Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

icdedpeople

Nefes başka hiçbir şeye benzemez. Şimdiye kadar Toriko sebze göğüne çıkarken çok az oksijenli ortamda hayatta kalmıştı ama buradaki durum bambaşka. Resmen etrafında bir uzay boşluğu yarattı diyor. Böyle bir ortamda nefes tutmak kat be kat daha zordur. Ayrıca çok ani olan bir şey, nefes tutmaya bile vakit kalmamış olabilir.

Krala tam güç kullandırmamak için bulduğu çözüme hayran kaldım mangakanın.Çok mantıklı.

Bende bu kadar güçlü bir seviyeyi niye bu kadar erken görüyoruz diye düşünüyordum açıkçası.Çünkü mangalarda en üst mertebeler genelde sona saklanır.Daha önceden gösterilmemek için bir yol bulunur.Beyazsakalın bıçaklanması,hastalanması vs gibi...
İyi ki de yapıyorlar.

Açıkçası bende erkenden görmek istemem.Seviyeleri aşama aşama görelim.İchiryuyu tam güç görmedik.Jirouyu görmedik.Bence midorayı da görmedik.İchiryuu gevşek davrandığı için bence öyle gözüktü.Gördüysekte tam bir kral gücünde görmedik.

Görmeyelim de hemen zaten.Seviyeler aşama aşama gösterilsin.Daha 250 sayı olmuş hiç birşey.Biraz daha saklasın.Erkenden öne sürerse heyecanı azalır.

Gon bile minimum 10 dk nefes tutuyorda, .......TORİKO...... mu tutamayacak? :S
Yahu nefes tutma yarışması yapmıyorlar ki burada. Aynı sahne 3 farklı mangada da işlendi ve sonuç hep aynı oldu, kusura bakma, yanlış analiz ediyorsun. :D

1- Feng Shen Ji - Xuan Feng'in Kadim Gücü Gerçek Boşluk, Xuan Feng bu güçle uzay boşluğu yaratıyor, Shi Xing'in alevleri sönüyor, vücudu şişiyor, nefes alamıyor, içindeki oksijen sanki vücudundan emiliyormuş gibi hissediyor ve saniyeler içinde bilincini kaybediyor. :D

2- One Piece - CC'nin Oksijen Manipulasyonu, saniyeler içinde Luffy, Smoker, Tachigi, Franky, Robin bilincini kaybediyor. :D

3- Gremmy'nin Galaksi Odası

Gördüğün üzere HxH evrenini toplayıp uzay boşluğuna atsan, onlar da saniyeler içinde bilinçlerini kaybederler. Birdenbire oluyor çünkü. İlk mesajda yazdığım gibi nefes tutma oyunu oynamıyorlar. :D

Benim de kafama bu kralların nasıl hamile kaldığı takıldı...
Bunu şöyle düşün; taa Regal Mamutu arcında, Regal Mamutu'nun vücudunda belli zaman zarfında [50 - 100 yıl vs] mücevher eti oluştuğu ve bu etin bedende bir yere bağlı olmadan hareket ettiği söylendi. Vücut üretiyor yani o eti ve vücutta bir yere bağlı değil. Heracklesin doğum olayının da o şekilde olduğunu düşünüyorum. Yani vücut belli periyotlarda doğum yapıyor tek başına. Bunun ilk örneğini Terry ile verdi mangaka. Terry'nin anası, savaş kurdu fosilinden yaratıldı ve Terry'i doğurdu. İlla bizim evren gibi döllenme aramayın yani.

@MW

O olayı 20'li bölümlerde de yapıyor Emre. :D Önce Savaş Kurdu'nu GW'de Kıta yöneten imparator diye gösteriyor. Sonra Terry'nin anası, GT Robo'dan saldırı yiyor ve şöyle diyor mangaka, savaş kurdu isterse GTRobo'ya tek atar ama o çocuğu ile ilgilenmek istedi. :D Yani taa o zamanlar da Savaş Kurdunu tam potansiyel göstermiyor.

Bunu şöyle düşün; taa Regal Mamutu arcında, Regal Mamutu'nun vücudunda belli zaman zarfında [50 - 100 yıl vs] mücevher eti oluştuğu ve bu etin bedende bir yere bağlı olmadan hareket ettiği söylendi. Vücut üretiyor yani o eti ve vücutta bir yere bağlı değil. Heracklesin doğum olayının da o şekilde olduğunu düşünüyorum. Yani vücut belli periyotlarda doğum yapıyor tek başına. Bunun ilk örneğini Terry ile verdi mangaka. Terry'nin anası, savaş kurdu fosilinden yaratıldı ve Terry'i doğurdu. İlla bizim evren gibi döllenme aramayın yani.

@MW

O olayı 20'li bölümlerde de yapıyor Emre. :D Önce Savaş Kurdu'nu GW'de Kıta yöneten imparator diye gösteriyor. Sonra Terry'nin anası, GT Robo'dan saldırı yiyor ve şöyle diyor mangaka, savaş kurdu isterse GTRobo'ya tek atar ama o çocuğu ile ilgilenmek istedi. :D Yani taa o zamanlar da Savaş Kurdunu tam potansiyel göstermiyor.

Evet hatırladım.Savaş kurdu ilk bölümdeki shanks işte.Boşuna demiyorum ben Kral olan savaş kurdu Shanks gibi çıkacak diye.:ehe:

ciğer kapasitesinden bahsedildiğinde ve bunun sadece %10 unu kullanığı açıklandığında böyle bir hamle bekliyordum fazla bekletmedi mangaka beni :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık