Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Aynen güzeldi açıklama kısmı. Son sayfa biraz aklıma geleni koyayım sayfası olmuş. Makul.
Son sayfada gezegenin başına gelenleri gösteriyor. O kadar şeyden sonra knockingle duruyor gezegen hala yoksa parçalanır giderdi :) Heralde özet olsun ve ya renkli olarakta göstereyim diye koymuş.

Toriko ostleriyle bitirdim Torikoyu. Şarkı dizilimi de iyi rasgeldi. Biraz içimi dökeyim bu noktada madem. Önce konuya attığım ilk mesajı koyayım-zaten ilk sayfadaymış :D-
Yaptığım yorumların üçte ikisi bu konudaymış, konu sıfırlanınca benim yorumlar da gitti :oleyo:

Toriko'nun düğününde ziyafet verilir illa ki, bunun için de epey malzeme lazım.O değil Rin ve Toriko gerdeğe girer, Toriko Gurme Dünyasına gider, döndüğünde oğlu(teamül bu yönde) 3-5 yaşına gelmiştir.Komatsu da Toriko olmadı bari bebesi olsun diye ona yazar :fool:
al benden de o kadar :D

Bende gurme dünyasını ilk gördüğümüzde-bknz Toriko'yu jiro amca kurtarmıştı- komatsu'nun güçlenmesi gerektiğini düşünüyordum.
Ama mangadaki son olaylar arasında animedeki dövüşlere bakarken dank etti bir şey.
Komatsunun güçlenmeye ihtiyacı yok. Yani şöyle komatsunun felsefesi "herhangi bir yiyeceği herkesin yemesi" hani hatırlarsanız food honor-o sabun gibi yiyeceğin adını hatırlayamadım- kısmında özel pişirilmesi gereken yiyecekler için şöyle bir lafı vardı "neden bunları herkes yiyemesin ki? Ben öyle bir pişirecem ki herkes yiyebilecek"
-sanki biraz karışık oldu özetleyeyim-nihayetinde bir Reiper değilim yazım konusunda ama demek istediğim komatsu yiyeceklerin sesini duyma muhabbetinden dolayı froze gibi ayakta duracak hali kalmayana kadar pişirmek gibi bir duruma gelmeyecek. E gördük ki gurme dünyasında da pekaa takılabiliyor-yerçekimi falan nasıl dayandı muamma gerçi- Dolayısıyla komatsunun hücreye, güçlenmeye falan ihtiyacı yok kanımca.
Eh haksızda çıkmadım demek :ehe:

Torikoya ilk olarak igo president vs Toriko videosuyla başlamıştım. daha ichi-amcanın ismi açıklanmamış düşünün :D
Önce aksiyonu hoşuma gitti yani. Güç seviyesi falan iyimiş dedim. Sonra önce animesinden başlamıştım. OP ile crossover yapması da cabası oldu. OP'nin ağırlığından çok crossover sever biri olduğum için. Ama bölümde "mush room" kelimesindeki room'u alıp ingilizce manası "oda" olarak kullanması en çok hoşuma giden kısımdı. Bu kelimeyi ilk duyduğumda benimde aklıma gelmişti çünkü böyle ayrı ayrı okumak :D
Sonradan 5 kilo almamı sağlayan bir toriko maratonuna giriştiydim. Animeden mangaya geçip seriyi bir daha bitirince gördüm ki mangasının hikaye anlatımı daha iyi.

O günden beri de takip ediyordum işte. Toplam 8buçuk sene sürmüş mangayı da buraya kadar takip ettim yani. En çok hoşuma giden kısmı gerçek Dünya bilgilerini alıp kullanmasıydı ki buna her yapımda tavımdır zaten. Dolayısıyla gerçek Dünya bilgilerini 1'e 1milyon koyup uygulaması seriyi takip etme nedenlerimden olmuştu. Dövüş sahneleri ayrı bir iyi arkasındaki mantık daha ayrı bir iyiydi. Mesela yüzyıl çorbası için "bu bir öfke dövüşü değil. Bu sadece iki yırtıcının aynı yiyecekle karınlarını doyurmak için birbirlerine üstünlük kurma kavgası. Gayet doğal ve doğada olan bir şey."
Bir de yiyecekleri ballandıra ballandıra betimlemesi pişirme zorlukları falan aldı başını gitti. Sadece dövüş ve hikaye için değil "acaba buna ne uydurmuş bakalım" merakıyla da kendini okutturuyordu meret. Gerçi bazıları pek hoşuma gitmedi bazıları da ne amaca hizmet ettiği belirsiz olarak kaldı ama o kadar olur. Hele ana karakterin pek çok, özellikle bıktıran klişelerden uzak kalmış olması ayrı bir tat vermişti.
Sonlara doğru basa gaz giden seri her şeye rağmen gayet karın doyurucu bir şekilde bitti. Devam etseydi cılkı çıkma ve ya kendini tekrar etme ihtimali yüksek görüyorum ben seriyi dolayısıyla birazda memnunum aslında bittiğine. :respect:
Şimdi iyi bir seri daha bittiği için hakkında bir şeyler de çizmek lazım. Ne karalasam acaba?

...SON

Çeviriye şunu yazarken gözyaşlarımı tutamadım. Hüngür hüngür ağlıyorum. Bir seri daha geldi geçti. :agla::agla:

Son sayfada gezegenin başına gelenleri gösteriyor. O kadar şeyden sonra knockingle duruyor gezegen hala yoksa parçalanır giderdi :) Heralde özet olsun ve ya renkli olarakta göstereyim diye koymuş.

Toriko ostleriyle bitirdim Torikoyu. Şarkı dizilimi de iyi rasgeldi. Biraz içimi dökeyim bu noktada madem. Önce konuya attığım ilk mesajı koyayım-zaten ilk sayfadaymış :D-

Eh haksızda çıkmadım demek :ehe:

Torikoya ilk olarak igo president vs Toriko videosuyla başlamıştım. daha ichi-amcanın ismi açıklanmamış düşünün :D
Önce aksiyonu hoşuma gitti yani. Güç seviyesi falan iyimiş dedim. Sonra önce animesinden başlamıştım. OP ile crossover yapması da cabası oldu. OP'nin ağırlığından çok crossover sever biri olduğum için. Ama bölümde "mush room" kelimesindeki room'u alıp ingilizce manası "oda" olarak kullanması en çok hoşuma giden kısımdı. Bu kelimeyi ilk duyduğumda benimde aklıma gelmişti çünkü böyle ayrı ayrı okumak :D
Sonradan 5 kilo almamı sağlayan bir toriko maratonuna giriştiydim. Animeden mangaya geçip seriyi bir daha bitirince gördüm ki mangasının hikaye anlatımı daha iyi.

O günden beri de takip ediyordum işte. Toplam 8buçuk sene sürmüş mangayı da buraya kadar takip ettim yani. En çok hoşuma giden kısmı gerçek Dünya bilgilerini alıp kullanmasıydı ki buna her yapımda tavımdır zaten. Dolayısıyla gerçek Dünya bilgilerini 1'e 1milyon koyup uygulaması seriyi takip etme nedenlerimden olmuştu. Dövüş sahneleri ayrı bir iyi arkasındaki mantık daha ayrı bir iyiydi. Mesela yüzyıl çorbası için "bu bir öfke dövüşü değil. Bu sadece iki yırtıcının aynı yiyecekle karınlarını doyurmak için birbirlerine üstünlük kurma kavgası. Gayet doğal ve doğada olan bir şey."
Bir de yiyecekleri ballandıra ballandıra betimlemesi pişirme zorlukları falan aldı başını gitti. Sadece dövüş ve hikaye için değil "acaba buna ne uydurmuş bakalım" merakıyla da kendini okutturuyordu meret. Gerçi bazıları pek hoşuma gitmedi bazıları da ne amaca hizmet ettiği belirsiz olarak kaldı ama o kadar olur. Hele ana karakterin pek çok, özellikle bıktıran klişelerden uzak kalmış olması ayrı bir tat vermişti.
Sonlara doğru basa gaz giden seri her şeye rağmen gayet karın doyurucu bir şekilde bitti. Devam etseydi cılkı çıkma ve ya kendini tekrar etme ihtimali yüksek görüyorum ben seriyi dolayısıyla birazda memnunum aslında bittiğine. :respect:
Şimdi iyi bir seri daha bittiği için hakkında bir şeyler de çizmek lazım. Ne karalasam acaba?
Daha önce alıntıladığın mesajımı alıntılağın mesajını alıntıladığın için mesajınız alıntılandı bildirimi geldi. Acaba bu mesajdan sonra kendi mesajımı alıntıladığım bildirimi gelir mi?

Sondaki renkli çizim fan yapımı, sol üst köşesinde deviantart.com yazısı var ama her kim yaptıysa güzel olmuş.

Bu serinin devamı çıkmaz bildiğin mutlu son yapmış adam herkes hayatına devam ediyor maceralara devam ediyor hesabına getirmiş.Uzaydan yıllarca yetecek hikaye çıkarırdı ama bitirip yeni seriye başlamayı tercih ettiğine göre diğer serisine daha çok güveniyor, dergi bitiriyor sanıyordum.

Güzel seri yaptı adam hakkını vermek lazım.Eğer mangastream çevirirse yeni serisine bakacağım iyi bir mangaka bu arkadaş. :D

Bu serinin devamı çıkmaz bildiğin mutlu son yapmış adam herkes hayatına devam ediyor maceralara devam ediyor hesabına getirmiş.Uzaydan yıllarca yetecek hikaye çıkarırdı ama bitirip yeni seriye başlamayı tercih ettiğine göre diğer serisine daha çok güveniyor, dergi bitiriyor sanıyordum.

Güzel seri yaptı adam hakkını vermek lazım.Eğer mangastream çevirirse yeni serisine bakacağım iyi bir mangaka bu arkadaş. :D
Yeni seri yok yahu o nerden çıktı? :D @hdbfresh in dediğine göre one shot çıkaracakmış Şima sensei, çerezlik yani uzun soluklu bir hikaye değil.

Diğer hususta, hikayesini ilk 150 bölümdeki gibi anlatsa zaten 1.000 i rahat görürdü mangaka. Başlarda bahsettiģi her şeyi maddi birer vakıa gibi aćıklıyor hiçbir şeyi es geçmiyordu, 150lerden sonra ise aćıklamayı bırakıp ivme yapmayı tercih etti. Ona rağmen insan dünyasından ancak 270lerde çıkabildi. Düşün One Piecete GLye 100 küsürlerde girdiler Torikoda ise 270 e kadar insan dünyasını anlattı mangaka. GW ise dünyanın %80ini oluşturmasına rağmen 130 küsür bölüm sürdü. Mangaka ivmeyi hikayeye değişti anlayacağınız. Yoksa kendi hikayesini kendi tarzında anlatsa rahat 1000leri görürdü bir de E. Oda tarzında anlatsa o zaman düsünemiyorum işte. One Piecete bir arc 100 bölüm sürerken Torikoda 20 bölüm anca sürüyor. Ki istese uzaya çıkmadan sündürebileceği kadar sündürürdü. Adamın elinde ucu bucağı olmayan bir evren var çünkü. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık