Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Süper Kahraman Filmleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Filmleri Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    170
Aslında keşke Spiderman, Batman, Superman, Hulk, İron man vs vs gibi Major karakterlere film çekmek yerine şöyle güzelce bir dizilerini çekseler. Kısıtlı bir sürede oradan buradan tıraşlanmış birkaç düşmanla savaşıldığı film serileri yerine şöyle mevcut antalojinin çoğunu işleyebilecekleri, o pek çok süper kötüyü ve çizgiroman olayını görebileceğimiz diziler izlesek hiç de fena olmaz. Bunun yerine bu işi sadece minör kahramanlarda yapıyorlar.

Acaba bir gün mcu'nun eski serilerinin güncelliğini kaybetmesiyle(şuanki oyuncuların yaşlanıp, her şeyin unutulduğu zamanın gelmesi) evreni sıfırlayıp Major kahramanların dizi serileri üzerinden yeni bir şeye girişirler mi? Bir 20 sene sonra falan?
Animasyon serileri iyi konuda. Bir sürü şey ekliyorlar çizgi romanlardan.

Animasyon serileri iyi konuda. Bir sürü şey ekliyorlar çizgi romanlardan.
Animasyon serilerini mcu'daki karakterlerin canlandırması tadında yapmaya başladıkları bir nokta vardı yıllar önce o noktada saldım kapattım. Tabi bu 2015 falan şimdi değiştiyse önerilerini alabilirim. Ama öncesinde Avengers animasyonu Kaptan Amerika yerine İron Man'i lider yapmalarını saymazsak mükemmeldi.

Animasyon serilerini mcu'daki karakterlerin canlandırması tadında yapmaya başladıkları bir nokta vardı yıllar önce o noktada saldım kapattım. Tabi bu 2015 falan şimdi değiştiyse önerilerini alabilirim. Ama öncesinde Avengers animasyonu Kaptan Amerika yerine İron Man'i lider yapmalarını saymazsak mükemmeldi.
Pek değişmedi ya hala aynı sayılır. Avengers Earth's Mightiest Heroes vardı bir ara. O epey güzeldi.

En kıyıcı karakter olan Wolverine'i mahvettiler. Hugh Jackman gibi bir adam boşa harcandı. Kol, bacak alan bir filmini beklemekle geçti çocukluğum.

Şimdi bu konuda çok bilgim yok benim de. İşin finansal boyutu girdisi çıktısı nedir ne değildir. Ama sadece şunu biliyorum böyle uzun seriler dizi olarak uyarlanmaya daha uygun ve son yıllarda bu formülün iyi örneklerini gördük(bkz Game of thrones). Sektör de zaten gördüğüm kadarıyla bu duruma uyanmış olacak ki pek çok uyarlama artık film şeklinde değil dizi şeklinde yapılıyor. Witcher, Avatar, WoT, Lotr vs vs pek çok örnek var bu konuda.

Sürekli uzaylılarla, dev güçlerle savaşılan dizileri çekmek çok maliyetli olabilir. Ama Batman, Spider man gibi sokak suçlarıyla savaşılan seriler gayet çekilebilir geliyor bana.

Bu konuları daha iyi bile bir arkadaş varsa girdisini çıktısını vs açıklasın :D. Neden Major süper kahraman dizisi göremiyoruz? :D
Kendi yorumumu ekleyim. Bu tamamen para ile alakalı. Filmler hem toplam süre bakımından daha kısa hem de sinema ve televizyon kanallarından çok iyi kazanç sağlamalarını sağlıyor. Ama bu son dönemlerde değişiyor. Artık gençler televizyon izlemez oldular. Hatta sinema salonlarında yeni teknolojiler ile seyir zevkini arttırcak yenilikler bulmazlarsa sinema işi bile tarihe karışabilir. Artık herkesin evinde dev televizyonlar var. Projeksiyonlu telefonlar çıkıyor.

Netflix ve disney+gibi çeşitli platformlar yaygınlaşıyor. Tüm dünyada araya aracı koymadan doğrudan ve sürekli kazançlarla sayesinde yeni bir rekabet ortamı doğdu. Bu platformlar sayesinde artık filmden daha çok diziler tercih edilir oldu. Burada dizi çekmelerinin en önemli artısı şu: Örneğin 1 ay ücretsiz kullanmana izin veriyor bu platformlar genelde. Bir diziyi izleyip beğeniyorsun. 2. sezonunu izlemek istiyorsun ve abone oluyorsun. Bu platformlar film çekseler aynı etkiyi bırakmaz. Çünkü iki film arasındaki süre fazladır. Platformdan soğumana sebep olabilir. Ama düzenli olarak dizi için platforma giren biri belli bir yerden sonra alışkanlık edinir. Bu platformların amacı da budur. Yani belli bi yerden sonra uzun bir süre dizi film çekmeseler bile bu alışmış kemik kadro abonelikleri iptal etmeyecektir.
Dediğin ne kadar ileride olur bilmem ama bencede bunların hepsinin dizisi çekliecektir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık