Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Glory (2022-2023)

Diziyi beğendiniz mi?

• Çok güzeldi.

• Güzeldi.

• Hiç güzel değildi.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
İntikam hikayelerini severim. Haksızlığa uğrayan bir insanın güçlenip, kendisine acı çektirenlere bedel ödetmesini izlemek kadar güzel çok az şey var bu dünyada ama sonunda, bu tarz bir intikamın anlamsız olduğunu ve asıl intikamın, kötülük yapanları affederek ve güzel bir hayat yaşayarak alınacağını söyleyen yapımlardan değildir umarım.

Eğer öyleyse izlemem çünkü.

İntikam hikayelerini severim. Haksızlığa uğrayan bir insanın güçlenip, kendisine acı çektirenlere bedel ödetmesini izlemek kadar güzel çok az şey var bu dünyada ama sonunda, bu tarz bir intikamın anlamsız olduğunu ve asıl intikamın, kötülük yapanları affederek ve güzel bir hayat yaşayarak alınacağını söyleyen yapımlardan değildir umarım.

Spoiler vermeden yazdığın gibi bir şey olmadı. Çünkü ikinci sezonu martta gelecek. İlk sezon sonu gayet tatmin edici oldu.

Spo sorun olmaz dediğin için intikamını anlamsız bulmaz hiçbir zaman çünkü kadından bedenini aldılar. Vücudu yanık dolu ve yıllar geçse de yanık izleri kaşıntı yapıyor. Her anında intikamı hissediyor. 2. Sezonu beklemek lazım. Ama net Yeon Jin ve Sung Hoon'dan o intikamı alır pişmanda hiç olmaz. Bu uğurda kendisini döven hocasını bile ölüme sürükledi

2. Sezonu izledim. Gerçekten bir süre sonra herkes birbirini satmaya başladı. İzlemesi gerçekten zevkliydi. Dong-eun kendi intikamını aldı. 3. Sezonu araştırdım sanırım gelmicek.
İntikam/dram izlemek isteyen herkese öneririm. İlk sezon şiddet konusunda daha ağır ama 2. sezon gerçekten değiyor. Soluksuz bir şekilde tek günde bitirdim sezonu.

2. Sezon temsili herkes:

Bende yeni bitirdim, ortalarında biraz sıkıldım gibi oldu ama sonlara doğru gerilim daha yükseldi.
Yonji ile Saranın birbirine saldırmaları efsaneydi bende ama ilk defa Yonjin o konuda masumdu ama Saranın kafa uçuk normal yani gerilim sahneleri çok iyiydi. Jae Joonun ölümü en ağır olandı bence Yonjinin kocası itti resmen iğrenç bir ölüm ya gerçekten hayvana hayvan denmez bunları izledikten sonra ama keşke o kadını arada gidip görseydi. Kocası içinde zerre üzülmedim. İki sezonda mis gibi dizi yapmışlar. Koreliler bu işi biliyor.

İzledim. Kaliteli bir dizi. Letterboxd'da da 4.5/5 verdim ve bence fazlasıyla hak ediyor bu puanı. İntikamları da sonları da tatmin ediciydi.

Our Blues dizisinde oynayan Shin Min-a isimli oyuncu için de benzer şeyleri söyledim ama bu dizinin başrol kadın oyuncusu olan Song Hye-kyo hanım ile aramızda, 8 bin km, 12 yaş, şöhret, para ve kültür farkı var ama bir ömür geçer Song Hye-kyo hanım ile. Yani, en azından ben öyle düşünüyorum.

An itibari ile ben de bitirdim. O nasıl bir annedir. Çok iticiydi. İmaj olarakta kişilik olarakta berbat. Asıl konumuza gelirsek kötülerin birbirini satmasına bayılıyorum. Çünkü birbirlerine karşı en çarpıcı pislikler yine kendilerinde oluyor. :ehe:
Güzel intikamlar alındı.En acımasız ceza ise Jae Joon'u buldu. Eun fitili ateşledi gerisi altın tepsiyle önüne sunuldu.

Gül gibi adamı bulmuşken doktoru bırakmasında kızdım biraz Eun'a. :hıh: Neyse ki dizi sonunu yine beraber bitirdiler. Mutlu son.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık