Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Superman'ın Flash'ı gözleri ile takip etmesi demedim, Superman ile Flash, videoda gözle takip edilebiliyor dedim. Yani sıradan bir vatandaş bu ikisinin kapışmasını karaltı şeklinde de olsa, net seçemese de takip edebiliyor. Ama Bambina'yı Toriko, Coco, Zebra diplerindeyken görmüyor bile. Sunny ise gözünü açıp kapayana kadar iş işten geçmiş oluyor. Kaka mevzusu ise daha farklı, kim bilir Enbu'da kaç top döndürüyor, yakalama seviyesi kaç Kaka'nın, yani DC evrenindekileri Toriko evrenine nakletsek çıplak gözle göremezler, belli şartların oluşması lazım, ondan bahsediyorum.

Flash mevzusunda ise az önce wikiden baktım, 1940'tan bu yana Jay Garrick, Barry Allen, Wally West, Bart Allen olmak üzere 4 ayrı Flash karakteri yaratılmış. Her yazarın kafasına göre karakter yaratıp, öldürüp yeniden yaratıp, yeni güçler verip sonra geri aldığı bir çizgiroman evreninde hangi Flash'ı Toriko evreni ile kıyas edeceğiz şimdi ? Senin dediğin Wally karakteri için haklısın, ya diğerleri ?

@rhaman31

Bir şey olmaz ya ne olacak, 100G dağının eteğinde Sandoriko tarlası var, Bambina bu tarlanın hemen dibindeki dağda yaşıyor. :D
Yahu sen beni anlamıyor musun? Superman ve Flash'ın dalgasına yaptığı bir yarışı koymuş, bunun üzerinden kıyas yapıyorsun. Işıktan hızlı gidebilen birini normal bir insanın görebileceğini mi düşünüyorsun?

Jay Garrick ilk yaratılan Flash karakteridir, en fazla ses hızında gidebilir. Sonradan kahramanın konsepti tamamen değiştiriliyor. Flash'ı asıl meşhur eden kişi Barry Allen'dır. Wally West onun yeğeni gibi bir şeydir. Bu gücün özü, Speed Force denen bir dalgadan geliyor. Jay Garrick erken yaratılmış bir karakter olduğundan, onu bu listeye almaya gerek yok. Barry ve Wally arasında da çok ufak bir fark vardır bana göre, ki çoğu yerde denk güçte oldukları söylenir. Bart Allen ise, 30. yüzyılda doğmuş bir karakterdir. Kid Flash olarak geçer. Kimsenin kimseden güç aldığı falan yok. Üstüne sürekli güç verilmiş. Speed Force'un kaynağı Barry Allen'dır. O da 80'li yıllarda evreni kurtarmak için kendini feda etmiştir. Öldükten sonra da bilinci Speed Force'un içinde kalmıştır. 2005 yılına kadar da ölü olarak bekletilmiştir. O sürede yaşadığına dair emareler vardı zaten. Sonra da baş düşmanı Profesör Zoom tarafından bilinci yok edilmek istenirken, geri hayata dönmüştür.

Tek gerçek Flash, Barry Allen olarak kabul edilir. O da hız konusunda Bambina'yı tokatlayıp kenara bırakır. Adam koşarak zamanda istediği yere gidebiliyor diyorum, sen bana "Ama Bambina'yı Torikogil göremedi" diyorsun. Gerçekten komiksin. Bambina, verdiğin Flash karakterlerinden sadece Jay Garrick'ten hız olarak üstündür. Gerisi onu kaale bile almaz. Flash dediğimiz şahıs, o göz açıp kapama süresinde dünyanın etrafında turlayıp, rakibine yumruğu gömen biri. Bu kadar konuştum, ama boş konuştum. Severek çevirdiğim bir seriden beni nefret ettirmene az kaldı, böyle devam.

Başlarda 9 10 seviyesi ne büyük gözüküyor hele coco ilk gözüktüğünde 30 falan :D Gerçi 6000 görünce pek bi etki etmiyor ama .s

Başlarda 9 10 seviyesi ne büyük gözüküyor hele coco ilk gözüktüğünde 30 falan :D Gerçi 6000 görünce pek bi etki etmiyor ama .s
Eşşeklik ettin ama sen, hak ettin bunu. :D Seriyi spo yemeden, en başından adam gibi okusaydın, kapılıp giderdin büyüsüne, okumayı bırakamazsın. Şimdi isteksiz okuyacaksın yahut okumayacaksın maalesef. :D

Eşşeklik ettin ama sen, hak ettin bunu. :D Seriyi spo yemeden, en başından adam gibi okusaydın, kapılıp giderdin büyüsüne, okumayı bırakamazsın. Şimdi isteksiz okuyacaksın yahut okumayacaksın maalesef. :D
Güzel gidiyor. 15.bölüm deyim jirou diye bi ihtiyar çıktı bütün yaratıkları falan yener deniyor ne demek şimdi bu ?

O Nihai Rutin dalgasından sonra soğudum bu seriden, hala da ısınabilmiş değilim. Oraya kadar mükemmeldi.

Kanser olduğuma inanırsam kanser olurum iyileştiğime inanırsam iyileşirim muhabbetiydi dimi o :D
O şekilde bir güç varken dövüşler hep fiziksel kapışmalardan ilerliyor.Devamı gelmedi nedense.Mesela İchiryuu'nun azınlık tekniğinin açıklaması gayet bilimseldi.Gerçekte de o tarz birşey var atomlarla ilgili.Mangaka araştırıp çıkarmış bu yeteneği destekli baya.Rutin konusuna böyle bir açıklama getirilmedi herhalde.Normalde de moralin kanser tedavisinde etkisi var ama sadece tetikleyici bir durumdur sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık