Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Koshiro ve Zeff'in güçleri -meyve ya da haki- hakkında ne düşünüyorsun?
Tahminlerine göre güncel karakterlerden kimlere güç olarak yakınlardır?
Koshiro kılıç ustalarında ilk 5'i, 10'u zorlar mı?
Teşekkürler şimdiden.

Eğer admin yanlış anlamazsa arkadaşın sorusuna cevap vereyim.
Oda One piece ilk yazmaya başladığında 5 yılda bitecek bir Manga olarak planlamıştı yani 200 - 250 bölümlük. Ama Manga çok tutulunca ve One piece evreni oda nın geniş hayal gücü ile konular daha da genişledi ve şu andaki duruma geldi. Başta olan tutarsızlıklar bu yüzden
Shanks in kolunu kaptırması gibi. Zaten baştan beri izliyorsan hep One piece evreni grand line dan oluşmaktaydı özellikle 4 yonkou ve yeni dünya 300 bölümlerinden sonda çıktı. İlk başta mesela gerand line girdiklerinde laboon yanindaki doktor loge pose anlatırken en sonda raftel var diyor grad line sonunda. Bunun gibi yani oda başta planlarken bu kadar uzun bir Manga olacağını tahmin etmiyordu ve bu kadar gelişeceğini.
Arkadaşın sorusu ile senin verdiğin cevabın alakası yok. Yeni Dünya denen yer, Grand Line'ın bir parçası. Temel olarak aynı yer, ancak adı farklı sadece. Tıpkı Pasifik Okyanusu'nun bir parçası olan Büyük Çin Denizi gibi. Teknik olarak Raftel adası Grand Line'ın son adasıdır. Roger için de, "Grand Line'ı fethetti" derler, "Grand Line ve Yeni Dünya" gibi iki ayrı tabir kullanmazlar. Ayrıca Grand Line'ın ilk yarısının "Cennet" olduğundan 49. bölümde Zeff, 69. bölümde Sanji ve 101. bölümde Nami bahsediyor. Senin dediğin beş yıldan vazgeçme olayı, bu bölümlerden çok sonra gerçekleşmiş bir şey. Seri beş yıl sürse bile, Yeni Dünya'yı görecektik zaten.

Merhaba ben henüz üye oldum ve sormak istediğim birkaç soru var. Bilen birileri cevap verirse memnun olurum.

1. Olarak (animede) tayfa punk hazart da iken, şu balçık dev şekeri yiyip zehirli gaza dönüştüğü sirada kizagin içinde elmalarla dolu bir sepet vardı ve birden bire elmalardan biri şeytan meyvesine dönüşüyordu hikâyeyle bir bağlantısı var mi? Anlatılmak istenen bir şey mi var?

2. Olarak teach bildiğiniz üzere bsakalin meyvesini çalıyordu. Ve çeşitli yerlerde aslında teach in bir meyvesinin daha olduğu antik zoan cerberus olduğu bi sayede 3 meyve yiyebildigi söyleniyordu. Teach bildiğiniz gibi yami yami no mi sayesinde beyazsakalin meyvesini caliyor(kesin bir şey değil sanırım öyle varsayılıyor da olabilir) peki eğer sadece teach yami yami ile şeytan meyvesi calabiliyorsa, colessium da burgess neden önce luffy nin ardından sabonun meyvesini çalmaya çalıştı? Meyve çalabilen tek kişi karasakal değil mi yani?

Son olarak sanırım mangada bir yerde teach in güçlü meyveleri topladığı yaziyordu. Sizce teach 2 veya 3 den daha fazla meyve vücudunda barindirabiliyor mu?

Cevabınız için arigato :D
1. Evet, var. O balçık devin adı Smiley ve kendisi Şeytan Meyvesi yedirilmiş bir kompres zehir. Bahsettiğin şekeri yediğinde ölüyor ve bedeninde bulunan Şeytan Meyvesi ruhu o kızaktaki elmalardan birine geçip, onu Şeytan Meyvesi'ne dönüştürüyor. Bu döngüden daha sonra Dressrosa bölümlerinde Doflamingo'nun adamlarından biri de bahsediyor.

2. Ben bu görüşe katılmıyorum. Zira iki meyve yenilmiyor seride. Başka başka kişilerden bunu defalarca duyduk. Burgess'in yapacağı şey, Sabo'yu esir alıp kaptanına götürmektir, yahut elindeki bıçağın bir hikmeti vardır. Belki de Sabo'yu öldürüp, meyve ruhunu gerçek bir meyveye geçirmenin hesabını yapmıştır. Bana göre barındırabilir.

Koshiro ve Zeff'in güçleri -meyve ya da haki- hakkında ne düşünüyorsun?
Tahminlerine göre güncel karakterlerden kimlere güç olarak yakınlardır?
Koshiro kılıç ustalarında ilk 5'i, 10'u zorlar mı?
Teşekkürler şimdiden.
Zeff'i ben çok güçlü biri olarak görüyorum. Şimdiki Sanji, onun gençlik halleri kadar güçlü değildir. Bu adam Roger devrinde Yeni Dünya'da yelken açmış biri ve gördüğümüz kadarıyla tayfasında güçlü addebileceğimiz kimseler yoktu. Yani çoğu şeyi tek başına yapmış ve Yeni Dünya'dan sağlam bir şekilde geri dönebilmiş. Bunda salt şans faktörü olduğunu düşünmüyorum o yüzden. Ancak şu an bir bacağı yok ve yaşlı. Fakat bu halinde bile Luffy'nin canını yakacak kadar güçlü tekme atabiliyor (Haki kullanmadıysa tabii).

Koshiro'yu ben daha çok bir mentor olarak görüyorum. Yani fiziksel güçten ziyade, akıl hocası gibi bir şey.

Garp ve Sengoku'nun Teach'e saldırmamasının nedeni adaya daha fazla zarar vermemek olabilir mi ?

Garp ve Sengoku'nun Teach'e saldırmamasının nedeni adaya daha fazla zarar vermemek olabilir mi ?
Saldırdılar, ancak muvaffak olamadılar. Biz görmedik sadece o kısımları. Teach'in yanındaki adamlar da boş değildi. 2 vs. 10 gibi bir durum vardı yani ortada. Zaten onların dövüşünün başlamasının üzerinden çok zaman geçmeden Shanks geliyor.

Saldırdılar, ancak muvaffak olamadılar. Biz görmedik sadece o kısımları. Teach'in yanındaki adamlar da boş değildi. 2 vs. 10 gibi bir durum vardı yani ortada. Zaten onların dövüşünün başlamasının üzerinden çok zaman geçmeden Shanks geliyor.
Ben şey diye düşünmüştüm, Chinjao bir kafa vuruyor yerde dev gibi yarık açılıyor, Sabo tek hareketle arenayı parçalıyorken Garp ve Sengoku gibi iki isim zaten harap olmuş marineford da 10 kişi ile dövüşürse adada basacak yer kalmazdı :D Şöyle sorayım 2 v 10 yenilirler miydi Garp ve Sengoku sence?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık