Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

@Smoker
Şimdi Alabastada ki Pell Tori Tori no mi yedi modelde Falcon yani şahin ya Pell o zaman bir söz ediyor bana dünyada bilinen 5 tür uçma yeteneğinden biri bahşedildi diyor yani bu uçma yeteneği sadece tori tori no mi deki 5 uçma yeteneği mi mesela 3d onepiecede köpek vardı o kartaldı yanlış hatırlamıyorsam Marco felan var yani sadece 5 kişi de mi var bu yetenek mesela BBnin yanındaki hipnozcu da uçabiliyordu yani kanatları vardı oda tori tori no mi mi yedi ?

Smoker-san benim birkaç sorum daha olacak.

1- Haki ile Bleach'te geçen reiatsu olayını bağdaştırabilir miyiz? Örneğin Kenpachi'ye İchigonun ilk seferinde çizik atamayışı ile, Marco+Vista'nın Akainu'ya yaptığı hakili saldırılardan bi cacık olmadığı gibi.
2- Haki bitebilen birşeyse Shanks'ı haki master yapan hakiyi uzunca süre kullanabiliyor olması mıdır? Yoksa cidden farklı bir klasmanda oluşu mudur? Çünkü Luffy G-4'ü 10 dakika kullanabilmişti. Hakisi geliştikçe de bu süre uzayacaktır değil mi?
3- Zoro'nun Monet'i keserken farklı bir aura ile kestiği lanse edildi. Bu auranın farklı bir versiyonu da Mihawk'ta var. Aura denilen şey tam olarak ne oluyor? Monet neden kıpırdayamadı?
4- Jack'in ödülü 1 B ise Kaido ne kadardır (sence)

Şimdiden teşekkürler.
1. Reiatsu kavramını bilmiyorum. Ancak karşılaştırdığın durumlar pek alakalı görünmüyor. Sakazuki'nin yaralanmamasının, meyvesi ile alakalı olduğu düşünülüyor.
2. Haki gücün ne kadar çoksa, o kadar fazla kullanabilirsin. Haki kavramı genelde irade ile ilişkilendiriliyor.
3. Orada Zoro'luk bir durum yok aslında. Monet kendisinin Haki ile kesildiğini düşünerek korktu. Aynı korku yüzünden de geri birleşmede sıkıntı yaşadı. Logia türleri her ne kadar saldırıları nötralize etse de, saldırının etkisini hissedebiliyorlar.
4. İki katı vardır.

@Smoker
Şimdi Alabastada ki Pell Tori Tori no mi yedi modelde Falcon yani şahin ya Pell o zaman bir söz ediyor bana dünyada bilinen 5 tür uçma yeteneğinden biri bahşedildi diyor yani bu uçma yeteneği sadece tori tori no mi deki 5 uçma yeteneği mi mesela 3d onepiecede köpek vardı o kartaldı yanlış hatırlamıyorsam Marco felan var yani sadece 5 kişi de mi var bu yetenek mesela BBnin yanındaki hipnozcu da uçabiliyordu yani kanatları vardı oda tori tori no mi mi yedi ?
O konu biraz muallakta olan bir şey. Pell'in söylediği şey iki tarafa da yontulabilir. Yani bunu hem sadece Zoan türü için söylemiş olabilir, hem de tüm meyveler için söylemiş olabilir. İlkini ele alırsak;

1. Tori Tori no Mi, Model: Falcon
2. Tori Tori no Mi, Model: Phoenix (Tahmini isim)
3. Tori Tori no Mi, Model: Albatross (Laffitte'nin Zoan türü yediği göz önüne alınırsa)
4. Mushi Mushi no Mi, Model: Kabutomushi
5. Mushi Mushi no Mi, Model: Suzumebachi

Senin söylediğin Buzz'ın meyvesi. Filler olarak geçtiğinden, ana serideki meyvelerden biri değil. İlk söz açısından değerlendirirsek, uçma yeteneği veren beş meyvenin hepsi çıkmış oluyor. İkinci söze gelirsek, meyve sayısı epey artıyor. Bakalım;

1. Fuwa Fuwa no Mi
2. Ito Ito no Mi
3. Horo Horo no Mi
4. Guru Guru no Mi

Bunlara Hira Hira no Mi, Kilo Kilo no Mi ve Ton Ton no Mi gibi dolaylı yoldan uçmaya ya da süzülmeye yarayan meyveler de eklenebilir. Benim görüşüm, Pell ya kafasından sallamış ya da keşfedilen meyveler içerisinde sadece 5 tanesinin uçma gücü verdiğini yazmışlar kitabına.

O konu biraz muallakta olan bir şey. Pell'in söylediği şey iki tarafa da yontulabilir. Yani bunu hem sadece Zoan türü için söylemiş olabilir, hem de tüm meyveler için söylemiş olabilir. İlkini ele alırsak;

1. Tori Tori no Mi, Model: Falcon
2. Tori Tori no Mi, Model: Phoenix (Tahmini isim)
3. Tori Tori no Mi, Model: Albatross (Laffitte'nin Zoan türü yediği göz önüne alınırsa)
4. Mushi Mushi no Mi, Model: Kabutomushi
5. Mushi Mushi no Mi, Model: Suzumebachi

Senin söylediğin Buzz'ın meyvesi. Filler olarak geçtiğinden, ana serideki meyvelerden biri değil. İlk söz açısından değerlendirirsek, uçma yeteneği veren beş meyvenin hepsi çıkmış oluyor. İkinci söze gelirsek, meyve sayısı epey artıyor. Bakalım;

1. Fuwa Fuwa no Mi
2. Ito Ito no Mi
3. Horo Horo no Mi
4. Guru Guru no Mi

Bunlara Hira Hira no Mi, Kilo Kilo no Mi ve Ton Ton no Mi gibi dolaylı yoldan uçmaya ya da süzülmeye yarayan meyveler de eklenebilir. Benim görüşüm, Pell ya kafasından sallamış ya da keşfedilen meyveler içerisinde sadece 5 tanesinin uçma gücü verdiğini yazmışlar kitabına.
Anladım teşekkürler.

Smo-yan bugün söylediğ,in"Begenin içinde sınırsız bir güç var" sözünü tam anlayamadım.Yoksa bu adam meyvesi en ters nova mı çıkacak.Halbuki ödülü en düşük novaydı kendisi.
Beklenmeyeni bekle derler ama ben Begeden über bişeyler çıkacağını düşünmezdim.Taabi ODA yine herkesi ters köşeye yatırabilir.

Doa Doa no Mi hakkında bir kaç şey soracağım.
1- Blueno'nun açtığı kapılar tamamen farklı bir boyuta geçiyor değil mi?
2- Blueno kendi boyutunu Bege'nin kendi içini kontrol etmesi misali kontrol edebilir mi? En azından kendini geliştirdiğinde, meyvesine tam hakim olduğunda.
3- K. Haki ile sezilebilir mi boyutunun içindeyken?
4- Kendi boyutunda (0,0) koordinatında olduğunu varsayalım. Normal boyutta birisi (0,0) noktasına aşırı haki yüklü (>Blueno'nun haki gücü olacak her türlü) bir yumruk atsa sonuç ne olur?
5- Üstteki sorunun bir benzeri: Hakili yumruk yerine goro goro no mi tarzı alan saldırısı olduğunda sonuç?
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Smo-yan bugün söylediğ,in"Begenin içinde sınırsız bir güç var" sözünü tam anlayamadım.Yoksa bu adam meyvesi en ters nova mı çıkacak.Halbuki ödülü en düşük novaydı kendisi.
Beklenmeyeni bekle derler ama ben Begeden über bişeyler çıkacağını düşünmezdim.Taabi ODA yine herkesi ters köşeye yatırabilir.
Kalesinin içinde istediğini yapabiliyor. Sınırsız güçten kastım oydu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 65)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık