağırıyordu? Uzaklık farketmez de, zaten Nami'nin eline düşerse Zeus, BM canını alır onun. Her türlü Zeus Nami'ye yar olmaz bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık