Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Türkiye ile Azerbaycan Birleşseydi?

Sizce neler olurdu

• Kullanılan toplam oy
    32
Önceki sayfaya bak falan deseydin anlamadım :D Barbaranın daha çirkin resmini bulamadın mı bu arada ¿
Barbara değil la o :/ Şunu yazarken aldığın nefese üzüldüm...
Şimdi bunun üstüne petrol doğal gaz akmayıp 82 milyon nüfusu olan Almanya'nın parasını atiyim mi? :D :D
Almanya'da gelişmiş ülke :S Polonya falan olur bak. Onların parası daha değersizken 2 lira oldu neredeyse.
Hangi bölgeyi kaybettiğimize üzüldün reyiz? Yada var mı öyle bir bölge?

Barbara değil la o :/ Şunu yazarken aldığın nefese üzüldüm...

Almanya'da gelişmiş ülke :S Polonya falan olur bak. Onların parası daha değersizken 2 lira oldu neredeyse.

Hangi bölgeyi kaybettiğimize üzüldün reyiz? Yada var mı öyle bir bölge?
Rumen leyi bile 2 olmuş. Çingeneler bizden zengin...

Hristiyan olup Osmanlılar ile savaştı diye mi ?

Tamamıyla tek devlet kurmak olarak ele aldım. Azerbaycan'da da politik olarak bir istikrarsızlık vardı 1991 döneminde. Yine de politik olarak iyi mi olurduk?
Dış siyasette elimiz daha güçlü olurdu. Coğrafi konum, bütünlük, doğalgaz vb. unsurlar göz önüne alındığında jeopolitik olarak daha iyi durumda olacağını düşünüyorum.

Hristiyan olup Osmanlılar ile savaştı diye mi ?

Tamamıyla tek devlet kurmak olarak ele aldım. Azerbaycan'da da politik olarak bir istikrarsızlık vardı 1991 döneminde. Yine de politik olarak iyi mi olurduk?
Dış siyasette elimiz daha güçlü olurdu. Coğrafi konum, bütünlük, doğalgaz vb. unsurlar göz önüne alındığında jeopolitik olarak daha iyi durumda olacağını düşünüyorum.

Üye silindi 1004

Tabi paran kadar konuşacaksın tarih boyunca kim hem fakir hem güçlü kala bilmiş. 2007 daha iyiydi.
Genel olarak 2007-2012'ye kadar güzel hatırlıyorum ya. Halkı fakir devleti güçlü çok da ikisi birden fakir olunca kalan yok galiba.

Kesin olanlar,

Türkiye,Azerbeycan,Türkmenistan,Özbekistan,Kazakistan,Kırgızistan,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık