Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Kuledeki en güçlü kişilerin güç seviyesi nedir? Diğer serilerdeki bilinen güçlü karakterlerle kıyaslayabilir misiniz? Seriye daha yeni başladım ama güç açısından zirveyi merak ediyorum.
"Yazar ciddi olduğunu ve şaka yapmadığını belirterek Phantaminium isterse Tower of God hikayesini anında yokedebileceğini söylemiştir." bu da 135+ katlı ve her katı amerika kıtası büyüklüğüne sahip kuleyi yok edebilcek güce sahip. Phantaminium kuledeki en güçlü kişi.

"Yazar ciddi olduğunu ve şaka yapmadığını belirterek Phantaminium isterse Tower of God hikayesini anında yokedebileceğini söylemiştir." bu da 135+ katlı ve her katı amerika kıtası büyüklüğüne sahip kuleyi yok edebilcek güce sahip. Phantaminium kuledeki en güçlü kişi.
O cümleden o anlam çıkarılamaz. Mangakanın orada bahsettiği ucu açık bir cümle. İlk ihtimalde Phantaminium birden ortaya çıkıp Baamı öldürse ToG hikayesini yok etmiş, sonlandırmış olur. İkinci ihtimalde ise ToG hikayesi kuleden ibaret değil. Kule OP dünyasında I.D.ye benzetilebilir. Kendi ekosistemi ve katları olan bir bina lakin dışarıda bambaşka bir dış dünya var. Bu açıdan mangaka muhtemelen Marvel evrenindeki kozmik varlıklardan esinlenmiş. Nasıl Galaktus yahut başka bir kozmik varlık ölürse evren yok olursa ToG evreninde de Axisler bu pozisyonda bulunuyor. Bir de söyle bir çelişki var mangaka diyor ki Enryu 2. En yüksek seviyeci lakin bir insan ve bir insanın axis karşısında bir anlamı yok diyor ve Phantaminium un en güclü 5 axisten birisi olduğunu söylüyor. Hal böyle olunca Enryunun en iyi ihtimalle 6. En güçlü olması gerekir. Bana biraz hikaye mangakanın kafasında oturmamış gibi geliyor. Önce diyor ki axislik tanrısal bir mertebe sonra diyor ki phantaminium ilk başta insandı sonradan axis oldu. Bu halde belli şartları sağlayan bütün insanlar axis olabilir anlamı çıkıyor. Bu babta ilerde Baamin da axis oluşuna tanık olabilir belki.

@Reiper
Kulenin dışı diye geçen TUS evreninde birçok kule var. Şu anda bu kulelerden birindeki konuyu işliyor mangaka. Bu kuleden axis olabilen tek kişi Phantaminium.
Ondan sonra bu kuledeki en güçlü kişi Enryu geliyor.

Ama başka kulelerde de adamlar var bir sürü axis var. Phantaminium onların içinde yani bütün TUS evreninde ilk beşte yer alıyor. Yani bir çelişki yok o konuda.

İsterse anında TOG hikayesi biter diyor. İsterse dediğine göre buradaki amaç adamı övmek yani kendini öldürürse seri biter yada Baam'ı öldürürse seri biter demeye çekmek tamamiyle yanlış.
Zaten önceden axis olmadığına göre kule kendi kendine ilerliyor keza Baam'ı herhangi bir seviyecide öldürebilir o zaman onun içinde seriyi bitirir diyebiliriz ki bu da saçma olur.

Özetle şu an kulede olmasa bile kule dışında yüksek seviyede dövüşler olabilir. Tabi bu dövüşler Toriko'dan çok Dragon Ball gibi işlenir gibi geliyor.

Son düzenleme:
@Reiper

Bence o ifadeden o anlamdan başkasını çıkarmak saçma olur. Halihazırda Baam'ı öldürüpte dediğin şekilde hikayeyi yokedecek bir sürü kişi var. Ama adam o lafı söylerken Phantaminium'un farkını göstermek amacıyla o istese evreni yok eder tarzında bir şey söyledi.

Bu arada ben de Kule'den ibaret olmayacağını düşünüyorum ama zaten kule içinde ki kişiler bile çok güçlü seviyedeyken bir de bu işi hiç zorlanmadan yapacak olan Phantaminium'un gücü ne kadardır ? Ki Baam'ın kule içinde hatırı sayılır gücü hala daha yoktur. Yani kule dışını düşünmek için erken şu an fakat bana da çok ilerde Axis olabilir gibi geliyor.

Bu arada Enryyu için kule içinde olan ya da olmuş kişiler arasında ki en güçlü 2.kişi deniliyor. Ondan güçlü başka biri olmuş kule içinde o da zaten Axis. Bu da kule içinde başka Axis'in olmadığını gösteriyor. Yani şu an için oturmayan bir kısım yok.

@Reiper Tog evreni diyince kuleden ibarettir, kulenin dışı ve birçok kulenin bulunduğu evren TUS evreni oluyor. Ayrıca diğer arkadaşların belirttiği gibi Baam'ı öldürebilecek kulede yaşıyan binlerce kişi var.

@Eustass Captain Kid
@Alpamis

ToG hikayesinin kuleden ibaret olmadığı kesin. Gerek Baam ve Rachel in her dakika fbleri ile anlatımı olsun gerek Zahard ve 10 aile, enryu, mazino, phantaminium gibi karakterlerin kule dışından geldikleri bilgisi olsun bir dış dünyanın olduğu ToG hikayesinin malumudur. Hatta Urek Mazino kulenin dışından gelmesine rağmen tekrar dışarı çıkmanın hesaplarını yapıyor. Hal böyle olunca o ToG hikayesi bu TuG hikayesi demenin bir anlamı yok. Mangakanın dilerse hikayeyi anında bitirir sözü bu açıdan kuleyi tekler anlamına gelmiyor. Bahsetmeye çalıştığım mevzu bu. Zira ToG hikayesi kule ile sınırlı değil ve hikayenin bitişi de kulenin yıkılmasından farklı ihtimalleri barındırabilir. Zira bu adamın yeteneği bulmaca gibi diyor mangaka. Ve kimsenin bilmediği enteresan bir silah kullandığından söz ediyor. Ayrıca ben Zahard ve Yuriye dokunmamasını da Zahardın diğer kişiliği olabileceğine yoruyorum. Belki Zahard çift kişiliklidir Cavendish ve Hakuba gibi.

@Eustass Captain Kid
@Alpamis

ToG hikayesinin kuleden ibaret olmadığı kesin. Gerek Baam ve Rachel in her dakika fbleri ile anlatımı olsun gerek Zahard ve 10 aile, enryu, mazino, phantaminium gibi karakterlerin kule dışından geldikleri bilgisi olsun bir dış dünyanın olduğu ToG hikayesinin malumudur. Hatta Urek Mazino kulenin dışından gelmesine rağmen tekrar dışarı çıkmanın hesaplarını yapıyor. Hal böyle olunca o ToG hikayesi bu TuG hikayesi demenin bir anlamı yok. Mangakanın dilerse hikayeyi anında bitirir sözü bu açıdan kuleyi tekler anlamına gelmiyor. Bahsetmeye çalıştığım mevzu bu. Zira ToG hikayesi kule ile sınırlı değil ve hikayenin bitişi de kulenin yıkılmasından farklı ihtimalleri barındırabilir. Zira bu adamın yeteneği bulmaca gibi diyor mangaka. Ve kimsenin bilmediği enteresan bir silah kullandığından söz ediyor. Ayrıca ben Zahard ve Yuriye dokunmamasını da Zahardın diğer kişiliği olabileceğine yoruyorum. Belki Zahard çift kişiliklidir Cavendish ve Hakuba gibi.
Bunlara bir şey demiyorum. Kule dışına belki de çıkar ve çıksın da. Dediğin gibi Phantaminum'un hikayeyi bitirebilmesi farklı anlamlarda taşıyabilir. Yine de Enryuu'nun gücü bile malumken Phantaminum'un bu seviyede olması pek de şaşılacak bir şey değil bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık