Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Top 10 Film Listeniz

Mullholland için konuşuyorsan anlamaya çalışmayın diyor yönetmen :D O yüzden fazla kasmaya gerek yok aslında ama o filmi biraz özel hissiyatlar uyandıran bir film.Farklı yorumlamaları var ama hiçbirinin kesinliği yok.Sadece bazı psikolojik saptamalar kesin denebilir.Birde Lost Highway var o da fena.Eraserhead ise anlamaya çalışmak boşa o kadar diyeyim.
Ben de çıkarım yapmıştım ama aşağı yukarı 2 olasılık üzerinde dönüyor çıkarımlar. Bir de yönetmenin kendisi film başlamadan 10 ipucu veriyordu filmle ilgili :) Diğerlerini de izlemek istiyorum ama Elephant Man'i ve Lost Highway'i daha öne koymuştum.

Ben de çıkarım yapmıştım ama aşağı yukarı 2 olasılık üzerinde dönüyor çıkarımlar. Bir de yönetmenin kendisi film başlamadan 10 ipucu veriyordu filmle ilgili :) Diğerlerini de izlemek istiyorum ama Elephant Man'i ve Lost Highway'i daha öne koymuştum.
Fil adam o şekilde bir film değil bilgin olsun.Beyin egzersizi yaptırmayan filmlerinden.

Mulholland drive çok iyidir. Böyle bir liste yapamam da Mulhollanda o listede mutlaka yer veririm.
David Lynch üstad, ilk etkisinde kaldığım yönetmendir. Yeri ayrı o yüzden Amerikalı yönetmenler içinde de favorimdir. Mulholland Drive efsane film, her şeyiyle. Bende liste yapamadım, bu yazdıklarımın dışında da çok var, eksik çok.

A Taste of Cherry efsane

Abbas Kiyarüstemi, daha geçenlerde öldü. Üzdü bizi. Müthiş bir film.

Teşekkür ederim, keyifli okumalar tekrardan!
Tekrardan ellerine sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Aynı zamanda Rope'un hikayesi, yani cinayet vakası gerçekte de yaşanmış ve yaşanılan olaydan ilham alınıp yazılmış, geçenlerde okumuştum. Tek mekanda geçen filmler ilgimi çeker hep, çünkü olayın yüzde yetmişi senaryodur. Ne kadar iyi senaryo, o kadar iyi film. Çok başarılı bir filmdi Hitchcock'un diğer filmleri gibi.

Sırasız aklıma gelenlerden

The Fountain
The Tree of Life
Blade Runner
Blade Runner 2049
C.R.A.Z.Y.
Chungking Express
American Beauty
Arizona Dream
Zodiac
The Turin Horse
Awakenings
Brazil
In the Name of the Father
Mr. Nobody
Stalker
The Man Who Would Be King
The Silence of the Lambs
Princess Mononoke
Taxi Driver
Forrest Gump
A Beautiful Mind
Apocalypse Now
The Usual Suspects
The Godfather II

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık