Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Toriko Komatsu'nun pişirdiği HAVAyı yedikten sonra güçlenmiş ve Herackles'in vakumuna dayanır hale gelmiş, sonradan pişirilen HAVA'nın Toriko üzerinde bir etkisi yok anlayacağın.

Diğer hususta, onbinlerce yıldır HAVA ağaçta duruyorsa, Acacia'nın menüsünde ne arıyor anlamak mümkün değil. Eğer Acacia Toriko'nun yediği havayı yemiş ve menüsüne eklemişse, mangaka kusura bakmasın da Toriko onu yerken Gökkuşağı meyvesi kadar bile betimleme yapmadı. Yani şu 500 yıl muhabbetinde mangaka bir kere *****, toparlayacağına sürekli sıçmaya devam ediyor, hiç hoşuma gitmedi açıkçası.
Başta dedilerki birkaç yüzyılda bir olgunlaşıyor hava. Daha sonra şu on binleri katınca olay gitti.

Ya da olay şu onbinlerce yıldır ilk kez sadece Komatsu düzgün pişirmiş havayı. Mangastream da diyorki binlerce yılda bir doğum şansı, mangareaderde de ömür boyu tek şans. Yani her iki türlüde at kral heralde havanın tam pişmesinimi bekliyordu artık ya da yeterince olgunlaştıda çocuk son bir hava patlamasımı geldi anlamadım. Hem o kadar süredir olmuyor diyor hem geçmişde kaç kere tattım ben bu havayı diyor

Başta dedilerki birkaç yüzyılda bir olgunlaşıyor hava. Daha sonra şu on binleri katınca olay gitti.

Ya da olay şu onbinlerce yıldır ilk kez sadece Komatsu düzgün pişirmiş havayı. Mangastream da diyorki binlerce yılda bir doğum şansı, mangareaderde de ömür boyu tek şans. Yani her iki türlüde at kral heralde havanın tam pişmesinimi bekliyordu artık ya da yeterince olgunlaştıda çocuk son bir hava patlamasımı geldi anlamadım. Hem o kadar süredir olmuyor diyor hem geçmişde kaç kere tattım ben bu havayı diyor
Orada bir problem yok, karıştırmışsın o kısmı. Devasa ağaçta yetişen HAVA onbinlerce yılda bir kere olgunlaşıyor ve düşüyor, pişip pişmemesinin bir önemi yok, yere düşüp patlasa bile o taze havayı çıkarıyor ve Herackles o havayı soluyup doğum yapıyor. Komatsu sadece onu çok uzun zaman sonra pişirmiş oldu.

Benim hoşuma gitmeye kısım, Acacia'nın menüsünün tüm gizemini kaybetmesi oldu. 500 yılda bir 7 yiyeceğin ortaya çıkması gerekiyordu, hikaye oldu, ele ayağa düştü resmen. Acacia alelade bir hava meyvesini yemiş oldu.

Orada bir problem yok, karıştırmışsın o kısmı. Devasa ağaçta yetişen HAVA onbinlerce yılda bir kere olgunlaşıyor ve düşüyor, pişip pişmemesinin bir önemi yok, yere düşüp patlasa bile o taze havayı çıkarıyor ve Herackles o havayı soluyup doğum yapıyor. Komatsu sadece onu çok uzun zaman sonra pişirmiş oldu.

Benim hoşuma gitmeye kısım, Acacia'nın menüsünün tüm gizemini kaybetmesi oldu. 500 yılda bir 7 yiyeceğin ortaya çıkması gerekiyordu, hikaye oldu, ele ayağa düştü resmen. Acacia alelade bir hava meyvesini yemiş oldu.

282 - 283'ün çevirisi yok, bende de İngilizce yok, bir özet geçsen. :S
Daruma mıydı Dharma mıydı bunu diyen bilmiyorum ama diyor ki; O büyük ağaçta yetişen hava sadece o Yiyecek kralı olarak bildiğimizmiş. Onunda tek bir meyve vermesi birkaç yüzyıl sürüyormuş diğer yerlerdede zaten havayı baya bir övüyor. Düşüp patladığında her yeri 100 renkte gökkuşakları falan kaplıyormuş.

Olay gene yiyeceğe dönüyor aslında. Hani o hava ağaçları ne kadar besin alıp büyürlerse o kadar güzel meyve veriyorlar. Komatsunun pişirdiği ağaç içinde Mappy öyle diyor zaten. Mantık ilk bölümden beri aynı. Taa o timsahdan beri. Ne kadar yaşar yersen o kadar iyi :D

Daruma mıydı Dharma mıydı bunu diyen bilmiyorum ama diyor ki; O büyük ağaçta yetişen hava sadece o Yiyecek kralı olarak bildiğimizmiş. Onunda tek bir meyve vermesi birkaç yüzyıl sürüyormuş diğer yerlerdede zaten havayı baya bir övüyor. Düşüp patladığında her yeri 100 renkte gökkuşakları falan kaplıyormuş.

Olay gene yiyeceğe dönüyor aslında. Hani o hava ağaçları ne kadar besin alıp büyürlerse o kadar güzel meyve veriyorlar. Komatsunun pişirdiği ağaç içinde Mappy öyle diyor zaten. Mantık ilk bölümden beri aynı. Taa o timsahdan beri. Ne kadar yaşar yersen o kadar iyi :D
Sen anlamadın ama beni :( Diyorum ki;
1- Acacia Yiyecek Kralı'nı yememiş. (Onbinküsür yaşında olanı)
2- Mangakanın dediği gibi 500 yılda bir yetişen bir menü yok ortada.

Çok fazla Hava ağacı var ama bunların bir önemi yok, Toriko istediği zaman yerdi zaten bunlardan birini. Acacia'nın menüsü tüm esprisini kaybetti benim gözümde. Şimdi diğer yiyecekler de böyle ayağa düşmüş çıkacak. Balık yemeği sıradan bir balığın en büyüğü çıkacak, et yemeği sıradan bir sığırın en büyüğü çıkacak, içecek sıradan bir kolanın en eskisi çıkacak vs vs. Oysa öyle bir anlatılmıştı ki sanki Acacia'nın menüsü yoktan var olacak, 500 yılda bir ortaya çıkacak, kaçırdın mı 500 yıl bekleyeceksin gibi. Hiç hoşuma gitmedi açıkçası. :(

Sen anlamadın ama beni :( Diyorum ki;
1- Acacia Yiyecek Kralı'nı yememiş. (Onbinküsür yaşında olanı)
2- Mangakanın dediği gibi 500 yılda bir yetişen bir menü yok ortada.

Çok fazla Hava ağacı var ama bunların bir önemi yok, Toriko istediği zaman yerdi zaten bunlardan birini. Acacia'nın menüsü tüm esprisini kaybetti benim gözümde. Şimdi diğer yiyecekler de böyle ayağa düşmüş çıkacak. Balık yemeği sıradan bir balığın en büyüğü çıkacak, et yemeği sıradan bir sığırın en büyüğü çıkacak, içecek sıradan bir kolanın en eskisi çıkacak vs vs. Oysa öyle bir anlatılmıştı ki sanki Acacia'nın menüsü yoktan var olacak, 500 yılda bir ortaya çıkacak, kaçırdın mı 500 yıl bekleyeceksin gibi. Hiç hoşuma gitmedi açıkçası. :(
Hocam o meyve onbin yıldır orda değil işte sorun orda. Bende bunu belirttim ilk mesajımda. Acacia nın yediği meyve Yiyecek kralı olarak geçti. Ee yiyecek kralı olarak bildiğimiz meyvede birkaç yüzyılda bir olgunlaşıp düşüyor dendi ilk başta. Benimde kafa gitti önce yüzyıllar diyor sonra onbinlerce yıl diyor.

Burda diyorki birkaç yüzyılda bir yetişir sonra düşer o havayı salar :

Burdada diyor ki bu onbinlerce yıldır olmayan bir olaydı :
Bende iki şeye yordum aklımca:

1-> Onbinlerce yıldır ilk kez komatsular pişirdi ya da meyve tam oldu
2-> İlki veyahut ikincisinden biri yanlış.

Mantıken eğer Acacia ya yiyecek kralını yedirdiysen ilkinin doğru olması lazım.

Birde bu air bize taa 100 küsürlerde diyor ya Jirou hava ağacı o süper zorlukta bir malzeme diye. Ben şaşırmadım böyle çıkmasına. Ama mesela God için tutulma gerek olacak, Earth içinde canlandırma gerek olacak her zaman farklı bir şekil yapar diye umuyorum mangaka.

@Gilgamesh

Tamam, şimdi daha anlaşılabilir oldu. Onbinlerce yıl muhabbeti çeviri hatasıysa bir problem kalmıyor. :D

Doktor Acacia'nın menüsünü sen yanlış anlamışsın.
Bak misal orada komatsu olmasa O Devasa air bile bizim acacia'nın air olmuyor komatsu diyor en fazla %80 lezzet olur ama pişirirsek %120 diye

her şeyin en büyüğü değil en zor hazırlananı en nadir buluna'nı diye düşün :good:

Doktor Acacia'nın menüsünü sen yanlış anlamışsın.
Bak misal orada komatsu olmasa O Devasa air bile bizim acacia'nın air olmuyor komatsu diyor en fazla %80 lezzet olur ama pişirirsek %120 diye

her şeyin en büyüğü değil en zor hazırlananı en nadir buluna'nı diye düşün :good:
Yanlışlık falan yok, eğer orada çeviri hatası yoksa olay dediğim gibidir. Çünkü her şeyin en büyüğü aynı zamanda en zor hazırlananıdır, düşün Toriko'nun yediği HAVA'yı Komatsu tek başına gurme hücrelerini açmadan hazırlıyor. Ama Yiyecek Kralı'nı 7 kişi birlikte hazırlıyorlar + Komatsu gurme hücrelerini aktive ediyor. Yani sıradan Hava meyvesi ultra süper hazırlanan bir yiyecek değil, esas olan Yiyecek Kralı oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık