Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Roronoa Zoro

Toriko'da yaratıklar yaşları ile doğru orantılı olarak güçlü oluyor. Gayet mantıklı yahu, 2 aylık bebe Terry ile 20 yaşındaki kong bir olmasın bi' zahmet.
Aslında ne kadar uzun yaşarsan o kadar çok malzeme yemiş oluyorsun. Bununla orantılı artıyor gücün. Tabi türler arası güç farkı da var. Her ne kadar Mahir kabul etmesede Toriko serisinde de gökten inmiş güçler var.

Roronoa Zoro

Yalnız CoCo ana karakter olsa sırıtmazmış. Ben şahsen Toriko'dan daha çok seviyorum Coco'yu.
Seri iyi güzel de, aşırı boş la karakterler. Ne bir amaçları var, ne bi' derinlikleri var. Birileri geliyor dövüşüyorlar falan. Nays.

Yalnız CoCo ana karakter olsa sırıtmazmış. Ben şahsen Toriko'dan daha çok seviyorum Coco'yu.
Seri iyi güzel de, aşırı boş la karakterler. Ne bir amaçları var, ne bi' derinlikleri var. Birileri geliyor dövüşüyorlar falan. Nays.
Uğruna dövüştükleri şey de en sevmediğim temel ihtiyaçlardan biri olan yemek yani. peh. :(

Roronoa Zoro

Toriko'da tepeden güç inmiyor deniyordu da, bu "Mavi" ne oluyor Allah aşkına? :D Öeh anasını satayım.

Aslında ne kadar uzun yaşarsan o kadar çok malzeme yemiş oluyorsun. Bununla orantılı artıyor gücün. Tabi türler arası güç farkı da var. Her ne kadar Mahir kabul etmesede Toriko serisinde de gökten inmiş güçler var.
Türler arasında güç farkı olması ile gökten inme güç kavramı birbirinden farklı mevzular. Farklı türlerin farklı güce sahip olması bizim dünyamızda da geçerli olan bir durum. Lone Wolf And Cub mangasında bir cümle geçer: ''Bir kurdun yavrusu da kurttur'' der. Bu da o hesap. Bir kurt yavrusu ile bir insan evladı bir değil. Bizim dünyamızda da bir değil, Toriko dünyasında da bir değil. Gökten inme güç ise hesabı verilemeyecek olan, hakkında bir açıklamanın yapılmadığı güç artışı için kullanılan bir tabirdir, ki bahsettiğin mevzu ile alakası dahi yok. :)

Alakası bile yok. Seride her bir karakterin ayrı bir amacı var. Buradaki asıl problem, karakterlerin güttükleri amacın seni tatmin etmiyor oluşudur, olabilir, sığ bulabilirsin ancak bana göre sığ falan değil. Hikayeyi işlendiği zamana ve mekana göre değerlendirmek gerekir. Toriko evreninde en değerli, en kıymetli şey mücevher, altın, gümüş vs değil, yiyecektir ve biz de yiyecek tedarikçilerinin (bişokuya), yiyecek koruyucularının (saiseiya), ahçıların ve gurmelerin maceralarını okuyoruz. Toriko evreninde milyarlarca insan var ancak mangaka bize düz insanların, Ahmet'in Mehmet'in hikayesini anlatmıyor da Vedat Milör'ün hikayesini anlatıyor, olaya öyle bakmak lazım. :)

Uğruna dövüştükleri şey de en sevmediğim temel ihtiyaçlardan biri olan yemek yani. peh. :(
Yemek için mi yaşarsın yoksa yaşamak için mi yersin ? :) Sen yaşamak için yiyenlerdensin, senin gibi insanlar Toriko evreninde de var, yer yer gösteriyor mangaka açları, evsizleri, kimsesizleri vs. Ancak biz onların değil, yemek için yaşayanların hikayesini okuyoruz. Beni derinden etkileyen bir sahnesi var Acacia'nın, çok hoşuma giden bir söz söylüyor;
'Ah... Acaba şimdi ölsem... Ne olurdu merak ediyorum...' :) Düşün, dünyada tüm yiyecekleri yemişsin, hepsi normal yiyecekler, sonra bir gün bir balık tutuyorsun, o balığın bir lokmasından aldığın tat sana bu lafı ettiriyor ve sen o esnada düz, normal bir insansın, öyle hayvani bir gücün falan yok. Sonrasında araştırma yapıyorsun ve tüm dünyadaki yiyeceklere bu hücreleri aşılıyorsun. Domatesi x yerken 10x yemeye başlıyorsun. Toriko evreninde olsan eminim ki sen de yemek için yaşardın. :)

Toriko'da tepeden güç inmiyor deniyordu da, bu "Mavi" ne oluyor Allah aşkına? :D Öeh anasını satayım.
Açıklaması olmayan bir şey olsa, tamam diyeceğim de, diyemiyorum. :)

@Reiper
Toriko'nun amacı ne?
Tek bir amacının olduğu söylenemez. Birden çok amacı var. Misal;
1- God'ı yakalamak.
2- Kendisine mahsus bir menü hazırlamak.
3- Güzel olan her şeyi yemek.

Bunlar Toriko'nun seri sonunu görecek amaçları, yemek için yaşayan bir adam malum. Bir de kısa vadeli, anlık, tek bölümlük amaçları oluyor. Misal, 7. kıtadaki feodal krallığı yıkmak gibi. Doğa kanunlarına aykırı olduğunu düşündüğü için gidip level 1.400'lük usta ile kapıştı mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 42)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık