Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Kitapları okumadım orta dünya hakkında pek bilgim yok, filmi 4 + 4 bölüm şeklinde iki günde bitirdim şahsen beğendim, görsel olarak epey başarılı buldum, bundan önce the Witcher blood origin izlemiştim, mesela o net kötü bir diziydi, bu diziye niye bu kadar beğenmeyen çıkmış şaşırdım aslında, büyük ihtimalle kitapları okuyanlar beğenmedi.
Hikâye kusursuz muydu değildi eksik yerler vardı ama artısı daha fazlaydı.

Kitapları okumadım orta dünya hakkında pek bilgim yok, filmi 4 + 4 bölüm şeklinde iki günde bitirdim şahsen beğendim, görsel olarak epey başarılı buldum, bundan önce the Witcher blood origin izlemiştim, mesela o net kötü bir diziydi, bu diziye niye bu kadar beğenmeyen çıkmış şaşırdım aslında, büyük ihtimalle kitapları okuyanlar beğenmedi.
Hikâye kusursuz muydu değildi eksik yerler vardı ama artısı daha fazlaydı.
Beğenmeyenlerin çoğu hikaye odaklı eleştirmedi zaten. Hikaye odaklı eleştiri yapılırsa ortaya katliam çıkar, gidip bu diziyi çekenleri idam etsek içimiz soğumaz o derece yani. Asıl sıkıntı olan şey senaryonun kendisi. Çok yavan bir senaryosu var izlerken çok sırıtıyor bazı şeyler. Oyunculuklar da berbat. Bu kadar parayla nasıl böyle bir dizi çıkardılar birazda onun hayal kırıklılığı var tabi. Yani fantastik kurgu seven genel kitle için bile sıkıntılı bir kurgusu var dizinin. Akıp gitmiyor izlerken. Hep yarıda kesilen sahneler var gibi. Savaş sahneleri zaten 2-3 kişi ile geçiştirilmiş. Güzel güzel yapılar var ama içinde yaşayan yok. Numenor mesela görüntü olarak çok iyi ama şehrin derinliği ve bir yaşanmışlık hissiyatı yok. Kısaca seyir zevki olmayan içi boş bir seri. Tabi beğenen arkadaşlar olabilir sadece daha güzel bir kurgu ve oyuncularla yapılabilecek bir serinin içine etmişler gibi geliyor bana.

İzlemedim ama Galadriel ile Sauron'un yaklaşma sahnelerini gördüm. Saçma yani acayip saçma, canon olmayan öykülerde bile emsali yok. Elfler sevdi mi bir defa sever ki Galadriel, Sauron'dan şüphelenen ilk isimlerden ikinci çağda. Celeborn'u dikkate almama meselesi çok sivrileşmeye başladı sanki. İzleyenler nasıl buluyor bu arada?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık