Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Şonen vs. Seinen

Shounen vs Seinen

• Kullanılan toplam oy
    131

Üye silindi 1004

Kıyaslama da zaten, ikisinin de nirvana yaptığı farklı özellikleri var. Kabataslak düşününce Berserk'in atmosfer daha iyidir. İçine alır seni, böyle sanki yaşıyormuş gibi okursun o fantastik dünyayı... Mugen no Junin ise olayın hikaye tarafında öne geçer. Mesela hemen hemen her karakterle duygusal bağ kurmanı sağlayan bir anlatımı vardır, hiç bir karakteri boş geçmez, ona bir duygu ve derinlik yükler. Ayrıca finali efsanedir. Pek çok anime ve manganın battığı yer finalken Mugen no Junin'in arşa çıktığı yerdir...

Okudunmu sen, Bildiğim kadarıyla okumamış olman gerekiyor :d
Nerde kaldığımı unuttum.Pcye format atınca da favoriden uçtu gitti.Şiranın kol kemiğini gördüm ama :D

Az önce bi yorum vardı çok haklı. Shounenlera kötü de olsa devam edebiliyorsun ama kötü bir seinen çekilmez oluyor. Ancak söyle bir gerçek var en iyiler seinendan çıkıyor.
Ben animede shounen mangada seinen taraftarıyım.
Bu arada ne bu shojo düşmanlığı :artiz: bir de izdivaç programlarına benzetilmiş...

Seinen serilerde en sevdiğim şey; okuyucu kitlesi genellikle az toxic olmasıdır. Shounen serisini okuyan ve izleyen kitleler genellikle aşırı toxic oluyor. Sinir bozucu durum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık