Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Rings of Power (2022-)

2. Sezonu Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 17.9%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 23 82.1%

• Kullanılan toplam oy
    28
Peter jackson lotr üçlemesi, game of thrones kitaptan kopana kadar ki kısmı, çok emin olmamakla birlikte (elbette ufak değişikliklerle beraber) şu an ki yürüyen house of the dragon gösteriyor ki; ana esere sadık kalınmazsa böyle hilkat garibesi şeyler ortaya çıkıyor. Şu diziyi izleyip sevindiğim iki şey var; Birincisi tolkien gerçekten büyük yazar, ikincisi peter jackson iyi ki efsane üçlemeyi yapmış.

Sezon ortasında 7 puan demiştim. Sezon finali ile birlikte puanım hala 7.

Kitapları okumadım. Ana hikayeden ne kadar saptıklarını bilmiyorum. Bilmediğim için de sinir olmuyorum.

Filmleri tabii ki izledim. Bu diziyi izlerken genel olarak keyif aldım. Daha iyisi olabilirdi tabii. Filmler çıtayı çok yükselttiği için de dizi kötü görünüyor biraz. Filmlerde epik sahneler çok daha güzel işlenmiş ve baya gaza getirici olmuştu.

Filmle kıyaslanmayınca başarılı bir dizi diyebilirim. Ancak o bütçe ve oluşturulan yüksek beklentiyi karşılamakta yetersiz kalmış dizi. Kötü görünmesinin bir nedeni de bu. Beklentiyi çok yükseltmeyeceksin.

Bir de genel olarak diziler ile filmleri kıyaslamak tam olarak uygun değil. Dizilerde hikaye daha zamana yayılarak anlatıldığı için filmdeki yoğun anlatımın tadını vermiyor.

Dizi de Galadriel in saçmalıkları hariç, gerisi izlenir bence çünkü görsel efektleri cidden muazzam. Müzikleri vs… Herkes Galadriel gibi bir kutsal varlığın, Battal Gazi çıkmasından şikayetçi haklı olarak. Kadın cüce, siyahi elfler vs yani bunları artık her dizi de filmde göze soka soka işleniyor. Filmin yanına yaklaşacak bir dizi değil ama orta dünya gerginliği ve havası aldırıyor.

Dizi de Galadriel in saçmalıkları hariç, gerisi izlenir bence çünkü görsel efektleri cidden muazzam. Müzikleri vs… Herkes Galadriel gibi bir kutsal varlığın, Battal Gazi çıkmasından şikayetçi haklı olarak. Kadın cüce, siyahi elfler vs yani bunları artık her dizi de filmde göze soka soka işleniyor. Filmin yanına yaklaşacak bir dizi değil ama orta dünya gerginliği ve havası aldırıyor.
Battal Gazi dönemi de bitti zaten. Kılıcı çocuğa verdi, hançeri de yüzük için eritti. Şu saatten sonra savaş meydanında göreceğimizi sanmıyorum kendisini.

Sezon ortasında 7 puan demiştim. Sezon finali ile birlikte puanım hala 7.

Kitapları okumadım. Ana hikayeden ne kadar saptıklarını bilmiyorum. Bilmediğim için de sinir olmuyorum.

Filmleri tabii ki izledim. Bu diziyi izlerken genel olarak keyif aldım. Daha iyisi olabilirdi tabii. Filmler çıtayı çok yükselttiği için de dizi kötü görünüyor biraz. Filmlerde epik sahneler çok daha güzel işlenmiş ve baya gaza getirici olmuştu.

Filmle kıyaslanmayınca başarılı bir dizi diyebilirim. Ancak o bütçe ve oluşturulan yüksek beklentiyi karşılamakta yetersiz kalmış dizi. Kötü görünmesinin bir nedeni de bu. Beklentiyi çok yükseltmeyeceksin.

Bir de genel olarak diziler ile filmleri kıyaslamak tam olarak uygun değil. Dizilerde hikaye daha zamana yayılarak anlatıldığı için filmdeki yoğun anlatımın tadını vermiyor.
Üzükerek şunu söyleyim. Bu diziyi her şeyden bağımsız düşünsek bile en fazla 6 eder.

Arkadaşlar bir eserde efekt ve müzik övülüyorsa o eserde övülecek bir şey yoktur demektir.
Dizi gücünü bu efektlerden almayı hedeflemiş zaten. Bunu da başarmışlar. Bunun övülmesi neden başka etmenleri kötü gösteriyor olsun:d
BB izleme niyetiyle ekran karşısına geçenler üzülmüş olabilir, pardon:d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık