Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Legendary Moonlight Sculptor

Bu kızıl sacli kizin durumu novelde ne bilen varmi tam olarak. Hani şu hic konusma kılıç kullanan kiz.
Seo Yeon sanırım, kapkara saçları var. Bir ara 36. cilde kadar gelmiştim sanırım, aradan çok zaman geçti, tekrar başladım okumaya. 14. cilt bitmek üzere.

Webtoon okuyanlar ve hatta Türkçe novel okuyanlar için fevkalade spoiler olabilir.

Kızın karakteri berserker, savaştıkça güçlenen, daha da yırtıcılaşan bir manyak.Psikolojik sorunları var, tek arkadaşı olarak Lee Hyun'u (Weed) görüyor. Ayrıca aynı üniversitedeler, gizli gizli Lee Hyun'a öğle yemeği hazırlayıp götürüyor. Lee Hyun yemeği kimin getirdiğini bilmese de bedava sirke baldan tatlıdır diyerek yemeği yerken Seo Yeon da bir köşeden onu izliyor.
Kaçıncı cillte olduğunu hatırlamıyorum ama en azından 34. cilt civarlarında olsa gerek.
Weed Efsanevi Ayışığı Oymacılığında usta olmak için zincir göreve çıkıyor. Seo Yeon da yardımcı oluyor. Geçmişe giderek Embinyu Kilisesini durdurmaya çalışıyorlar. Günlük hayatta ise Seo Yeon sık sık Lee Hyun'un evine gidip kümes hayvanlarıyla vakit geçiriyor.
Tabii Lee Hyun da kıza yanık :) üniversitenin bir kampının son gününde mekandan ayrılacaklarken, kimsenin daha uyanmadığı sabahın erken saatlerinde, kamp yerinden biraz uzaktaki sahilde Lee Hyun kumdan bir ev yapıp yanına "Seo Yeon ve Lee Hyun'un evi" yazıyor. Sadece Lee Hyun'un yanındayken biraz rahat olabilen Seo Yeon da ona bakmaya çıkıyor. Lee Hyun sahilden ayrıldıktan sonra kumdan evin olduğu yere geliyor ve içinde kelebekler uçuşuyor.

Webtoon'da her sezon çizer değişiyor sanırım. Çok sıkıntılı bir durum, ilk sezonun çizimleri hikayeye uygundu, ortaçağvari bir hava yaratıyordu. İkinci sezondaki idare ederdi ama üçüncü sezon çizimi çok dandik. Kralın mezarının inşasında, oyunun içinde kameraman muhabir falan ne ayak? Milletin bunu televizyonda veya internet sitesinde oyuncuların gözünden izlemesi gerekiyor. Çizerin noveli okuduğundan bile şüpheliyim.

Mmorpg temalı seriler içerisinde sanırım en kalitelisi bu. Bir kaç tane daha okumuştum ama bununla diğerleri arasında klasman farkı vardı aklımda kaldığı kadarıyla. İlk sezon çizimleri mükemmeldi, Weed'in peachliğini tam yansıtıyorlardı sonra değiştirdiler gene okudum ve herhalde sürekli çıkmıyor diye bırakmışımdır bu seriyi. Belirsizlik, düzensizlik insanın canını sıkar. Novel okumayı zerre sevmem, keşke ilk sezon çizimleriyle seri bitene kadar düzenli olarak webtoon'u çıksa ve sonra da animesi yapılsaydı şunun.

Yarida birakmiştim tekrardan bakayim dedim 91. bölüme kadar geldim. Bu Ezikılıçlar beni bitiriyor. Komedinin dibine vurdu adamlar hani oyun dünyasiyla ilgili öyle ince giriyorlar ki gülmekten okuyamiyorum.

Oyuna 500 kişi giripte olayı gerçek dünya gibi sayip yemeden içmeden antreman yapmaktan tut da, 500 ekmek için 500 tane oyuna giriş aleti sipariş etmeye,500 adami durmadan sadece ekmekle beslemeye kadar değişik sistemleri var. :hhh:

Adamlar kuru ekmek için can verip can alıyor oyunda. :D :hhh:

1 senedir kimse yazmamış, oradan sonrasını da demin bitirdim baya biriktirmiştim. :S
Baya ara vermiş çizimler sanırım 3. sezon sonrası. 4. sezonun gelip gelmeyeceğinden de emin değilim.
Tam yerinde bitirmiş ama çizer, her sezon çizimlerin değişmesi ve yavaş ilerlemesi dışında çerezlik okunacak bir seri.
Novel okumayı sevmediğimden devamını okumam muhtemelen çizilmezse.

1 senedir kimse yazmamış, oradan sonrasını da demin bitirdim baya biriktirmiştim. :S
Baya ara vermiş çizimler sanırım 3. sezon sonrası. 4. sezonun gelip gelmeyeceğinden de emin değilim.
Tam yerinde bitirmiş ama çizer, her sezon çizimlerin değişmesi ve yavaş ilerlemesi dışında çerezlik okunacak bir seri.
https://www.reddit.com/r/LMS/comments/p1j4dd 4.sezon 2022 de başlayacak,firma kakao(iyk),tek çizim var ama idare eder.(solo leveling,ve a returner magic should be special ın son bölümlerinin çizimleri hakketen iyi.)

https://www.reddit.com/r/LMS/comments/p1j4dd 4.sezon 2022 de başlayacak,firma kakao(iyk),tek çizim var ama idare eder.(solo leveling,ve a returner magic should be special ın son bölümlerinin çizimleri hakketen iyi.)
Solo Leveling'i takip ediyorum dediğin gibi çizimleri güzel. Zaten 3 sezonda çizimler sürekli değişti bir daha değişirse fark etmiyor artık.
Biraz daha kaliteli olursa daha iyi olur karakterler. 3. sezon çok çocuksu kaldı karakterler genel olarak.

Novel oku bence. Güzel yani. :D Bi ara çevirmeyi düşünmüştüm ama bölümleri uzun olduğu için gözüm kesmemişti. Kıt İngilizcemle seriyi batırmaktan da korkmadım değil. :)

Novel oku bence. Güzel yani. :D Bi ara çevirmeyi düşünmüştüm ama bölümleri uzun olduğu için gözüm kesmemişti. Kıt İngilizcemle seriyi batırmaktan da korkmadım değil. :)
Benim de ingilizcem iyi değil senin gibi. :D
İyi olsa da novel bana sıkıcı geliyor sadece yazı olarak. Hikaye olarak güzel anlatılsa da çizimlerde ki o incelikleri görmek okurken daha hoşuma gidiyor benim.
Tabi novel'e göre baya yavaş kaldığı da bir gerçek ama napalım... :D

Belki okurum bir zaman sonra ama şuan bu şekilde iyi gibi. Zaten @seyyah 'ın spoiler'a baktım dayanamayıp :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık