Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Rings of Power (2022-)

2. Sezonu Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 17.9%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 23 82.1%

• Kullanılan toplam oy
    28
Ya çok negatifsiniz. İkinci çağda bir sürü boşluk var diye ne olacak? Karakterler toplanıp orgy mi yapacaklar?
Efendi efendi savaşacaklar, arada entirikalar olacak, bir iki seks muhakkak atarlar araya. Bu. Bu kadar yani abi. Esmer hobbitler zaten varmış kitaplarda. İki tane Asyalı elf hatun görüncede ölmezsiniz sanıyorum. Birde siyahi Ranger insan. Tamam bitti gitti.
Zaman Çarkı'nda o evrenin temel ve değişmez kuralı olan "Ejder daima erkektir" kuralını değiştirip, "Ejder kadın da olabilir" yaptılar. O andan sonra hiçbir şekilde güvenim kalmadı bunlara. Ayrıca kimse farklı etnik kökenden insan görmekten rahatsız değil, sadece bunun fütursuzca kullanılmasından rahatsız. Yine Zaman Çarkı'nda o dünyada yaşayan çoğu kişinin yerini bile bilmediği, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde bulunan ve özellikle gitmek istemeyenlerin içinden geçmeyeceği İki Nehir gibi bir yerde her milletten insan vardı. Olmaması gerekiyor normalde. Gitsinler Tar Valon gibi içinde her milletten insanın olduğu yerlere koysunlar, kimse yadırgamaz. Bu bizim dünyamızda da böyledir. Kendi halinde bir köyde dışarıdan kimse gelmediyse, köyde yaşayanların çoğu birbirine benzer.

Ayrıca ben asyalı ya da siyahi elf görmekten rahatsız olurum. Çünkü bunlar yaratılış itibariyle birbirine benzeyen, tasvirleri ayrıntılı olarak yapılmış bir ırk. Gitsinler Umbar'da yaşayanları, Harad'da yaşayanları farklı milletten yapsınlar, tasvirleri de buna uygun zaten.

-Siz durun kuytu köşelerde Sauron ile Cerebrimbor öpüşsün ondan sonra negatifmiyiz değilmiyiz anlarız :D
-Zaman Çarkı'nda derinlik namına hiç bir şey yok. GOT ilk sezona bakın mesela inanılmaz derinlik hissi veriyordu daha ilk bölümden. Ama Zaman Çarkı 8 bölümde daha evreni tanıtamadı.
Witcher'dan genel olarak memnunum en azından evrenin ucşuz bucaksız olduğunu hissediyorum.

Ya çok negatifsiniz. İkinci çağda bir sürü boşluk var diye ne olacak? Karakterler toplanıp orgy mi yapacaklar?
Efendi efendi savaşacaklar, arada entirikalar olacak, bir iki seks muhakkak atarlar araya. Bu. Bu kadar yani abi. Esmer hobbitler zaten varmış kitaplarda. İki tane Asyalı elf hatun görüncede ölmezsiniz sanıyorum. Birde siyahi Ranger insan. Tamam bitti gitti.
Biraz önceki mesajıma örnek vereyim, kayıp rıhtımdaki bir arkadaştan örnek vereceğim.

Dizi yapım aşamasındayken

"Buradaki ahali hiç birşeyi beğenmemeye programlanmış galiba. Ben de mi sorun var diyorum sonra gidip yabancı kanallara bakıyorum millet uçuyor."

Sezon ortası

"Tamam sorun olarak gördüğüm yerler var ama genel olarak sevdim. Nerden başvuruluyor amazona. Maaşım yatsın boşa sevmeyelim."

Son iki bölüm kala

"Benim için ise, son iki bölümde çok iyi birşey yapmazlarsa bu sezon hüsran olacak diyebilirim. Bana gore ilk 4 iyiydi, 5 ve 6 ortalamanın altında. Karari final bolumleri verecek. Anladığıma göre okurlar için degil tamamen yeni insanlara yönelik bu dizi."

Sezon sonu

"Hayal kırıklığımın büyüklüğünü anlatamam. Son 2 bölümde iyi birşey yapmalarını bekliyordum. 7. Bölümden sonra umutlandım. Tamam olaylar farklı ama işin ruhuna uygun gidiyor diyebilirim diye düşünüyordum. İçten içe endişelerim vardı." ...... "Aslında bir açıdan iyi oldu. Devasa hayal kırıklığını atlattıktan sonra yeni sezon için koca 1 sene beklemenin derdini çekmeyeceğim şahsen. Çünkü beklentim yok artık. Kitaplara devam

İyi okumalar"

Yani şu olumsuz konuşmayın deyince bu arkadaşın ilk mesajı geliyor gözümün önüne:).

Bu dizi ve film şirketleri iyice dolandırıcı oldu benim gözümde.Alıyorlar yazılmış ve fan kitlesi çok alan eserleri,onları uyarlama ayağına kendi fantezilerini çekiyorlar.Vakıf'ta,Witcher'da,Zaman Çarkı'da aynı kaderi paylaştı.Şimdi sırada Yüzüklerin Efendisi var.Normalde bu dizinin çok iyi olması gerek çünkü hem bütçe devasa hem de dizinin yazarları ve prodüksiyon ekibi falan çok iyi.Ama yapımcılar çok dandik.J.D.Payne ve Patrick Mckay adlı iki yapımcının kayda değer tek işleri Star Trek Beyond filmi o da çok iyi bir iş değil.Vasat hatta.Dizinin nasıl olacağını bu ikisi belirliyor.Ve muhtemelen tıpkı diğer uyarlamaları yapanlar gibi asıl eseri sallayıp kendi düşüncelerini yansıtacak bir dizi yapacaklar.Zaten 2.Çağda bir sürü boşluk var.Bunlarda o boşlukları eserin ruhuna ve mantığına uygun doldurmayacaklar bence.Dilerim yanılırım ama bu dizide bu seneki uyarlama dizilerden farklı olmayacak gibi duruyor.
Netflix ile Amazon bu dizi için mücadele ettiğinde, Amazon kazandığı için sevinmiştim. Fakat Zaman Çarkı faciasından sonra, keşke Disney alsaydı dedim içimden.

Dizinin kesinlikle beklentileri karşılayacağını düşünmüyorum, kitapları da üçleme ve hobbit hariç okumadığım için çok da ahkam kesmeyeyim ama kitaplarda çok da kadınlar tasvir ediliyor gibi durmuyor. Hikayesel olarak çok önemli kadın karakterler tasvir ediliyor ki kitapların boyutlarına göre anlatılan hikayenin genişliği göz önünde bulundurulduğunda bu anlaşılır. Aralara bir yerlere kadınlar eklenmesi saçma durmuyor benim için. Tabi dizide bunun şoku çıkar ve kitaplara aykırı şekilde erkek karakterlerin önüne geçirirler (örnek Zaman Çarkı dizisi-Egwene, gene Amazon?!) o zaman ayrı.
''Tabi dizide bunun şoku çıkar ve kitaplara aykırı şekilde erkek karakterlerin önüne geçirirler (örnek Zaman Çarkı dizisi-Egwene, gene Amazon?!) o zaman ayrı.'' Bu olacak işte. Ya alt yapısız savaşçı yaparlar ya da hobbit de ki gibi gereksiz aşk meşk klişesi. 3.seçenekten korkuyorum yazmaya o kadar ileri gideceklerini de sanmam lakin belli de olmaz bunlara...

Zamanın ruhu böyle. Ben Alonso Quijano değilim. Yeldeğirmenleriyle çarpışarak ne enerjim var ne zamanım (28).

Her şey bütün klasikler bu döneme uydurulacak. Kadın Robin Cruise bekliyorum ben artık. Oralardayim. Bu uyarlamalar Amerika nın günah çıkartmasına denk geldi.

Siz yine enseyi karartmayın. Bu dizi iyi olacak. Kötü çıkarsa bana kaka atarsınız bu konuda :D :D

Bu zamanın ruhunu ayrı bu dönemin dinamiklerini ayrı yayında ve yapımda emeği geçen sjw sıçmığı ciğersizleri ayrı seveyim. Güzelim serilerin ırzına geçmekle kalmıyorlar sırf birileri bu işe el attı ve ortaya bir şey çıktı diye eserlerin yeniden filme veya sinemaya uyarlanma sürecine 10+ yıl ekliyorlar az çok. Birileri belki 10 yıl sonra adam akıllı bir Witcher (örnek olarak işte, istediğin herhangi başka bir yapımı yaz buraya aynı şey) dizisi yapacak ama aradaki o süre hepimizin ömründen giden zaman olacak boş yere.

Bir iki seks dediğiniz şey bu seriye aykırı.Zaten kimsenin böyle bir şey istediği de yok.Kimse elf beylerinin veya insan kralların sevişmesini izlemek istemiyor.Esmer hobbitde hikayede falan yok.Yalnızca böyle bir topluluk olduğu biliniyor.2.çağın olaylarında boy göstermiyorlar.Asyalı ve siyahileri bazı insan toplulukları olarak yapabilirler ama elf ve cüce olması yine esere aykırı olur. Şimdi bu aykırılıklardan bir şey olmaz diyebilirsin ama bu iş çığ gibi büyüyecek.Bütün uyarlamalarda böyle oldu.Önce çok önemli olmayan şeyler değişti sonra eserin çok önemli noktaları değişti.Ve hiç bir değişiklik iyi bir sonuç vermedi.Çünkü bu değişiklikleri yapan yapımcılar eserleri yazan kişiler kadar zeki ve yetenekli değiller.Hele Tolkien kadar iyi bir yazar Hollywood'da 1 elin parmağı kadar vardır anca.Diziyi yapanlarda onlar değil.Bu yüzden yaptıkları değişiklikleri hiç hoş karşılamıyorum.Hele bir çok başarısız uyarlamadan sonra hiç pozitif yaklaşmıyorum.

Netflix ile Amazon bu dizi için mücadele ettiğinde, Amazon kazandığı için sevinmiştim. Fakat Zaman Çarkı faciasından sonra, keşke Disney alsaydı dedim içimden.
Bende senin gibiyim ya.Lotr yapmak için baya bütçe gerekiyor o yüzden Amazon'a çok sevinmiştim.Zaten bu konuda beklentileri karşıladılar.200 milyon doları bir sezona verecek çok az şirket var.Ama doğru düzgün esere sadık bir uyarlama olmadan hiç bir anlam ifade etmeyecek bütçe.ZÇ sonrasında da esere sadık şeyler yapacakları umudu hiç yok dediğin gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık