Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    338
Ekonomi ile ne alakası var durumun? Halkın bu kadar ayağa kalktığı bir durumda daha az bile söyleyebilirler sayıyı.
Bittin sen. AKP'yle bağlantılı bir yerden kaynak vermek çoğu Türk internet tartışması için işlemi 0'la çarpmak gibi bir şeydir. İsterse o rakamı Norveçli bilimadamından duymuş olsunlar. Fark etmez. :D

-----------------

10 milyon 1 milyon fark etmez. Bir sorun olduğu açık bir şekilde belli işte. Kaldı ki ben o kadar köpek yokken bile hatta liseden beri sokaklarda köpek olmamasını savunurum.(tabi az köpek varken, çarenin itlaf olmaması kaydıyla). Bir yılda bir kere bile saldırı olsa can candır. Kaldı ki müdahele edilmezse işin bu noktaya geleceği belliydi. Senelerce yırttık kendimizi. Ama hayır Türk insanı illa her şeyi ama her şeyi iş işten geçtikten sonra fark edecek. Halihazırda gelişmiş ülkelerde olan uygulamalar, yapılan araştırmalar kimin umrunda? Ancak birkaç çocuğun ölmesi lazımdı bu işe uyanabilmek için. Keşke bunun olabileceğini önceden bilip önlem alan basiretli bir yönetime ve buna zorlayacak bilinçli bir halka sahip olsaydık.

Bittin sen. AKP'yle bağlantılı bir yerden kaynak vermek çoğu Türk internet tartışması için işlemi 0'la çarpmak gibi bir şeydir. İsterse o rakamı Norveçli bilimadamından duymuş olsunlar. Fark etmez.

-----------------

10 milyon 1 milyon fark etmez. Bir sorun olduğu açık bir şekilde belli işte. Kaldı ki ben o kadar köpek yokken bile hatta liseden beri sokaklarda köpek olmamasını savunurum.(tabi az köpek varken, çarenin itlaf olmaması kaydıyla). Bir yılda bir kere bile saldırı olsa can candır. Kaldı ki müdahele edilmezse işin bu noktaya geleceği belliydi. Senelerce yırttık kendimizi. Ama hayır Türk insanı illa her şeyi ama her şeyi iş işten geçtikten sonra fark edecek. Halihazırda gelişmiş ülkelerde olan uygulamalar, yapılan araştırmalar kimin umrunda? Ancak birkaç çocuğun ölmesi lazımdı bu işe uyanabilmek için. Keşke bunun olabileceğini önceden bilip önlem alan basiretli bir yönetime ve buna zorlayacak bilinçli bir halka sahip olsaydık.
Hayır ülkenin başında başka bir parti var sanki de bu kuruluşların geneli başka bir yere bağlı sanki.
Araştırmayı yapan veteriner odaları da var isteyen istediğine inansın.

Devleti yönetenlerin gerçek yüzünü bildikleri halde hayvanlar için bu kadar ütopik istekler istemek hayvan severlerin samimi olmadığının en büyük kanıtıdır. İşlerine gelmediğinde de Hükümet kurumları tarafından verilen argümanları kabul etmezler çünkü onlara göre güvenilir değil (doğru ama aynı zaman iki yüzlü bir yaklaşım. Madem güvenmiyorsun bu en baştaki uçuk isteğin anlamı ne ? Biliyorsun ki yapılamayacak) Daha kendi insanına değer vermeyen bir oluşumun sokak da ki milyonlarca hayvan ile ifade edilen bir güruh için barınaklara toplansın demek zaten ütopyadır. Bu ütopyaya destek çıkan herkes böyle yaparak ileride doğacak sokak köpeklerinin zulmüne sessiz kalmış oluyor aslında. Çünkü bu tür ütopik düşünceler çözümsüzlüğe itiyor çözümsüzlük arttıkça bu yeni doğacak köpekler daha da kötü bir ortamın içine doğacağı aşikar, uyutulsun deyince de birilerinin aklı çıkıyor. O yüzden büyük ihtimalle Hükümet bu konuda hiç bir adım atmayacak ve bu problem askıda kalacak. Her konuda olduğu gibi.

Bu köpek olayı sosyal medya da çok fazla gündem olunca ister istemez burada da insan bir şeyler yazmadan edemiyor sanırım. Yeter devlet görevlisi gibi burada çözüm adı altında hiç bir şey olmayacağını bildiğimiz halde yazı yazmaktan da bıktım :D Aslında bu tür gündem konularını engelleme olsa güzel olur. Ben ne güzel OP spoilerların da geziyordum.

Oğlum arkadaş ortamı dediğin mahallendeki ve internetteki muhatapların. Buradaki olayda biz direk mahalle ortamındaki arkadaşları görüyoruz. O çocuğun bulunduğu ortam direk anababasının sağladığı şey. Hani kimse elit yerde yaşasın diye beklemiyorum tabi de tecavüzcülerin de arasında olmamak çok da zor olmasa gerek.
O bahsettiğin beter sanıyorum münferit bir vaka. Eğer münferit bir vakaysa zaten tedavi falan görmesi gereken bir çocuktur. He yok, ben bu alanlarda çalışıyorum bu çok sık görülen bir şey diyorsan ben eksik biliyorumdur o zaman.
Ne interneti Roshi, mahallede ve okulda birlikte vakit geçirdiğin insanların ortamından bahsediyorum. Sık duyduğum bir şey değil, bir defa duydum çok da içeriğine girmeyeyim şimdi. Neyse çok da uzatmayayım meseleyi; hasıl-ı kelam çocukların muhatap oldukları, yetiştikleri ortamlar çok da nezih ortamlar değil. Bu videodaki çocukların hareketleri aşırı cringe olsa da gerçek bu yani. Eğitimin sadece matematik, tarih gibi derslerden ibaret olmadığı ve ailelerin çocuklarına ahlak dersi verdiği bilinçli bir toplum olmadıkça bu tarz şeyleri görüp duymaya devam ederiz maalesef.

Bu ülkede 5199. Sayılı hayvan haklarını koruma kanununun olması ve bu hayvan sahiplerine yeterli düzeyde denetim- ceza sistemi gelmediği sürece bu ülkede sokak hayvanı olup olmaması önemli değil hiçbir adam akıllı uygulama gelemez bunun önü kapalı zaten, o yüzden kendinizi hiç zorlamayın bu konuda, ilk önce yasanın değişmesi ardından burada tartışılması gerekiyor.
Bu yasanın adı altında adam akıllı bir uygulama yok iken birde üstüne hayvanların sokaklardan alınmasına engel oluşturuyor. Madem uygulamasını yapmıyorlar ne diye bu yasayı koyuyorlar. 2. Bir hayırsız ada olayı çok yakındır benden söylemesi.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık