Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Walking Dead (2010-2022)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 12 60.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 8 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Düşünmüş olabilir. Ama asıl anlatmak istediğü şey o olmadığı için altından çok kapsamlı bir şey çıkmayabilir :D

Muhtemelen uzaydan gelen bir virüstür. CR okuyalı yıllar oldu, diziden yazayım.

İlk bölümlerde aklını kullanan zombiler vardı. Tel örgüden atlıyorlardı. Sonradan olayı zombilerden insanlara çektiler. Şimdi tekrar zombilere geliyormuş asıl konu.

Rick'i kaçıran örgüt çok büyük ve güçlü. Onun filminde Robert Kirkman kendi eserini kirletmeden istediği şeyleri anlattırır.

İkinci sezondaki bilim adamının Fransa ve oradaki bilim tesisi hakkında söylediği şeyler baya heyecanımı kabartmıştı, o adamları görmeyi ve hikayelerini dinlemeyi çok isterdim. Tek motivasyonum virüs bittikten sonra yeniden inşa edilen dünyayı görebilmekti. Yapımcıların planı farklıymış anlaşılan. Tek tesellim 6 sezon daha izleyip vakit kaybetmemek oldu. :/
O kısım çizgi romanda yok, dizide eklemişler. Ben salgının nedenini çok merak etmiyorum. Aniden X bir hastalık peydah olmuştur ve bu durum yaşanmıştır.

Sadece insanı dönüştürmesi bana bu virüsün insan özelinde üretildiğini düşündürüyor. Süper asker deneyleri ya da uzaylı salgını çıkabilir. Hükümetlerin bu kadar kolay çökmesini beklemezdim ayrıca. Negan'ın krallık kurduğu yerde, kocaman ABD arazisinden binlerce lerce yer altı üssünün olduğunu düşündüğüm ABD hükümeti ve kadrosu böyle düşmez.

Sadece insanı dönüştürmesi bana bu virüsün insan özelinde üretildiğini düşündürüyor. Süper asker deneyleri ya da uzaylı salgını çıkabilir. Hükümetlerin bu kadar kolay çökmesini beklemezdim ayrıca. Negan'ın krallık kurduğu yerde, kocaman ABD arazisinden binlerce lerce yer altı üssünün olduğunu düşündüğüm ABD hükümeti ve kadrosu böyle düşmez.
O durum çoğu zombili eserin bugu :/. Taramalı silahlar, lazerler, radarlar, nükleer opsiyonlar vesaire....

Ama nedense ağır ağır yürüyen, silah falan kullanamayan karşıdakini dönüştürmenin tek yolunun ısırık olduğu zombiler koca ulusları tak diye çökertiyor.

Tabi zombilerin daha gelişkin olduğu, zombiliğin illa ısırıkla yayılmadığı daha mantıklı varyasyonlar da vardır. Ama walking dead'de de kullanılan klasik zombi modellemesi üzerinden gidilen eserlerde var böyle bir çelişki bence.

O durum çoğu zombili eserin bugu :/. Taramalı silahlar, lazerler, radarlar, nükleer opsiyonlar vesaire....

Ama nedense ağır ağır yürüyen, silah falan kullanamayan karşıdakini dönüştürmenin tek yolunun ısırık olduğu zombiler koca ulusları tak diye çökertiyor.

Tabi zombilerin daha gelişkin olduğu, zombiliğin illa ısırıkla yayılmadığı daha mantıklı varyasyonlar da vardır. Ama walking dead'de de kullanılan klasik zombi modellemesi üzerinden gidilen eserlerde var böyle bir çelişki bence.
Atladığın önemli bir nokta var reis. Salgın sadece ısırıkla yayılmıyor. Isırık, olan virüsün yayılım hızını arttırıyor, kişi daha çabuk zombiye dönüşüyor. Yani ölen herkes zombiye dönüşüyor, ısırılmakla da daha hızlı ölüm gerçekleştiği için daha hızlı zombileşiyor insanlar. Yani asıl tehlike, ölen insanların bizzatihi kendileri. Virüsü kapan herkesi öldürsen de çözüm değil, muhtemelen bütün insanlığa hava yoluyla yayılmış bile. Tek çözüm bu virüse karşı bağışıklık kazanmak, harici bir çözüm olsaydı, hükümet tarafı bir şekilde silah zoruyla uygulardı zaten.

Robert Kirkman çizgi roman bittikten sonra virüsün kaynağını "uzaydan gelen bir patojen" olarak açıklamıştı. Ama seride açıklanmıyor.

Dizi final yapmış diyorlar. Ne oldu şimdi? Virüsü tedavi edip, huzurlu ve mutlu oldular mı yoksa öylece dümdük bir sonuca ulaşmadan bitti mi?

Seride zaten uzaydan gelen patojen'i kavrayabilecek bir canlı yok. Böyle bir açıklamayı sadece Robert reis yapabilirdi.
Aynen. Ama yani başka bir bakış açısından daha gösterselerdi diziyi keşke bununla mücadele eden insanlar askerler vs. Hikayenin evreni kısır döngüde kaldı ve rekorlar kıran dizinin izlenme oranı çok fazla düştü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık