Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Şov Niteliğindeki En Etkileyici Güç Gösterisi

one piece'i eskisi gibi tutkuyla takip etmediğim için pek etkilenmedim ama antik devin, joyboy'un ardında bıraktığı hakiyi salarak, herkesi yamultması bayağı şovdu.

Haki diğerleri diyor işte abi görmüyor musun?

Only haki can trascend all diyor.

Only=Sadece
haki=haki
can= ebilmek
trascend=aşmak, üstün olmak
all= her şey.

Sadece haki her şeyi aşabilir.
Sadece haki her şeyden üstün olabilir.
Cimbizci oldun iyice :) Gramerden gideceksek bir kelimede anlam var, bir cümlede anlam var bir de okuduğunu anlama var.

Kaidonun dediklerine ilgili sayfalarda geçen kareler minvalinde bakalım o zaman. Kaido o cümlenin öncesinde ne diyor, Rogerda meyve yoktu diyor, Rogerin guc olarak tepede olduğu kabulü üzerine yapılmış Kaido'nun yorumu bu. Ancak biz güç olarak Roger'ın zirvede olmadığını, o dönemde zirve yarışı diye bir şey olmadığını, Roger'ın o dönemin korsanlarından kimseyi (WB, BM, Shiki) yenmediğini biliyoruz. Demek ki Kaido'nun Roger'ı örnek göstermesi bizim bilgimize göre yanlış. Bir de bu Kaido'nun cümlesini sanki Oda açıklamış gibi anlatıyorsun :)

Gelelim manga panellerine, Kaido'nun Roger'da meyve yoktu, hakiyle her şeyi aşabilirsin dediği panelde Kaido sürekli hakisini yükseltip NİKA'yı indirmeye çalışıyor. Ancak indirebiliyor mu, NİKA'ya kalıcı hasar bile veremiyor, demek ki hakin güçlü de olsa meyveyi aşamayabiliyorsun, ki 5 tane kral haki sahibi Gorusei de aşamadılar Nika'yı.

Bir diğer bakış açısı, haki her şeyi aşabilir diyen Kaido, hayvan gibi hakiye sahip ancak aynı zamanda ONİ ırkından ve EJDERHA meyvesi yemiş. Kaido en güçlü varlıktı ancak sırf hakiyle değil, tüm statları toplaman lazım. Tek başına hiçbir güç unsuru seni zirveye çıkarmıyor.

Bu konuda JB'nin kendisi gibi çok basit bir örnek varken uzatmak boşuna. Adam en üstün hakiye sahip ancak yetmiyor olacak ki NİKA meyvesi yemiş. :)

Cimbizci oldun iyice :) Gramerden gideceksek bir kelimede anlam var, bir cümlede anlam var bir de okuduğunu anlama var.

Kaidonun dediklerine ilgili sayfalarda geçen kareler minvalinde bakalım o zaman. Kaido o cümlenin öncesinde ne diyor, Rogerda meyve yoktu diyor, Rogerin guc olarak tepede olduğu kabulü üzerine yapılmış Kaido'nun yorumu bu. Ancak biz güç olarak Roger'ın zirvede olmadığını, o dönemde zirve yarışı diye bir şey olmadığını, Roger'ın o dönemin korsanlarından kimseyi (WB, BM, Shiki) yenmediğini biliyoruz. Demek ki Kaido'nun Roger'ı örnek göstermesi bizim bilgimize göre yanlış. Bir de bu Kaido'nun cümlesini sanki Oda açıklamış gibi anlatıyorsun :)

Gelelim manga panellerine, Kaido'nun Roger'da meyve yoktu, hakiyle her şeyi aşabilirsin dediği panelde Kaido sürekli hakisini yükseltip NİKA'yı indirmeye çalışıyor. Ancak indirebiliyor mu, NİKA'ya kalıcı hasar bile veremiyor, demek ki hakin güçlü de olsa meyveyi aşamayabiliyorsun, ki 5 tane kral haki sahibi Gorusei de aşamadılar Nika'yı.

Bir diğer bakış açısı, haki her şeyi aşabilir diyen Kaido, hayvan gibi hakiye sahip ancak aynı zamanda ONİ ırkından ve EJDERHA meyvesi yemiş. Kaido en güçlü varlıktı ancak sırf hakiyle değil, tüm statları toplaman lazım. Tek başına hiçbir güç unsuru seni zirveye çıkarmıyor.

Bu konuda JB'nin kendisi gibi çok basit bir örnek varken uzatmak boşuna. Adam en üstün hakiye sahip ancak yetmiyor olacak ki NİKA meyvesi yemiş. :)
Yetmiyor gibi bir şey yok. Meyveyi JB niçin yedi o bile belli değil. Sen o güç için yemiş gibi söylüyon. Luffy de güç için yemedi. Bu adamların meyve yemiş olması hakileri yetmedi o yüzden yediler anlamına gelmiyor. Hele Luffy için net olan bunu yanlışlıkla yemesi ve sonra bunun üzerinden gelişen olaylar.

Bu arada 2 yıllık eğitim bile haki için veriliyor. Bu da hakiyle meyve gelişiminin bile paralel olabileceği anlamına geliyor. Yani meyvedeki sınırları da hakiyle aşıyor olabilirsin.

Kaido o sözü niye söylüyor belli. Luffy meyveyle bir sürü şey yapıyor. O da istediğin kadar meyve ile oyna yetenek göster diyor. Önemli olan hakidir. Roger'ın meyve yeteneği yoktu ve zirveye öyle oturdu diyor. Sen onu bunu yenmedi de. Mihawk'ın da kimseyi yendiğini görmedik. Her şeyi geçtim Roger'ın üstünlüğü Mihawk'ın aksine rakipleri tarafından söylenmiş bir şey. Kaido soylemis. Shiki söylemiş. WB bunu söyleyemeyecek kadar kibirliydi.

Ve sondaki söz Roger'dan bağımsız. Haki her şeyi aşan tek şeydir diyor.

Sadece meyveyle zirve olunmaz.
Sadece fiziksel güç ile zirve olunmaz.
Sadece hakiyle zirve olunur ama.

Olay bu kadar basit.

Yetmiyor gibi bir şey yok. Meyveyi JB niçin yedi o bile belli değil. Sen o güç için yemiş gibi söylüyon. Luffy de güç için yemedi. Bu adamların meyve yemiş olması hakileri yetmedi o yüzden yediler anlamına gelmiyor. Hele Luffy için net olan bunu yanlışlıkla yemesi ve sonra bunun üzerinden gelişen olaylar.

Bu arada 2 yıllık eğitim bile haki için veriliyor. Bu da hakiyle meyve gelişiminin bile paralel olabileceği anlamına geliyor. Yani meyvedeki sınırları da hakiyle aşıyor olabilirsin.

Kaido o sözü niye söylüyor belli. Luffy meyveyle bir sürü şey yapıyor. O da istediğin kadar meyve ile oyna yetenek göster diyor. Önemli olan hakidir. Roger'ın meyve yeteneği yoktu ve zirveye öyle oturdu diyor. Sen onu bunu yenmedi de. Mihawk'ın da kimseyi yendiğini görmedik. Her şeyi geçtim Roger'ın üstünlüğü Mihawk'ın aksine rakipleri tarafından söylenmiş bir şey. Kaido soylemis. Shiki söylemiş. WB bunu söyleyemeyecek kadar kibirliydi.

Ve sondaki söz Roger'dan bağımsız. Haki her şeyi aşan tek şeydir diyor.

Sadece meyveyle zirve olunmaz.
Sadece fiziksel güç ile zirve olunmaz.
Sadece hakiyle zirve olunur ama.

Olay bu kadar basit.
JB'nin veya Luffy'nin meyveyi neden yediklerinin bir önemi yok ki, sonuçta onların statına eklenmiş unsurlar onlar. Adamlarda ne kadar haki olursa olsun, sonuçta bu adamlarda Tanrı Meyvesi var. Usopp değil bunlar, Tanrı Meyvesi yemiş adamlar.

Luffy 2 yıl haki için eğitim aldı doğru, Luffy'nin o hakiyi kullanabilmesi bile meyve sayesinde. Kendi vücudunda kullanamıyor adam G3- G4 vuruyor, yetmiyor G5 giriyor devreye. O kadar hakiyi kendi bedeninde toplayamıyor çünkü, belki JB bile Emeth'e haki yüklerken Uyanış açmış olabilir. Bununla birlikte meyvenin sınırının aşılması için hakiye gerek var diye bir şey denmedi, fiziksel gelişim beden ve meyve kullanım yeteneğinin uyumlu olması gerekiyor dendi. Bu bile meyvenin önemini gösteriyor

Yine zıplamışsın, Kaido o kadar hakili vuruyor, Goruseide kral haki var, NİKA'da tık yok, hala Kaido öyle dedi diyorsun :)

Mihawk'ın üstünlüğünü bütün dünya söylüyor, gerek WG, gerek denizciler, gerek korsanlar adama en iyi kılıçustası diyorlar, aksini söyleyen yok. Roger Kaido'yu, Shiki'yi, WB'yi nerede yenmiş yahu bu adamlar KK ünvanı dolayısıyla Roger'ı övüyorlar, zirvede diyorlar, hangisini yenmiş Roger, yok öyle bir şey. :) Kaido zaten o dönem Roger'ın rakibi değil, WB'nin de Roger benden güçlüydü sözünü hatırlamıyorum. :)

Bu arada Mihawk örneğini vermen de çok iyi olmuş, Mihawk'ta Kral Haki hiç gösterilmedi ama adam meyvesiz zirvelerden birisi. Demek ki tek stat Kral Haki sahibi olmak değilmiş. Meyve sahibi olmak da değil merak etme bak adam kılıç ustası, yani DÖVÜŞ/KILIÇ TEKNİĞİ de güç unsurları içerisinde bir faktör :)

Sadece hakiyle zirve olunması tamamen senin uydurman, kusura bakma :) En basitinden Roger'a kimse en güçlü dememiş, adamın böyle bir ünvanı yok, E. Oda'nın bile böyle bir tanıtımı yok. Ama Buggy'nin lafı var, KK olmanın güçle ilgili olmadığını söylüyor, yine Garp Roger'ın bala KK olduğunu söylüyor. :)

Karakterlerin girdikleri dövüşlerde geliştiklerini biliyorsun değil mi? Yerinde saymıyorlar. İrade konusunda da Dof karşısında iyi iş çıkardı zaten.

Zayıf tayfası, dövüşün 1 v 1 olmaması gibi etkenler karşısında Law, Karasakalı zorlayarak yormuş biri hatırlatırım. Karasakal 40 - 50 arasında yaşı olan bir adam. Şuan prime olmayacak da ne zaman olacak 60 - 70 ' de mi? Eee o zamanda yaşlı, primelık geçmiş, güçten düşmüş diyorsunuz.

Law nasıl prime üstü oluyor? Haki konusunda yetersiz. Onu tamamlayacak.
Law zaten buraya kadar gelerek bile yeterince iş başardı ama daha fazlası olmaz olamaz. Zaten meyvesi çok güçlü üstüne Bigmom Kaido savaşından çıkardığı derslerle hakisini geliştirdiğini gösterdi ama bu kadar. Kralın hakisine sahip değilse ki değil gibi duruyor daha fazlası olmaz. Birde meyvesi ile bu kadar güçlenmiş bir karakterin Karasakal karşısında şansı yok adamı yer şakası yok. Karasakalı zorladı yordu gibi bişi hatırlamıyorum. Karasakal dikkatsizlik edip tek bir saldırı aldı. O saldırı sonrası gösterilen kanamanın üstüne başka bir yara almadı. Savaş başı ve sonundaki tipine bak aynı yara extra bişi yok. Deniz savaşı kısmı yordu dersen haklısın onun dışında karaya çıktığı an Law bitti.

Law zaten buraya kadar gelerek bile yeterince iş başardı ama daha fazlası olmaz olamaz. Zaten meyvesi çok güçlü üstüne Bigmom Kaido savaşından çıkardığı derslerle hakisini geliştirdiğini gösterdi ama bu kadar. Kralın hakisine sahip değilse ki değil gibi duruyor daha fazlası olmaz. Birde meyvesi ile bu kadar güçlenmiş bir karakterin Karasakal karşısında şansı yok adamı yer şakası yok. Karasakalı zorladı yordu gibi bişi hatırlamıyorum. Karasakal dikkatsizlik edip tek bir saldırı aldı. O saldırı sonrası gösterilen kanamanın üstüne başka bir yara almadı. Savaş başı ve sonundaki tipine bak aynı yara extra bişi yok. Deniz savaşı kısmı yordu dersen haklısın onun dışında karaya çıktığı an Law bitti.
Dövüş de Karasakal dahil diğer adamları saldırılarında Law'ı hedef aldı. Tayfası Karasakal dövüşüne mani olmasın diye diğerlerine engel olmaya çalıştı. Başta tayfası karada sonda ise dağılmışlar, denizdeler. Mekana bakarak dahi savaşın sürdüğü anlaşılır bir gerçek. Keza başta Bepo'da bir şey yokken sonda hırpalanmış, bu da bir başka ipucu.

Karasakal burada nefes nefese değil

Ama burada nefes nefese. Yorgun anlamına gelen Weez kelimesi var. Yormasıyla zorladığı anlamını çıkarabiliriz bence. Kolay olmamış.

Ayrıca dövüşleri Egghead'a ayak basıldıktan hemen sonra başladı, dövüş sonunu 1081'de gördük. 1079'da York birkaç saat önce yapılmış plandan bahsediyor. Bu da dövüşün ne kadar sürdüğüne net bir şey olmasa da direkt bitmediğini gösterir.

Dövüş de Karasakal dahil diğer adamları saldırılarında Law'ı hedef aldı. Tayfası Karasakal dövüşüne mani olmasın diye diğerlerine engel olmaya çalıştı. Başta tayfası karada sonda ise dağılmışlar, denizdeler. Mekana bakarak dahi savaşın sürdüğü anlaşılır bir gerçek. Keza başta Bepo'da bir şey yokken sonda hırpalanmış, bu da bir başka ipucu.

Karasakal burada nefes nefese değil

Ama burada nefes nefese. Yorgun anlamına gelen Weez kelimesi var. Yormasıyla zorladığı anlamını çıkarabiliriz bence. Kolay olmamış.

Ayrıca dövüşleri Egghead'a ayak basıldıktan hemen sonra başladı, dövüş sonunu 1081'de gördük. 1079'da York birkaç saat önce yapılmış plandan bahsediyor. Bu da dövüşün ne kadar sürdüğüne net bir şey olmasa da direkt bitmediğini gösterir.
Güzel noktalara değinmişsin. Savaşa hemen bitti diye bir iddiam yok ama One Piece evrenine göre hızlı biten bir savaş. Genelde bize denk gibi gösterilmeye çalışılan karakterler uzun süreler savaşır. Mesela Roger - Wb yada Akainu - Kuzan yada Ace - Jinbei . Bunların savaşları günler sürmüş mangaka denk yada yakın seviyede demek için bunu yapıyor. Law'ın savaşı buradaki çıkarımlarına göre bir kaç saat sürmüş olur. Dediğim gibi Karasakal tüm tayfası ile gelmedi , Law tüm tayfası ile oradaydı. Karasakalın extra bir yarası yok resimlerde. Yoruldu dediğin kişinin hayatı boyunca uyumadığı söyleniyor. Ayrıca konu tam olarak bu değildi ben Law nasıl güçlenecek daha diye soruyorum . Prime üstü dönemini yaşadı diye düşünüyorum, kralın hakisi yok diyorum. Bana savaş bak çokta kısa sürmedi argümanı ile geliyorsun. Sen Karasakalı yenecek kadar güçlenecek diyorsun seri sonu Law için. Ben o nasıl olacak diyorum daha adamın karşısında bir kaç saat dayanıp yenilmiş tüm tayfası yok olmuş. Law zaten hakkında fazlasını aldı seride bir yan karakter olarak. Law'ı severim ama gelebileceği seviye bir yonkou'yu tek başına almasına yetecek kadar olmayacak gibi duruyor.

Law nasıl güçlenecek daha diye soruyorum . Prime üstü dönemini yaşadı diye düşünüyorum, kralın hakisi yok diyorum. Bana savaş bak çokta kısa sürmedi argümanı ile geliyorsun. Sen Karasakalı yenecek kadar güçlenecek diyorsun seri sonu Law için.
Tamam o zaman buraya dönelim, buna yazayım. Law, görüp öğrendiği şeyleri kendisine katan bir karakter. Şahidiz. Doffy'de uyanışı gördü, meyvesinde uyanışa yoğunlaştı. Wano'da Kaido-Mom sayesinde hakinin ne kadar önemli olduğunu fark etti. Geri dönüşünde de haki seviyesini en iyi hale çıkaracaktır. Kral hakisinin olup olmaması da bu noktada Oda'ya bağlı. Bak mesela hangi haki ile meyve iptali yaptığını da bilmiyoruz. Hakiler de ustalaşırsa özellikle meyve iptali yaptığını yami yamiyi kapatır. Haki konusunda Oda güçlendirirse gayet de Law, Karasakalı yenebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık