Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Sokak köpeklerinden rahatsız olan mantıklı ve çok sayıdaki insan, köpektapar grubundaki mantıksız ve az sayıdaki insanlar kadar düzgünce örgütlenemediği için bu sorunun yakın zamanda çözüleceğini düşünmüyorum. Tepkilerden dolayı uyutma muhabbeti ertelenir.

Gece vakti birde sayıları 3-4 ü geçtiklerinde avcı moduna giriyorlar. Sokakta bu şekilde kalamazlar yani. Bak gencecik adamım benim bile ölüm riskim var. Kaç kere kampüsten eve geçerken yol değiştire değiştire gidiyorum. Bir çocuk napacak yani? Bu dediğimiz toxic kitlenin belli bir kısmı çocukları suçluyor aynı zaman da. Bu kadar aptallığı görmek bile daraltırken bunlar bu kafayla yaşıyorlar
Kanka evin dibinde sayılabilecek bir yerde otogar var. 25dk yürüme mesafesi falandır. Otogardan eve yürümüyorum. En az 25 köpek görürsün eve gelene kadar. Çok fazlalar ve hep çeteler. Çoğu da aç. Dediğin gibi bizim bile ölüm riskimiz var. Bu dediğimiz kitle beynini bırakıp yorum yapıyor zaten. Bunları destekleyen tiplere çok gülüyorum sajdasds.

İnsan nefreti kusmak için konfor alanında köpek yalayan çığırtkan kahpe bir kesim var. Biraz da onların eseri bu sonuç. Çocuğu köpek tarafından parçalanmış babaya senin yüzünden saldıran köpekler uyutulacak şimdi diye sövüp sayan dava açmakla tehdit eden it sürüsü var memlekette.

Haklısın. Köpekler kendini savunamayan çocuklara saldırınca sorun yok dimi.
Bunun sorun olmadığı fikrine nasıl kapıldın? Çocuk da köpek de bu sorundaki asıl özneler. Aptal bir nefret, iki paralık şovenizmle birleşip elde tüfek sokak köpeği avlama noktasına götürmesi ise başka bir şey. Tabir forum kurallarına takılıyor, yazamıyorum o yüzden.

Her gün milyonlarca hayvanı öldürüyoruz yemek için ve çoğu da acı çekerek (hatta Müslüman ülkelerde kafası kesilerek) ölüyor, köpeklerin ne ayrılacağı var anlamış değilim köpek sorunu da yeme içme kadar önemli bir konu kuduz gibi tedavisi olmayan hastalıklar taşıyorlar.(he veganlara ne diycen derseniz oda başka bir konu, evet hayvan ürünleri kullanmıyorlar fakat tarlalar da bizilyonlarca böcek öldürülüyor bildiğim kadarıyla böcekler de acı çekiyor ve tavşan, köstebek benzeri hayvanlarda öldürülüyor tarladaki meyve sebzeyi korumak için).

Bi 10 yıl önce bile sokak köpeği nüfusu bu kadar artmadan çözüm yolu aransaydı belki bugün böyle sert çözüm yollarına başvurulmayacak,bu kadar can yanmayacaktı.Kanser 4. seviyeye ulaşınca tedavi aklımıza geliyor.
Gündeme geldiğinde insanları da toplasınlar deyip barınak beğenmiyordu millet :D. Bir de o zamanlar sayıları çok daha fazlaydı. Şu konu bir beş sene önce açılsa barınak ve itlaf çözümü 0'a yakın çekerdi :D. O zamanlar barınakla çözülebilirdi şimdi pek mümkün değil.

Varolan yasa tasarısı düzgün uygulanabilirse gene çok fazla köpek ölmez. Barınağa al 30 gün beklet sahiplenen olmazsa yeniden yeniden... Bu döngüye gelene kadar pek çok köpek kurtulabilir gene. Ama şuanda bir çözüm bulunmazsa gelinen noktada bu da çözüm olmaktan çıkacak pompalı tüfekle avlamak tek çözüm haline gelecek :/

Her gün milyonlarca hayvanı öldürüyoruz yemek için ve çoğu da acı çekerek (hatta Müslüman ülkelerde kafası kesilerek) ölüyor, köpeklerin ne ayrılacağı var anlamış değilim köpek sorunu da yeme içme kadar önemli bir konu kuduz gibi tedavisi olmayan hastalıklar taşıyorlar.(he veganlara ne diycen derseniz oda başka bir konu, evet hayvan ürünleri kullanmıyorlar fakat tarlalar da bizilyonlarca böcek öldürülüyor bildiğim kadarıyla böcekler de acı çekiyor ve tavşan, köstebek benzeri hayvanlarda öldürülüyor tarladaki meyve sebzeyi korumak için).
Türkiye'deki köpekler=Hindistan'daki inekler çünkü bazıları için 😌

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık