Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    312
Türkiye'de ne kadar sahipsiz köpek vardır? Yüz binlerce mi? Milyonlarca mı? Bunların hepsinin itlaf edilmesi ne kadar doğru. En azından birçoğu barınaklara toplanabilir. Maliyetli olsa bile
Ne altyapı var ne para. Buna para bütçe ayırırsın hop emcüklenmiş şekilde görürsün üstüne sokakta köpekler ya videodaki gibi saldırır ya birbirini yer. Köpekler şehir yaşamına uygun canlılar değil. Köyde kapına bağlarsın ki çok bağladık besledik şehirde olmuyor. Kedi-kuş-fare bir şekil yaşıyor kendi aralarında da mini sistem kuruyorlar köpekler bu üçgene giremiyor yok yani hem doğaları gereği hem evriltme tarzımızdan dolayı. Bunda duygusal bakılacak mevzu yok barınakların da hali ortada en son birbirlerini parçalıyorlardı. Cins köpek ticareti mama ticareti gibi ister etmen ister kişi ister lobi ne denirse bu mevzu bitirilmiyor. En son il ilçenin birinde halk ellerine alacak silahı dünyaya manşet oluruz o zaman meclis bu neymiş ya der de iş işten geçer...

Ne altyapı var ne para. Buna para bütçe ayırırsın hop emcüklenmiş şekilde görürsün üstüne sokakta köpekler ya videodaki gibi saldırır ya birbirini yer. Köpekler şehir yaşamına uygun canlılar değil. Köyde kapına bağlarsın ki çok bağladık besledik şehirde olmuyor. Kedi-kuş-fare bir şekil yaşıyor kendi aralarında da mini sistem kuruyorlar köpekler bu üçgene giremiyor yok yani hem doğaları gereği hem evriltme tarzımızdan dolayı. Bunda duygusal bakılacak mevzu yok barınakların da hali ortada en son birbirlerini parçalıyorlardı. Cins köpek ticareti mama ticareti gibi ister etmen ister kişi ister lobi ne denirse bu mevzu bitirilmiyor. En son il ilçenin birinde halk ellerine alacak silahı dünyaya manşet oluruz o zaman meclis bu neymiş ya der de iş işten geçer...
Tamam biraz düşününce, tüm sahipsiz köpeklerin barınaklara toplanması imkansız. Çünkü şimdi baktığımda 6.5 milyon sahipsiz köpeğin olduğu söyleniyor. Ama bir yandan bunların hepsinin itlaf edilmesi de bir o kadar uzak bir fikir. Bunların hepsinin tespit edilmesi, gerekli teçhizatlar, personeller... derken işin içinden çıkılamayacak bir hal alır. Bu durumda yapılabilecek en mantıklı hamle belli bir kısmını tespit edip uyutmak/barınaklara toplamaktır. Yarı yarıya yapıladabilir.

köpek yaklaşınca çöm
Sorun yayayken değil. Bisiklet sürmeye çalışıyorum sürekli kovalanıyorum. Bir de bir tane iki tane değil. 5-6 tane. Duruyorum bi anda susup dağılıyolar. Sürmeye başlıyorum tekrar kovalıyolar jsksks. Benlik sorun yok da çocuklar falan korkuyo yanlarından geçerken. Bir de yanlışlıkla birini ezsem veya birine çarpsam üzülürüm :(

Sorun yayayken değil. Bisiklet sürmeye çalışıyorum sürekli kovalanıyorum. Bir de bir tane iki tane değil. 5-6 tane. Duruyorum bi anda susup dağılıyolar. Sürmeye başlıyorum tekrar kovalıyolar jsksks. Benlik sorun yok da çocuklar falan korkuyo yanlarından geçerken. Bir de yanlışlıkla birini ezsem veya birine çarpsam üzülürüm :(
@twei eskide kalmış yapman gereken şey gözlerinin içine bakmak, kimin alfa olduğunu göster onlara keepr :mincika:

Şakayı geçersek yapabiliyorsan yolunu değiştir it bu ne yapacağı belli olmaz.

o zaman seni tanımaları lazım. bu öneriyi bu işten daha iyi anlayanlar düzeltebilir. yapmak istersen, köpekler için atıştırmalıklar var, onlardan alıyorsun, bi dahakine karşılaştığında duruyorsun, biraz durulmalarını bekleyip, yanına yaklaşana doğru bitane yere bırakıyorsun, eğilmeden. bi süre sonra seni gördüklerinde belki de sana saldırarak koşmazlar. tanıdık olduğunu anlarlar.

@twei eskide kalmış yapman gereken şey gözlerinin içine bakmak, kimin alfa olduğunu göster onlara keepr :mincika:

Şakayı geçersek yapabiliyorsan yolunu değiştir it bu ne yapacağı belli olmaz.
Değiştirilebilecek yol yok abi. Yaşadığım şehirde her sokakta en az 4 köpek var. O kadar fazlalar ki köpek olmayan yer bulmak imkansız...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 4, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık