Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Tam hatırlamıyorum da axis gücü yüksek olan kesin kazanıyordu. Hatta Phantaminum > Enryu deme nedenleri de buydu. Axis'in en güçlü 5. axis ise 4 kişi dışında yenilmez gibi bir şeydi. Gerçi Sui axis konusunu ileride değişebilirim falan yazmıştı. Neyse serinin zirveleriyle ilgilenmiyorum. Rak ve Hatsu iyi olsun gerisi önemli değil. :D
Bizim üçlü ayrılmaz bence. Zaten power up için yol yaptığını gizli katta gördük.

Rak reyiz zaten kraldır.

Seninki daha sürükleyici olmuş. Senin fikrinden yola çıkarsak ozaman zahard bu olayı çözmek için baam ile ilgili ne yapıcak? Kendi tarafına nasıl çekicek bir sürü soru...
Baam'ın hikayesinde gördüğümüz şeylerin büyük bölümü Zahard'ın yani dolaylı olarak Phantaminum'un planı diye düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse Siyah Mart olayı güzel bir örnek. Yuri'nin değişim arayan bir kişilik olması, Phantaminum'un Yuri'yi hayatta bırakması, Siyah Mart'ın Yuri'ye verilmesi. Yuri'nin ilk katta Baam ile karşılaşması ve Headon'un Yuri'ye Siyah Mart'ı ver önerisi. Tüm bunlar Baam'ın Siyah Mart'a sahip olmasının hikayesi aslında.

Baam'ın hikayesinde gördüğümüz şeylerin büyük bölümü Zahard'ın yani dolaylı olarak Phantaminum'un planı diye düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse Siyah Mart olayı güzel bir örnek. Yuri'nin değişim arayan bir kişilik olması, Phantaminum'un Yuri'yi hayatta bırakması, Siyah Mart'ın Yuri'ye verilmesi. Yuri'nin ilk katta Baam ile karşılaşması ve Headon'un Yuri'ye Siyah Mart'ı ver önerisi. Tüm bunlar Baam'ın Siyah Mart'a sahip olmasının hikayesi aslında.
Yani mantıksız diyemicem ama zahard'ın baam'ı görünce verdiği tepki bunları biraz geçersiz kılıyor bence. Hatta öldürmeye çalışması falan biraz çürütüyor o teoriyi. Ama yuri nin zaten o katta oluşu ve bir kuralsızın geleceginden haberi varmış havaları biraz enteresan.

Zahard bunları bilerek yapıyor olsa birinin kuleyi komple tırmanmasını istediği içindir bence. Muhtemelen asıl ana hikaye zahard indikten sonra başlar.

Tabi bana hiç zahard baam’e yardım ediyormuş gibi görünmedi. Adamın haberi yoktu baam’den. Varlığını öğrendiği an öldürmeye çalıştı. Geleceği görüyor da o kadar değildir. Baam’in bu savaşlardan sağ çıkması mucize gibi. Elder nasıl kaderi görüyorsa zahard da öyle ama elder’dan daha iyi. Elder’ın yaratacağı geleceği de görüyor.

Eski savaşçılarla konuşan sarışın adam gibi baam’in kaderini bi yerden öğrendiyse zahard’ın şuan yaptığı şeyler baam için fazla riskli. Kader görme gücü bu savaşta olacak her şeyi görmesine yarıyor olsa zaten elder bunun farkında olmalı. Asıl niyeti baam’in güçlenmesi olsa bile elder bunu bilmiyor sonuçta. Zahard için “Kaybedeceğini gördüğü savaşa girmezdi” derdi eğer kader görme gücü o kadar ayarsız bişey olsaydı.

Ben de düşüncelerimi paylaşayım. Alıntı yapamayacağım çünkü genel yazacağım.

Zahard'ın iyi bir olup amacının kuleyi korumak olduğunu sanmıyorum. Benden önce yazanlar da oldu, fakat tekrar edeyim. Zahard, yaşadığını öğrenince Bam'ı öldürmeye çalışması zaten bence bu ihtimali götürüyor. Zahard maceracı biriyken Kral olma yolunu seçmiş. Bir sebepten ötürü kuleyi tırmanma hevesi kalmamış. Buna benzer bir motivasyon azalması bence Maschenny'de de var. Data Maschenny ve Data Zahard karşılaştıklarında Masc. 'bu gördüğünüz en büyük maceracı' diyor. Bunu derken saygıyla ve kendisi için mühim bir durummuş gibi belirtiyor. Yani, bence Masc. aynı genç Zahard gibi maceracı iken belki Zahard'ın yolu tıkaması sebebiyle bu hevesini yitirmiş ve şu an Bam'ı mecburen destekliyor olabilir.
Aynısı öteki aile liderlerinde de var. Onlarda da bir salıvermişlik ve umursamazlık var. Hepsi değilse bile bazısı üst katlara Zahard ile aynı sebepten çıkmayı istemiyor olabilir.

Phantaminum'un kuleye girmesini ben şöyle yorumladım. Bu adam Axis. Axis sadece bir Axis'e kaybedebilir ve istese ortada kule mule bırakmaz. @Rocks D. Xebec 'in şu görüşüne katılıyorum. Kule, Axis yaratıyor. Phanta merak edip içeri girdi, etrafa bakındı ve Zahard'ın üst katlara çıkmayı engellediğini gördü. Fakat geleceği de görebildiği için onu öldürmeyi Bam'a bıraktı. Ayrıca herkesi öldürüp Yuri'yi sağ bırakma sebebi de budur. Yuri, Bam'a ilk destek olan kişi ve şu an Bam'ın bu noktaya gelmesinde en önemli paya sahip kişilerden biridir. Bu yardımı bildiği için de onu öldürmedi.

Enryuu bence görünür fakat rehber olma dışında bir işlevi olmaz. Savaş gücü çok fazla ve dengeleri alt üst eder.

Bu hikayedeki başka mühim kişi Headon. Bir nedenden Zahard'ın kulenin kralı olmasına izin vermesi; dışarıdaki tanrının elçisi olan Enryuu'yu aradığıyla ilgili söylentilerin olması, Headon'un Zahard'ın yanında olduğunu düşünmeme sebep. O da kuleye çıkılmasını istemiyor ve sebep kulenin yok olması olabilir. Fakat sorun neden Bam'ı öldürmediği. Belki o zaman Enryuu'nun müdahale etmesinden mi korktu.
İşte bu noktada başka bir kilit çıkıyor ve onu açacak anahtar Rachael. Bu kız, Headon ve Gustang tarafından bilerek korunuyor. Bam'ın Zahard'ı öldürmesini istiyorlar ve Rachael'ın Bam'ı öldürmesini istiyor olabilirler. Rachael kuralsızlar kuralsızı. Yani kaderdeki rolü saptanamıyor olabilir. Bu yüzden özel olarak Bam'ın yanına verilmiş ve vakti zamanı gelince Bam kuleyi açınca onun da gelceğine yönelik kumar oynamışlardır.

İşte çatpat düşüncelerim. Biraz karışık olduysa mazur görün. Hikaye o kadar güzel ve bilinmez ki her ihtimal göz kırpıyor.

Headon bence baamı öldürmek istemiyor.Benim düşüncem ki unuttuğumuz etken gardiyanlar.Bu gardiyanlar birbirleriyle irtibat halinde olabilirler. Headon yurinin ilk testte siyah martı baama vermesini sağlayıp sonra baamı ışınlayarak yuriyi baamın peşine taktı ki test katında yuri baamın ekibine büyük yardımı dokundu. Aynı zamanda evenkalıda test katından karakanın kalbinin olduğu özel bölgeye ışınlayan gardiyan vardı.Buda savaşın seyrini değiştirdi ve evenkall baamın ustası oldu.İlk testte headon rachela sana kuleyi tırmanıcak güç vericem derken akryungu bu shinworu kullanan canavarı rachela verdiğini düşünüyorum.Bu canavarda baamla kafeste dövüşüp hazır olmadığını söylemişti.Bence headon baamı savaşa hazırlıyor.Bazı gardiyanlarda headonun tarafındalar.Benim düşüncem kuledeki seyri belirleyen 3 faktör var; gardiyanlar zahard ve lusces belki 10 aile liderleri özellikle gustang. Bunların hepsi kaderin işleyişini kavramış kişiler ve biz bunların oyununu izliyoruz.Rachel ise gustangın dediği gibi tam bir joker. Bir kere baam rachelı takip etmek için kulenin kapısını açtı.Hem headon hemde kızıl rehber baamı yönlerdirmek için rachelı kullandı.Arlenle ilişkisi bile var kızın.Rachel hep baamın onu takip etmesi için çabalıyor.Belki headonun isteği belkide arlenin isteği üzerini rachel baamı hep ileriye götürdü.Bence hikaye rachella başladı rachel sayesinde bitecek.Baamı axis yapıcak olan rachel bile olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 3, Ziyaretçi: 10)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık