Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Öyle olmazsa bile şu haftadan sonra düşüş yaşıycanı düşünüyorum satışların. Baba karakter kalmadı la ser,de peynir ekmek gibi gidiyorlar. Son kozumuz Bambina oda gitmese bari :D
Sorduğun mesajı silmişsin yeni gördüm. Acacia, Frozhe için döktüğü gözyaşlarının sahte olduğunu söylüyor, Jiro da bunu Midora'ya söylememesini onun hala bunun gerçek olduğuna inandığından bahsediyor.

Luffy olmasın Roger olsun. Roger gelip Kaido'ya saldırı fırsatı bile vermeden tek atsa, saçmalığın dik alası olur. Luffy örneğini ölçü alma demek istediğimi gayet iyi anladın sen.

Güç dengesi falan da hikaye. Delikanlı gibi söyle. Şu 4 Kutsal Kral'dan herhangi biri bu şekilde ölür müydü? Hiç sanmıyorum. Seride belli başlı adamlar var, mangaka onların haricinde kimseye acımıyor. Sürekli bir karakteri şişiriyor, sonra da patlatıyor. Şu Slime olayı için de evren yöneten adammış o da yenilmiş. Yenilmeden önce o kadar artistlik yapıyor, sonra beden yetersiz gelmiş yersen. Öncesinde fark etmemesi de ayrı bir ironi zaten. Serinin ana karakterlerinden sayılabilecek kişilerden birini serinin sonuna gelmeden öldürmeye cesaret edebilirse belki biraz takdirimi kazanır mangaka.

Şayet Jiro ve Acacia konuşmamış olsaydı, onların dövüşü o at mevzusundan bile kısa sürerdi. Lak lak ettikleri için tüm bölüme yayılmış hepsi bu.
Teker teker gidelim;

1- Jirou vs Acacai'da saldırısı fırsatı vermeden tek atma yok. Jirou Yaşam Taşı ile Acacia'nın saldırısını atlatıyor, sonra Acacia'ya Milyon Vuruşu yapıyor ve onu mühürlüyor. Sadece ağzını açık bırakıyor, konuşabilsin diye, Acacia da bu açıktan mührü kırıyor. Sonrasında Jirou dünyayı durduran Muhteşem Vuruşunu yapıyor, Acacia da bu saldırıyı emip yansıtıyor ve Jirou ölüyor. Acacia, Damage Knocking Release ile Jirou'ya yüzlerce yıllık yaşantısında yediği bütün darbeleri iade ediyor. Bu öyle bir yansıtma ki dünyayı sayısız defa yok etmeye yetecek bir kuvvet demek.

OP evreninden örnek vermek nafile, bunun benzerini geç buna yakın bir örnek dahi verilemez. Zira OP'te güç seviyesi çok zayıf iken dayanıklılık çok yüksek. Dağ parçalayan saldırılar rakibe çizik atamıyor. Toriko evreninde ise böyle değil. Rakiplerin vücudu çelikten değil etten kemikten, böyle olunca gerçeğe yakın olarak parçalanıyorlar. Saldırılar ise Gurme Hücresi Enerjisi ve bilimum teknikle yapıldığı için çok kuvvetli oluyor. Tekrar edecek olursam, Roger OP evreninde Kaido'ya tek atamaz, ama Acacia/Neo Jirou'ya, Jirou Mavi Nitrolara vs tek atıp geçebiliyorlar.

2- 4 KK şu ana kadar sayısız defa ölümden döndü. Sadece Toriko bile en az 3 kere ölmüştür, ölecek gibi oldu demiyorum bak, ölmüştür, ancak hücresel anlamda çeşitli metodlarla geri gelmiştir.

-GTRobo Starjun karşısında boynu kırıldı, Coco Toriko'ya öldü diye kehanette bulundu Otofaji ile geri geldi,
-Gerçek Starjun karşısında delik deşik oldu Karanlık Mutfak Sanatı ile geri geldi
-Heracles karşısında vucudunun yarısı yoktu İyileştiren Su ile geri geldi.

Hepsi hücresel anlamda canlandırma nedeniyle oldu. Yok bunlar sayılmaz illa hücresel düzeyde de ölmeliler dersen yine problem yok. Toriko evreninde ölsen bile Ruhlar Dünyasına gidiyorsun. Şu an Don Slime ile İçiryu gerçek dünyada ölmelerine rağmen Ruhlar Dünyasındalar ve en son göründüklerinde Don Slime yaka paça İçiryu'yu klonun yanına götürüyordu, ilerde İçiryu dirilecektir muhakkak. Son bölümle Jirou da oraya gitti zira.

3- Don Slime'in bir zamanlar Galaksiye hükmettiği doğru, kendi vücudundayken hükmediyor. Neo ile kapışırken bunları hatırlıyor ben doğal afetim diyor vs bu balon olduğunu göstermez. Zira doğru söylüyor adam. Asarudy'nin vücudunun zayıf olması da şöyle, Don Slime eskiden birkaç yumrukta gezegen patlatırdım, şimdiki halime bir bakın diyor. Zira Neo ile Asarudy'nin hücreleriyle yani İçiryuya göre çook zayıf bir konağın içindeyken savaştı, haliyle istediği vuruşları yapamadı. Burda balonluk nerde ?

4- Jirou konuşmayacak olsa, evet hemen biterdi mevzu ama kazanan Jirou olurdu, Acacia'nın mührü kırış şekli ortada zira. :D

Son düzenleme:
Teker teker gidelim;

1- Jirou vs Acacai'da saldırısı fırsatı vermeden tek atma yok. Jirou Yaşam Taşı ile Acacia'nın saldırısını atlatıyor, sonra Acacia'ya Milyon Vuruşu yapıyor ve onu mühürlüyor. Sadece ağzını açık bırakıyor, konuşabilsin diye, Acacia da bu açıktan mührü kırıyor. Sonrasında Jirou dünyayı durduran Muhteşem Vuruşunu yapıyor, Acacia da bu saldırıyı emip yansıtıyor ve Jirou ölüyor. Acacia, Damage Knocking Release ile Jirou'ya yüzlerce yıllık yaşantısında yediği bütün darbeleri iade ediyor. Bu öyle bir yansıtma ki dünyayı sayısız defa yok etmeye yetecek bir kuvvet demek.

OP evreninden örnek vermek nafile, bunun benzerini geç buna yakın bir örnek dahi verilemez. Zira OP'te güç seviyesi çok zayıf iken dayanıklılık çok yüksek. Dağ parçalayan saldırılar rakibe çizik atamıyor. Toriko evreninde ise böyle değil. Rakiplerin vücudu çelikten değil etten kemikten, böyle olunca gerçeğe yakın olarak parçalanıyorlar. Saldırılar ise Gurme Hücresi Enerjisi ve bilimum teknikle yapıldığı için çok kuvvetli oluyor. Tekrar edecek olursam, Roger OP evreninde Kaido'ya tek atamaz, ama Acacia/Neo Jirou'ya, Jirou Mavi Nitrolara vs tek atıp geçebiliyorlar.

2- 4 KK şu ana kadar sayısız defa ölümden döndü. Sadece Toriko bile en az 3 kere ölmüştür, ölecek gibi oldu demiyorum bak, ölmüştür, ancak hücresel anlamda çeşitli metodlarla geri gelmiştir.

-GTRobo Starjun karşısında boynu kırıldı, Coco Toriko'ya öldü diye kehanette bulundu Otofaji ile geri geldi,
-Gerçek Starjun karşısında delik deşik oldu Karanlık Mutfak Sanatı ile geri geldi
-Heracles karşısında vucudunun yarısı yoktu İyileştiren Su ile geri geldi.

Hepsi hücresel anlamda canlandırma nedeniyle oldu. Yok bunlar sayılmaz illa hücresel düzeyde de ölmeliler dersen yine problem yok. Toriko evreninde ölsen bile Ruhlar Dünyasına gidiyorsun. Şu an Don Slime ile İçiryu gerçek dünyada ölmelerine rağmen Ruhlar Dünyasındalar ve en son göründüklerinde Don Slime yaka paça İçiryu'yu klonun yanına götürüyordu, ilerde İçiryu dirilecektir muhakkak. Son bölümle Jirou da oraya gitti zira.

3- Don Slime'in bir zamanlar Galaksiye hükmettiği doğru, kendi vücudundayken hükmediyor. Neo ile kapışırken bunları hatırlıyor ben doğal afetim diyor vs bu balon olduğunu göstermez. Zira doğru söylüyor adam. Asarudy'nin vücudunun zayıf olması da şöyle, Don Slime eskiden birkaç yumrukta gezegen patlatırdım, şimdiki halime bir bakın diyor. Zira Neo ile Asarudy'nin hücreleriyle yani İçiryuya göre çook zayıf bir konağın içindeyken savaştı, haliyle istediği vuruşları yapamadı. Burda balonluk nerde ?

4- Jirou konuşmayacak olsa, evet hemen biterdi mevzu ama kazanan Jirou olurdu, Acacia'nın mührü kırış şekli ortada zira. :D
1. Yine de bu çok kolay şekilde yenildiği gerçeğini değiştirmiyor. Neo mudur nedir, o da bu kadar kolay yenilse aynı şekilde tepki gösterirdim. Şahsen sen Jiro gibi bir adamın bu şekilde yenilmesini sindirebiliyorsan, üzerine konuşmaya gerek yok fazla. Ki özellikle belirtiyorum, ben Jiro'nun yenilmesinde değilim, yenilme şeklindeyim.

2. Ölmekten kastım, böyle Tommyrod gibi geberip gitmeleri. Geri falan gelmeyecekler yani, komple ölecekler. Bunu yaptığı gün belki saygı duyarım kendisine.

3. Don Slime'ın madem öyle bir durumu var, atarı kime? Asarudy falan bilmiyorum ben. Tek gördüğüm şey konuştukça konuştuğu, kendini sürekli övdüğü. Sonucunda da Jiro gibi basitçe yenildi. O kadar lafın sonucu bu ise, balondur.

4. Yukarıda da dedim, Jiro da bu kadar basit şekilde yenseydi tepkim aynı olurdu.

O kadardır okuyorum seriyi de Jirou'yu öldürmek nedir la? Herif 2 şekil şukul yapsaydı bir krallarla kapışsaydı. Bütün seri adamı gizli tut sonra bir bok yapamadan gitsin. Üzdü...

Adamın öldüğü falan yok bi kaç bölüm sonra tekrar gelebilir ölümü Toriko'nun dünyasına göre düşünün. Bence oldukca iyiydi şu salak gay çocuk(lar) olmasa tadına doyum olmuyor manganın

1. Yine de bu çok kolay şekilde yenildiği gerçeğini değiştirmiyor. Neo mudur nedir, o da bu kadar kolay yenilse aynı şekilde tepki gösterirdim. Şahsen sen Jiro gibi bir adamın bu şekilde yenilmesini sindirebiliyorsan, üzerine konuşmaya gerek yok fazla. Ki özellikle belirtiyorum, ben Jiro'nun yenilmesinde değilim, yenilme şeklindeyim.

2. Ölmekten kastım, böyle Tommyrod gibi geberip gitmeleri. Geri falan gelmeyecekler yani, komple ölecekler. Bunu yaptığı gün belki saygı duyarım kendisine.

3. Don Slime'ın madem öyle bir durumu var, atarı kime? Asarudy falan bilmiyorum ben. Tek gördüğüm şey konuştukça konuştuğu, kendini sürekli övdüğü. Sonucunda da Jiro gibi basitçe yenildi. O kadar lafın sonucu bu ise, balondur.

4. Yukarıda da dedim, Jiro da bu kadar basit şekilde yenseydi tepkim aynı olurdu.
1- Şu anki seviyeler aşırı uç noktada abi. Karakterlerin vuruşları şu an gezegen patlatmaya yetecek türden. O yüzden teklemelerin sayısı çoğaldı zaten. Neo, dünyaya kendinden 7 tane parça gönderiyor ve Mavi Nitrolar diyorlar ki, bunlar gezegendeki bütün canlı türlerini tüketecekler. Ama bir bakıyoruz 7 Kral bunlara tek atıp geçmiş. Şimdi bunlar balon mu oldular ? Değil işte, seviyeler çok uçuk. Heracles bir Neo'nun parçasına bir üfledi, üfürük 8. kıtadan girdi 7. kıtadan çıktı. Dünyayı deldi yani. Mangaka diyor ki, bu ana tanık olanlar, bu saldırının dünyanın çekirdeğine gelmemesi için dua ettiler diyor. Düşün işte.

Vs'ye dönecek olursak eğer, Acacia, Jirou'nun kafasını kopardığında tek atmıştı aslında. Ama Jirou Yaşam Taşıyla kurtuldu. Sonrasında Milyon Vuruş ile Jirou dövüşü kazanmıştı ancak duygusal davrandığı için Acacia mührü çözdü. Sonrasında Grand Knocking ile Jirou çok rahat Dünya ile birlikte durdururdu Acacia'yı ama Neo saldırının enerjisini emdi. Diyeceğim şu ki, dövüşteki her bir hamle aslında rakibi mat etmiş zaten. Sadece devreye farklı faktörler girmiş ve vs sonlanmış.

2- Esasında Tommyrod da ölmedi. Sunny şimdi istese Şeytan Saçından kusup tekrar hayata döndürebilir onu. Şeytan Saçının öyle bir özelliği var zira, her şeyi yutabiliyor ve tam tersine kusabiliyor. Bu açıdan canlanmanın çok fazla yolu var evrende. 4 KK ölse seri DB'ye bağlardı ama mangaka buna izin vermiyor işte. Yoksa ciddiyeti kalmaz serinin.

3- Abi adam güçlü, bir zamanlar galaksiye hükmetmiş, birkaç yumrukta gezegen patlatıyormuş, Neo vssinde adam meteor indiriyor, meteor yağmuru başlatıyor, kasırga çıkarıyor, cera atıyor, yıldız yaratıp süpernova patlatıyor, bu adam kendisini övmesin de kim övsün ? Neo o süpernovayı yemese belki dünya yok olacaktı. Bunun dışında Don Slime, geçmişte öldürmüş zaten Neo'yu. O yüzden Neo'yu zayıf olarak görüyordu zaten. Ama Neo'nun evrimini tahmin edemedi işte.

kör topal

Bir healthy shocka bakar geri dönüş.
Sırf meraktan baktım bölüme. Yarın Luffy iki bölümde Kaido'yu yense, yenerken de "Hayatında ölmediğin o tüm anlardaki hasarı aynı anda alsan ne olurdu?" dese olay çıkar burada. Güya serinin en güçlü beş adamından birinden bahsediyoruz, adam tam gücünde yumruk bile atamadan yok edildi bildiğin. Toriko hep bu yüzden kaybeden bir seri olacak gözümde. Aynısını daha önce de yapmıştı çevirdiğim dönemlerde, hala bu huyundan vazgeçmemiş. Hep böyle şişirir sonra da patlatır. Arada korkunç bir güç farkı olmasına rağmen Toriko bile şu at kralla daha uzun süre dövüşmüştü. Bu kadar da olmaz arkadaş.
Verdiğin örnek biraz yanlış. Acacia da ilk 5'te güç konusunda hatta neo supernova yiyor. Yani OP'ta aynı olay olsa Kaidou'ya Shanks'ın dalması ve BB'nın savunması (Neo) gerekiyor 2 bölümde. Yani Toriko'ya felan yenilmedi değil mi? Acacia yani teknikleri ona öğreten ustasına ve evrenleri yiyen Neo'ya yenildi. Şişirip patlatma konusunda da Jack der susarım.

Sorduğun mesajı silmişsin yeni gördüm. Acacia, Frozhe için döktüğü gözyaşlarının sahte olduğunu söylüyor, Jiro da bunu Midora'ya söylememesini onun hala bunun gerçek olduğuna inandığından bahsediyor.
Aynen abi Oğuz sağolsun söylediydi ondan sildim. Bu bilgiye bakınca Midora belki bişi yapar dicem de oda teke gider kesin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 27)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık