Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Legend Of Vox Machina

Beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    12
.:.
The Legend Of Vox Machina

Bir grup ses aktörü arkadaşın evlerinde bir araya gelip D&D oynamasıyla başlayan ve bir grup maceracının serüvenlerini anlatan hikaye daha sonra Twitch üzerinden Geek & Sundry kanalında canlı yayınlarda devam etti. Bu, 2 yıl ve 115 bölüm süren serüven, bir Kickstarter projesi olarak başladı ve fanlar tarafından şaşırtıcı derecede sevildi ve destek aldı. Sonuç olarak fanların da yardımıyla yeterli paranın toplanması sayesinde Amazon tarafından bu hikayenin animasyonunun ilk sezonu çekildi ve şuan ilkü üç bölümü çıkmış bulunmakta. Amazon Prime Video'dan izleyebilirsiniz.

Serüvenine 2015 yılında Geek & Sundry adlı kanalda başlayan ekip 2019 yılında kendi kanalları Critical Role adı altında yayın yapmaya ve video paylaşmaya başladı. Vox Machina ekibini konu alan ilk "Campaign" yayınları Geek & Sundry kanalında mevcut durumda. Critical Role ekibi, Mighty Nine adlı 2. Campaign'lerini de bitirdikten sonra geçtiğimiz aylarda 3.'ye başladılar.

Her şeyi başlatan o ilk video;

Aktörler:

Matthew Mercer : Dungeon Master (Game Master)

Sam Riagel: Scanlan Shorthalt

Liam O'Brien: Vax'ildan

Laura Bailey: Vex'ahlia

Marisha Ray: Keyleth

Travis Willingham: Grog Strongjaw

Ashley Johnson: Pike Trickfoot

Taliesin Jaffe: Lord Percival Fredrickstein von Musel Klossowski de Rolo III (Percy)

Son düzenleme:
Ula resmen yetim kalmış konu. Ankete tek oy veren olmuş oda Brönzel.

Neyse yorum atalım da emekler boşa gitmesin.

Fena iş değil. Öyle çok üst düzey yaptığı bir şey yok ama çok ekside gözüme batmadı. Ben her bölüm bağımsız hikayeleri izleriz diye düşünmüştüm ama devamlı bir hikayesi varmış. Güzel olmuş böyle. Animelerden gaza gelmişler belli. Şu silahlı eleman bildiğin Alucard, Vash the stampede. Esprilerin yarısından azı komikti ama çok rahatsız etmedi. Animasyonlar güzel. Umarım sonraki sezonlarda güzelleşir. Falan filan işte öyle.

Dibine kadar klişe, ortalama, yer yer basit dursa da fena olmayan animasyonlara sahip eğlenceli bir seriydi. Bu tarz serilere ilgisi olan varsa izlesin keyif alır.

Senaryoyu yazanlar belli ki mmo oynamayı seven tipler. Druid, Okçu, Priest gibi farklı sınıfların bir araya geldiği Vox Machina grubunun hikayesini anlatıyor. Güzel bir dizi olmuş tavsiye ederim.

Pek çok sahnede oynadıkları oyuna ve D&D mekaniklerine ( yüksek zar atmak gibi ) sadık kalmışlar. ( Mesela, kapı kilidini açma sahnesinde herkesin defalarca deneyip açamadığı kapıyı Rogue sınıfı bir karakter olan Vax'ildan' ın tek denemede açması veya Grog' un Barbarian sınıfı ve yüksek Constitution sahibi olması sebebiyle demir eritebilen bir asit içinde bile bir süre yüzebilmesi )

Bu yüzden bazı sahneler anlamsız ve boş gelebilir. Özellikle fanlar için yapılmış bir seri olduğu için hikaye ve dünya hakkında az çok bilgi sahibi olan fanlara göre bir hikayeleştirme yapmışlar.

İkinci sezonu da bitirdim. Animasyonlara bütçe ayırsalar daha özenerek yapsalar sınıf atlayacak kalitede bir yapım. İzlemekten fazlasıyla keyif aldım gene. Seneye üçüncü sezon gelir artık. Türe ilgisi olan kaçırmasın bu diziyi, seversiniz.

2. sezonu ilkine göre daha eli yüzü düzgün olmuş. Espriler bir tık iyileşmiş. Böyle böyle üstüne koymaya devam ederse kaliteli bir yapıma evrilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık