Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sopa vs. Zoro

Luffy'e atılan darbeyi zoro alsa tek yer mi ?

• Kullanılan toplam oy
    140
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin hedefi Shanks iken Zoro'nun onun sağ kolu değil rakibi olan Mihawk.
Senin dediğin gibi bir denklem olsa Luffy ölümün kıyısında Yonkou alırken Zoro'da o zorlukta sağ kol alırdı.
Ama yıllardır dediğim gibi öyle bir şey olmadığı için senaryo benim dediğim hale geldi.
Luffy'nin hedefi Roger yanlış olmasın. Shanks için bir hedef belirlemedi sadece senin tayfandan daha güçlü bir tayfa kuracağım dedi. Serinin başından bu yana Korsanlar Kralı olacağım diye bağırıyor yoksa.

Forumdaki Zoro fanları işi öyle bir ileri noktaya getirdiki ortadan 2 ye ayrılsa 2 parçası ayrı ayrı dövüşmeye devam eder diyenleri bulabilirsin.Onlar zaten kendi paralel manga evrenlerinde yaşıyorlar.Ellemesin kimse : )
Benim seriye başlama sebebim Zoro'ydu. Küçükken star tv'de başladığı zaman Zoro'yu özellikle takip ederdim. Samuray kılıçlarına hayrandım. Üç kılıç taşıyordu dikkatimi çekti. Yıllar sonra tekrar açıp izlemek istedim Zoro'yu halen çok seviyorum ama burada yapılan yorumlarda bazen Zoro>Luffy>>>>>>>>>>Sanji gibi yorumlara denk geldim. Bazen Luffy>Zoro>>>>>>>>>>Sanji yorumlarına denk geldim. Zorocuların aşırı abarttığını fark ettim. Sanji tayfanın sol kolu elbette Zoro'dan sonra geliyor ama aralarında uçurum varmış gibi iddialar çok yersiz gelmeye başladı. Sanji'nin tayfanın en faydalı elemanıyken böyle eziklenmesi de garip en abaza anında bile tayfaya katkı sunabiliyorken aralarında uçuk bir fark olduğunu hiç sanmıyorum. Time Skip öncesi neredeyse eşit gibi yakın çizilirken time skip sonrası niye böyle uçurum varmış gibi algılanıyor anlamadım. Doflamingo'nun en güçlü elemanı Vergo. Sanji'yle kapışmasında Sanji'den güçlü bir profil çizdiyse de dövüşün sonuna kadar bariz bir üstünlüğü yoktu. Sadece ayağını çatlattığı için yenilmiş sayılıyor olmasına şaşırdım. Ya da Luffy'nin bile yardım almadan yenemediği Doflamingo'dan dayak yediği için yerin dibine sokulmasına anlam veremedim. Zoro ne yapsa meth ediliyor. Geçen mangada Luffy'yi kucakladı götürdü. Luffy'yi kurtardı diye yere göğe sığdırılamadı. Aynısını hatta bitik haldeki Luffy'yi Sanji o kargaşanın arasından çıkarmak için o kadar gayret etti ama Sanji'nin yaptığı göze gelmiyor. Benim birini birinden üstün tutmak gibi bir olayım yoktur. Tayfanın güç sıralaması benim için şu şekildedir.

Luffy>>>>Zoro>=Sanji>=Jinbe>>Franky>Brook>Robin>Chopper>Usopp>Nami

Oda, Sanji'yi gömmenin derdindeyse bu onun güçsüz olduğu anlamına gelmez. İkisini de umarım güçlü rakip karşısında görürüz de bu tartışma en azından tatlıya bağlanır.

Yav bu Zoro kaptanını çatıdaki savaşta 1000 kere saldırılardan korudu hatta en son ejderhanın ağzından çekti aldı siz hala Zoro haterı olmayı nasıl başarıyorsunuz bu nasıl inanmışlık bu nasıl dik duruş şu bölümlerden sonra nasıl yapabiliyorsunuz bunu :D

Yoo o sayıyı özellikle defalarca kez izledim. Zoro'nun fedakarlığına hayran da kaldım ama Zoro fanları çok abartıyorlar bazen. Luffy lastik olduğu için onca saldırı almasına rağmen ayakta kalıyor. Kuma, Luffy'nin acılarını alıyor demişsin de o acılar aldığı hasarı oluyor işte. Savaş boyunca Moria'dan, Oars'dan onca hasar aldı. Öyle bir durum oldu ki sanki biz anti Zoro'cuymuşuz gibi algılanıyor. Olay Zoro fanların abartması başka bir şey değil. Aç mangaya bak bakalım Katakuri'nin o mızrağıyla yaptığı saldırıya Luffy sol tarafından bayağı büyük bir yara alıyor. O yorgunluğun üzerine yinede ayağa kalkıp savaşıyor. Zoro, Killer'den Luffy'nin aldığı hasarın yanında hasar bile sayılmacak bir yara almasıyla bayılması bir oluyor. Biz Zoro zayıf demiyoruz zaten. Kuma'dan aldığı o hasardan sonra bile ayakta durabildi. Kuma bile helal olsun be ne yiğitler var çekmişken bizim beğenmememiz mümkün değil. Luffy her anlamda Zoro'dan daha güçlü ve üstündür. Seri boyunca kaptanlar ve Sağ sol kollarının güçleri gösterildi durdu. Kaido'ya 9 tane samuray saldırdı etki etmedi. 5 tane süpernova saldırıyor etki etmiyor. Kaptanlarla yancıları arasındaki farkı anlamanız için söylüyorum. Luffy>>>>Zoro>Sanji. Roger tayfasında da durum buydu. Big Mom tayfasında da durum buydu. Shirohige tayfasında da durum buydu. Kaido korsanlarında da durum bu. Karasakal tayfasında da durum bu. Hatta Buggy korsanlarında da durum bu. Zoro hiçbir zaman Luffy'ye yakın olmayacak bu serinin dinamiklerine ters bir durum olur.
Dediğim gibi fikrine saygı duyuyorum. Ancak ben verdiğin örnek üzerinden konuştum.katakuriymis luffymiş ben bıraktım kıyaslamayı herşey oda nın ellerinde seride mantık falan kalmadı.
Zoronun akciğeri luffynin bağırsakları gitti hiçbisey yok ikisindede.

Benim seriye başlama sebebim Zoro'ydu. Küçükken star tv'de başladığı zaman Zoro'yu özellikle takip ederdim. Samuray kılıçlarına hayrandım. Üç kılıç taşıyordu dikkatimi çekti. Yıllar sonra tekrar açıp izlemek istedim Zoro'yu halen çok seviyorum ama burada yapılan yorumlarda bazen Zoro>Luffy>>>>>>>>>>Sanji gibi yorumlara denk geldim. Bazen Luffy>Zoro>>>>>>>>>>Sanji yorumlarına denk geldim. Zorocuların aşırı abarttığını fark ettim. Sanji tayfanın sol kolu elbette Zoro'dan sonra geliyor ama aralarında uçurum varmış gibi iddialar çok yersiz gelmeye başladı. Sanji'nin tayfanın en faydalı elemanıyken böyle eziklenmesi de garip en abaza anında bile tayfaya katkı sunabiliyorken aralarında uçuk bir fark olduğunu hiç sanmıyorum. Time Skip öncesi neredeyse eşit gibi yakın çizilirken time skip sonrası niye böyle uçurum varmış gibi algılanıyor anlamadım. Doflamingo'nun en güçlü elemanı Vergo. Sanji'yle kapışmasında Sanji'den güçlü bir profil çizdiyse de dövüşün sonuna kadar bariz bir üstünlüğü yoktu. Sadece ayağını çatlattığı için yenilmiş sayılıyor olmasına şaşırdım. Ya da Luffy'nin bile yardım almadan yenemediği Doflamingo'dan dayak yediği için yerin dibine sokulmasına anlam veremedim. Zoro ne yapsa meth ediliyor. Geçen mangada Luffy'yi kucakladı götürdü. Luffy'yi kurtardı diye yere göğe sığdırılamadı. Aynısını hatta bitik haldeki Luffy'yi Sanji o kargaşanın arasından çıkarmak için o kadar gayret etti ama Sanji'nin yaptığı göze gelmiyor. Benim birini birinden üstün tutmak gibi bir olayım yoktur. Tayfanın güç sıralaması benim için şu şekildedir.

Luffy>>>>Zoro>=Sanji>=Jinbe>>Franky>Brook>Robin>Chopper>Usopp>Nami

Oda, Sanji'yi gömmenin derdindeyse bu onun güçsüz olduğu anlamına gelmez. İkisini de umarım güçlü rakip karşısında görürüz de bu tartışma en azından tatlıya bağlanır.
Bak gene verdiğin örnek çelişiyor.
Time skip öncesi ve sonrası genel bakılırsa zoro>sanji oldu her zaman. Zaten tayfada sanji hiç savaşçı amaçlı bir karekter olmadı.

İkincisi timeskip sonrası işler baya değişti.
Sanjinin ayağını kıran vergo ile daha fazka savassa ne olucak belli değil dedi . Oysa zoro pica gibi birini full beden haki ileyken kesti geçti. Zoro ve sanji hicbizaman yakın olmadılar. Şuanda durum aynı. Ancak time skip öncesi farkın az olduğu doğrudur.

Bak gene verdiğin örnek çelişiyor.
Time skip öncesi ve sonrası genel bakılırsa zoro>sanji oldu her zaman. Zaten tayfada sanji hiç savaşçı amaçlı bir karekter olmadı.

İkincisi timeskip sonrası işler baya değişti.
Sanjinin ayağını kıran vergo ile daha fazka savassa ne olucak belli değil dedi . Oysa zoro pica gibi birini full beden haki ileyken kesti geçti. Zoro ve sanji hicbizaman yakın olmadılar. Şuanda durum aynı. Ancak time skip öncesi farkın az olduğu doğrudur.
Verdiğim örneğin nesi çelişiyor bir açıklar mısın?! Time skip öncesi ve sonrası her zaman Zoro>=Sanji'ydi. Sanji'ye dövüş çizmedi diye Sanji zayıf olmuyor. Zoro kılıç kullanıcısı tabi ki verdiği hasar bir tekmeden daha fazla olacak. Yaşadığın dünyada bile kılıcın verdiği hasarla tekmenin verdiği hasar bir değildir. Vergo en güçlü adamıydı Sanji'ye başka hasar veremedi. Dövüşten çekilende Sanji değildi zaten Vergo'ydu. Bitmemiş bir dövüş için konuşmanız yanlış.

Dediğim gibi fikrine saygı duyuyorum. Ancak ben verdiğin örnek üzerinden konuştum.katakuriymis luffymiş ben bıraktım kıyaslamayı herşey oda nın ellerinde seride mantık falan kalmadı.
Zoronun akciğeri luffynin bağırsakları gitti hiçbisey yok ikisindede.
Bak bunda haklısın time skip öncesinde seri az da olsa mantıklıydı şimdi komple bitti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık