Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Trafalgar D. Water Law ve Sugar Ne Kadar İlerleyebilir?

Hangisi son raundları olur ?

• Kullanılan toplam oy
    44
Konuya niye yazmamışım diyorum ben de. Rayleigh'i ankette sona almamışsın. :)
Shiryu, Beckman gibi dururlar bence. En iyi senaryoda İssho durdurur.

Burada alabilecekleri en kolay karakter net Weevildir. Bu avel ne olduğunu anlamadan oyuncak olur. Shiryu ise görünmezlik meyve farkı ile alır.

Beckman, haydutlara yaptığı gibi dipçikle kafasını yarar Sugar'ın zaten Law da gökyüzüne Room açarak kaçar.
İssho, kör olduğu için oyuncak olur. Gözlemle filan kurtaramaz, zaten merhametli biri onun da şansı yok.
Oden, orochi gibi birinin sözüne inanıp saf gibi yıllarca dans etmiş birisi. Law bunun bu saflığından yararlanıp, sugar ile oyun çevirseler al sana nur topu gibi bir oyuncak daha.
Rayleigh direk sugarı bayıltır, Law da bizi aşar bu adam diyerek kaçar.
Sakazuki ile karşılaşsalar zaten Sugar korkudan bayılır.
Mihawk, o şahin gözleri ile baksa bunlar kaçacak delik ararlar ona hiç girmiyorum.

Birde şöyle bir şey var, yonkou gücündeki elemanlara büyük ihtimal Sugarın meyvesi işe yaramıyordur. Aynı Law'ın BM'nin yerini değiştirememesi gibi bir olay olabilir.
O değil de kılıçlara meyve yedirme özelliği olsa ne fanteziler çıkar ha. Bu enma olayından sonra böyle şeyler bekliyorum aslında. Enma'nın de kendi iradesi var gibi. Şöyle güzel bir Şeytan meyvesini enma ile doğrasak ne olur acaba:fool:

Anket yenilendi oy verebilirsiniz. :) Özellikle @Daredewill ve @Reiper ne diyorsunuz görmek isterim bu yenisinde nereye kadar giderler malum Law da güçlendi.
Ankettekilerin hepsini alır. Buradaki olay Lawın yer değiştirmesi değil, Sugarın dokunması. Law belki Rayin veya Mihawkin yerini değiştiremeyebilir ama kendiyle Sugarın veya taşla Sugarın yerini değiştirir ve olay biter. Sugar çok hızlı reflekse sahip. Dokunması an meselesi.

Ankettekilerin içinde geleceği gören kimse de yok. Hoş Katakuri olsa bile yine oyuncak olurdu bana kalırsa, çünkü geleceği görmesi için sakin kalması gerek. Law karşıdayken bu açığı illaki keşfedecektir. Diğer yandan Katakuri Lawın ve Sugarın yeteneğini bilmediği icin göreceği geleceği de anlamlandiramayabilir. Yani bir bakacak önünde duran elinde kılıç tutan biri var, bir sonraki sahnede kendisi oyuncak olmuş, ne olduğunu anlamadan ya da gördüğüne inanmadan teke gidebilir.

Sugardan kaçmanin hicbir yolu yok, mangada aksi kesinlikle gösterilmedi. Aksi ihtimalleri değerlendirelim, misal Akainu tamamen magmaya dönüşüp logia haliyle beklese yine Sugar dokununca oyuncak olacak, en fazla Sugarın eli biraz yanar, haki basarsa yanmaz da. Ya da Vergo gibi baştan ayağa haki bassan yine oyuncak olursun çünkü b haki tamamen etkiyi sıfirlamıyor, Luffy CCye vurunca b kokalı elleri gazdan etkilenmişti. Geriye haki kalkanı kalıyor ama o da belli bir alanı korur, haki kalkanından kürenin içine girmen lazım. Öyle bir teknigi de Ray ve Shanks dahil kimse yapamaz. :)

Ankettekilerin hepsini alır. Buradaki olay Lawın yer değiştirmesi değil, Sugarın dokunması. Law belki Rayin veya Mihawkin yerini değiştiremeyebilir ama kendiyle Sugarın veya taşla Sugarın yerini değiştirir ve olay biter. Sugar çok hızlı reflekse sahip. Dokunması an meselesi.

Ankettekilerin içinde geleceği gören kimse de yok. Hoş Katakuri olsa bile yine oyuncak olurdu bana kalırsa, çünkü geleceği görmesi için sakin kalması gerek. Law karşıdayken bu açığı illaki keşfedecektir. Diğer yandan Katakuri Lawın ve Sugarın yeteneğini bilmediği icin göreceği geleceği de anlamlandiramayabilir. Yani bir bakacak önünde duran elinde kılıç tutan biri var, bir sonraki sahnede kendisi oyuncak olmuş, ne olduğunu anlamadan ya da gördüğüne inanmadan teke gidebilir.

Sugardan kaçmanin hicbir yolu yok, mangada aksi kesinlikle gösterilmedi. Aksi ihtimalleri değerlendirelim, misal Akainu tamamen magmaya dönüşüp logia haliyle beklese yine Sugar dokununca oyuncak olacak, en fazla Sugarın eli biraz yanar, haki basarsa yanmaz da. Ya da Vergo gibi baştan ayağa haki bassan yine oyuncak olursun çünkü b haki tamamen etkiyi sıfirlamıyor, Luffy CCye vurunca b kokalı elleri gazdan etkilenmişti. Geriye haki kalkanı kalıyor ama o da belli bir alanı korur, haki kalkanından kürenin içine girmen lazım. Öyle bir teknigi de Ray ve Shanks dahil kimse yapamaz. :)
Bence en büyük sıkıntı amirallerin yaptığı logia savunması olur gibi o yüzden Saka dışında logia amiral koymadım zaten.Kuzan'ın beyazsakala yaptığı gibi içini boşaltmaları bir karşı cevap olabilir.Ama dediğin gibi Law bunu sadece birkaç salise içinde yapmakla kalmıyor senaryo da ayarlıyor yeri geliyor ölüye yatıyor.Dressrosada kendiyle başkasını değiştirmiş ölüye yatmıştı mermileri yemiş gibi. :)

Katakuri gördüğü gelecekte bir ihtimal tepki verebilir bence. Gördüğü gelecekte room ile birlikte oyuncak olduğunu da varsa bence tepki verebilme şansı var. Ayrıca oyuncak olduğunu görüyorsa niye inanmasın adam. Gördüğü geleceğe ulan bu kadarı da olmaz ya kim bir insanı oyuncağa çevirir diyip Sugar'a karşı tepki vermeyecek mi ? Bu yazdığın bana göre saçma olmuş. Adamın tayfasında kitapları kontrol eden ve içine canavar hapseden adam var. Garip dolu meyve var bu seride. Buna mı inanmasın. :D

Gerçi şu da var. Luffy geleceği görmesine rağmen Kaido'nun hızı yüzünden savuşturamadı saldırısını. Kata'nın bana göre gözlem hakisi hala Luffy'den daha iyidir. Bence Law'ın Kata'ya çok hızlı bir şekilde room açıp Sugar'ı teleport edip ve Sugarında hemen dokunması lazım. Teleport anlık olan bir şey ama Room açmasının ve Sugar'ın saldırsının ne kadar hızlı olacağına bağlı olur bu kombo. Bunlar çok çok hızlı gerçekleşmezse ve Kata bu yapacaklarının hepsini gördüğü geleceğe sığdırırsa ki bence görecektir bu saldırıyı. Tepki verme ihtimali var.

Croco'yu koymadığıma dua et.Ama kombo karşısına koymazdım onu Sugar raundlara başlamadan önce aperatif olarak götürürdü.:hhh:
Diyorum ya senin açtığın konuda koysan da şaşırmazdım. :S

Koyduğun karakterler bilsinler ya da bilmesinler hepsi belli seviyede korsanlar. Chinjao'dan falan örnek vermişsin ''o da dönüştü H.haki bilmesine rağmen'' falan diye ama alakası yok. Onun dönüştüğü noktada adamlar aşağıya düşmüş bir yerdeydi, yukarı alınıp oyuncağa çevrildiler. Fakat ciddi bir dövüşte birinin önüne ışınlansan bile 1. raund da ki Jozu bile elinin tersiyle vurup bayar bunu.

Öyle birinin önüne ışınlarsan rakip mal değilse özel bir yetenek ve gücünün olduğunu anlar zaten o değişim ile. Seride bu tip hax yetenekler var ama öncesinde dediğim gibi Mangaka bu tip yetenekleri çoğunlukla zayıf kişilere vermiş. Sende trolleyip hikaye anlatıyorsun Crocodile diye :S

Akainu daha geride olabilirdi ama amiral lobisini huzursuz etmemek lazım. xD Evet öyle karakterler son raundlarda zaten.
Konuya artık ilgi olmaz ama baktım resimler gitmiş düzeltirken değiştirelim bari.

@artyomdh Ona dokunması zor diye almadım alsan sona koyarsın falan gerek yok.Dokunabileceği belli değil çünkü Sugar dokunabilir diye düşünülenleri almak daha mantıklı.
Garip bir şekilde oylayanlarda az hayret. Hani Law sevmeyenler, sahneye bekliyorum. xD :bilmem:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık