Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Hocam selamlar. Birkaç tane sorum olacak.

1. Kadio ve Linlin in çok fazla hakisi olduğu için Law meyve yeteneği ile iki imparatoru ayırayamayacağını söyledi. Peki önce Tama ve Sugar nasıl oluyor da kendisi haki bilmezken yada çok az varken(bilinmiyor) kendisinden daha güçlü kişilere karşı meyvesi etkili oluyor? Aynı durum Perona nın meyvesi içinde geçerli olur mu?

2. 1017. bölümde Tama bilincini kaybedip ağzından köpükler çıkıyor. Ama sonra Nami ve Usopp sayesinde bilincini geri kazanıyor. Normalde Sugar da olduğu gibi meyvenin etkisi iptal olması gerekmiyor muydu?

3. Zoro nun sol gözü hakkında herhangi bir düşüncen var mı? Sadece yara olarak mı düşünüyorsun? Yoksa belli bir amaç için mi kapalı olduğunu düşünüyorsun? İkincisinin olduğunu düşünüyorsan fikrin nedir?

4. Yine 1017 de öğrendiğimiz eski zamanlarda çılgınlar adlı bir grup olduğunu öğrendik. Bu grubun üyeleri Queen, Vinsmoke Judge ve ve Vegapunk olduğunu öğrendik. Sence başka kimler bu gruba üyeydi?

5. Cp0 Wano da ne iş yapıyor? Savaşın gidişatını biliyorlar ama neden olaradalar? Sence savaşa ortak olacaklar mı? Olacaklarsa ne zaman olacaklar?

6. Geçenlerde Ace in mangasını gördüm. Daha önce de Ryuma nın mangasını görmüştüm. Bunlara benzer birkaç bölümlük mangaları daha çok görür müyüz? Yoksa bu karakterler için istisna mıydı? Birde bu manga serileri one piece gidişatını etkiliyor mu?

7. Sabondy arc da Rayleigh vs Kizaru gördük. İkisinin arasında birkaç kılıç darbesi oldu. Rayleigh hakili kılıç ile dövüşürken, Kizaru meyve gücü ile bir kılıç yaptı. Mantıken Rayleigh kılıca haki basınca meyveyi yenmesi gerekmiyor mu? Kizaru meyve gücüyle oluşturduğu kılıca haki mi basabiliyor?

Cevapların için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

husqqq

Oden i neden bu şekilde harcadılar ? Çok kaliteli biri olmasına rağmen çocuk kandırır gibi kandırmışlar . Orada olay örgüsü daha iyi kurulamaz mıydı ?

Benim bir sorum var Suyun altında boğulmayacak Şeytan meyvesi kullanıcıları var mı? İmkansız gibi geliyor ama bir şeytan meyvesi var bunu yapabilir mi merak ediyorum Sara Sara no Mi Model: Axolotl Punk Hazard'da Smiley'nin yediği şeytan meyvesi Axolotllar yaşamlarının çoğunu suda geçiren bir amfibi yani iki yaşamlı hem suda hem karada yaşayabilen bir canlı türüdür ve solungaçları vardır. Yani mantıken bu meyvenin kullanıcısı suya düşerse hareket edemez ama Jack gibi hayatta kalabilir çünkü o bir balık adamdı ve solungaçları vardı. Ve suya düştüğünü gördüğümüz 2 şeytan meyvesi kullanıcısı var Luffy Arlong Parkta havuza düştüğünde hareket edemese bile Bedeni lastik olma özelliğini korumuştu ve Chopper'ın o küçük formu hibrit formu diye geçiyor ve suya düştüğünde 4 ayaklı formuna dönüştüğünü görmedik. Belki size önemli gelmeyebilir ama nedense ben bunu kafaya taktım çıkaramıyorum. Yani Sizce bu şeytan meyvesini yiyen biri hibrit veya full formunda suya girdiğinde boğulur mu yoksa hayatta kalır mı?

Seride ilerde Bir Demir Logia'sı (Tetsu Tetsu no Mi) görürmüyüz sizce? Logia olmasa bile belki Katakuri gibi Özel Paramecia?

Logia yemiş insanlar herhangi bir nesneyi uyanış dışında meyvelerinin özelliğine dönüştürebilirler mi?
mesela ace Akbıyıka gizlice saldırmaya çalışırken, duvarı ateş özelliğiyle geçerken, elindeki bıçağı da ateşe çevirirken uyanış mı kullanmış olur, yoksa normal meyve gücü mü?

1) Sence Oden diğer karakterler gibi seri başında var mıydı, yoksa Wano'ya doğru mu oluşturuldu?

2) Seriye tümüyle bakınca Oden'in yarattığı açıklar var mı seride?
1. Bence yoktu, sonradan seriye dahil edildi. Muhtemelen zaman atlamasından sonra.

2. Evet, var. Oden'den bahsedebilecek birçok karakter olmasına rağmen hiçbiri bahsetmiyor. Oysa adı verilmeden kendisinden söz edilse hem merak uyandırır, hem de hikayede boşluklar oluşmazdı.

Hocam selamlar. Birkaç tane sorum olacak.

1. Kadio ve Linlin in çok fazla hakisi olduğu için Law meyve yeteneği ile iki imparatoru ayırayamayacağını söyledi. Peki önce Tama ve Sugar nasıl oluyor da kendisi haki bilmezken yada çok az varken(bilinmiyor) kendisinden daha güçlü kişilere karşı meyvesi etkili oluyor? Aynı durum Perona nın meyvesi içinde geçerli olur mu?

2. 1017. bölümde Tama bilincini kaybedip ağzından köpükler çıkıyor. Ama sonra Nami ve Usopp sayesinde bilincini geri kazanıyor. Normalde Sugar da olduğu gibi meyvenin etkisi iptal olması gerekmiyor muydu?

3. Zoro nun sol gözü hakkında herhangi bir düşüncen var mı? Sadece yara olarak mı düşünüyorsun? Yoksa belli bir amaç için mi kapalı olduğunu düşünüyorsun? İkincisinin olduğunu düşünüyorsan fikrin nedir?

4. Yine 1017 de öğrendiğimiz eski zamanlarda çılgınlar adlı bir grup olduğunu öğrendik. Bu grubun üyeleri Queen, Vinsmoke Judge ve ve Vegapunk olduğunu öğrendik. Sence başka kimler bu gruba üyeydi?

5. Cp0 Wano da ne iş yapıyor? Savaşın gidişatını biliyorlar ama neden olaradalar? Sence savaşa ortak olacaklar mı? Olacaklarsa ne zaman olacaklar?

6. Geçenlerde Ace in mangasını gördüm. Daha önce de Ryuma nın mangasını görmüştüm. Bunlara benzer birkaç bölümlük mangaları daha çok görür müyüz? Yoksa bu karakterler için istisna mıydı? Birde bu manga serileri one piece gidişatını etkiliyor mu?

7. Sabondy arc da Rayleigh vs Kizaru gördük. İkisinin arasında birkaç kılıç darbesi oldu. Rayleigh hakili kılıç ile dövüşürken, Kizaru meyve gücü ile bir kılıç yaptı. Mantıken Rayleigh kılıca haki basınca meyveyi yenmesi gerekmiyor mu? Kizaru meyve gücüyle oluşturduğu kılıca haki mi basabiliyor?

Cevapların için şimdiden teşekkür ederim.
1. Kibi Meyvesi hayvanları etkilediğinden, insanlar üzerindeki hükmüne dair bir şey söyleyemeyiz. Hobi Meyvesi'nin o kadar yüksek haki seviyesine sahip kişilerin üzerinde kullanıldığını hiç görmedik, yani işe yaramıyor olabilir. Aynısı Hayalet Meyvesi için de geçerli.
2. Hayır, gerekmiyor. Her meyvede benzer bir iptal şartı yok.
3. Sadece yara olduğunu düşünüyorum. Son bölümdeki Ryuma göndermesi ile bu tescillendi bir nevi.
4. Bilim adamı kategorisinde pek kimseyi görmedik seride. Olsa olsa Caesar da vardır ekipte.
5. CP-0 silah anlaşması yapmaya gelmişti, savaş çıkınca da hem sonucu görmek, hem de Who's-Who konusunu çözmek için kaldılar.
6. Ryuma'nın mangası çok eski bir şey, One Piece'ten daha önce yazılmış. Bu tip çok manga görürüz bence, serinin gidişatını da ister istemez etkileyecek.
8. Haki basınca meyve gücünü kolayca bypass edemiyorsun. Borsalino'nun ışık kılıcı vücudundan bağımsız bir nesne haline geldiğinden haki basabileceğini düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık