Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sopa vs. Zoro

Luffy'e atılan darbeyi zoro alsa tek yer mi ?

• Kullanılan toplam oy
    140
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oden tek yemiş sayılmaz oraya kadar dövüşerek geliyor. Kaido'nun ejder formundan da hasar alıyor. Başka hasarlar da almış olabilir. Yıpranmıştı öncesinde. Luffy ise baya dinçti. Kata'yı yenmiş gelmiş sağ kol seviyesi bir adam bir zahmet tek yemesin. Bence tamamen senaryo icabı. Lucci'den de tek yemişti zamanında sonra final dövüşte çok farklı oldu. Kaido da böyle olur bence.
Lucci'de tek yemekten çok saf dışı kalmıştı öyle bayılma felan yoktu. Yani hasar değildi olay orada. Burada saldırıyı doğrudan kafayı yiyeni tek attırdı. Oden de bence o darbeye kadar sağlam hasar almış değildi.

Kaido vurduktan sonra Oden'in kafası hayrat oldu. O noktaya kadar da hatırladığım çok yaralanmış, yıpranmış bir halde değildi Oden. Luffy'e de çok temiz tek attı Kaido. Yine çatı dövüşün başında saldırının şiddeti ve etkisi tekrar vurgulandı. Senaryo diye geçilecek bir saldırı değil.
Ki oden'e attığı normal sopayken, luffy'e isimli saldırıyla vuruyordu.

Kaido vurduktan sonra Oden'in kafası hayrat oldu. O noktaya kadar da hatırladığım çok yaralanmış, yıpranmış bir halde değildi Oden. Luffy'e de çok temiz tek attı Kaido. Yine çatı dövüşün başında saldırının şiddeti ve etkisi tekrar vurgulandı. Senaryo diye geçilecek bir saldırı değil.
Binlerce adamı aşıp geliyor oraya. Kaido'nun bir nefes saldırısından hasar aldığını görüyoruz. Belki çok daha fazlasını aldı. Saatlerce devam eden dövüşten iki panel gördük sadece.

Bana göre Kaido ne kadar da güçlüymüş dedirtmek için çizilmiş arcın başında arc bossunu şişirme sahnesiydi. Herkeste bu fikir oluştuğuna göre demek ki Oda başarılı olmuş. Ama arc sonu dövüşleri çok farklı oluyor. Ölüp ölüp diriliyor bizimkiler. Luffy ve belki de diğerleri çok daha fazlasına dayanacak dövüş ilerledikçe.
Lucci'de tek yemekten çok saf dışı kalmıştı öyle bayılma felan yoktu. Yani hasar değildi olay orada. Burada saldırıyı doğrudan kafayı yiyeni tek attırdı. Oden de bence o darbeye kadar sağlam hasar almış değildi.
Oden savaşında off panel dünyalar kadar şey olmuştur. Çok kısa bir anını gördük savaşın. Geri kalanında eli cebinde gezmemiştir Oden. Mesele o da değil. Lucci ise aynı şekilde saf dışı bırakabilirdi Luffy'i. Uçuraydı yine denize düşüreydi. Yapamadı. Nami açıkladı işte Robin'in olayını bildikleri için artık gücü sınır tanımayacak falan filan. Her arcın başında arc bossu erişilmez ya da çok güçlü gösteriliyor zaten. Asıl dövüş başlayınca iş değişiyor. Bu kurguyu defalarca kez gördük. Luffy fanına Luffy savunuyorum ya :)

Binlerce adamı aşıp geliyor oraya. Kaido'nun bir nefes saldırısından hasar aldığını görüyoruz. Belki çok daha fazlasını aldı. Saatlerce devam eden dövüşten iki panel gördük sadece.

Bana göre Kaido ne kadar da güçlüymüş dedirtmek için çizilmiş arcın başında arc bossunu şişirme sahnesiydi. Herkeste bu fikir oluştuğuna göre demek ki Oda başarılı olmuş. Ama arc sonu dövüşleri çok farklı oluyor. Ölüp ölüp diriliyor bizimkiler. Luffy ve belki de diğerleri çok daha fazlasına dayanacak dövüş ilerledikçe.

Oden savaşında off panel dünyalar kadar şey olmuştur. Çok kısa bir anını gördük savaşın. Geri kalanında eli cebinde gezmemiştir Oden. Mesele o da değil. Lucci ise aynı şekilde saf dışı bırakabilirdi Luffy'i. Uçuraydı yine denize düşüreydi. Yapamadı. Nami açıkladı işte Robin'in olayını bildikleri için artık gücü sınır tanımayacak falan filan. Her arcın başında arc bossu erişilmez ya da çok güçlü gösteriliyor zaten. Asıl dövüş başlayınca iş değişiyor. Bu kurguyu defalarca kez gördük. Luffy fanına Luffy savunuyorum ya :)
Dostum bence olayı arc bossu parlatma klişesi üzerinden değerlendirerek yanlış yapıyorsun. Üstüne üstlük Oda düşmanların seviyesi arttıkça her birinin hakkını fazla fazla veriyorken böyle düşünmemeliyiz bence. O saldırıyı biz üç defa gördük üçünde de etkisini ve ağırlığını hissettik. İnsanlarda oluşan algı da bu yönde ki herkes bizimkiler ne bok yiyecek şimdi bu adam karşısında diyor. Yarın çatıdakiler aynı saldırıyı yer ve çok sarsılmadan dövüşe devam ederlerse bu ancak Oda'nın sıçması olur ki böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.

Oden seviyesindeki bir adam da çer çöple dövüşüp iki saldırı yedi diye çok fazla çaptan düşmez. Başka bir handikabı olsaydı bunu görürdük.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık