Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    338
çok aptalca bi karşılaştırma olmuş, köpeklerin besin zincirinde bi yeri yok ve doğada tek de sürü halinde de saçmalayan canlılar. mesela nasıl inekler tavuklar falan nesli ve davranışı seçilerek evcilleştirilip bize bağımlı hale geldiyse köpekler de öyle. gerizekalı gibi timsah örneği vermek çok acı bi gerçeği gözler önüne seriyor. yetiştirilme ve eğitimsizlik çok büyük başa bela, yetiştirilmeyince bilgiyi işlemede içeride bi supervise yok, onu geçtim bilgiyi yine işlerken dışarıdan da bi denetim almamış demek ki kral :S adam aldığı herhangi bi bilgiyle herhangi bi olayı karşılaştıracağını sanıyor. evet benzerlikler üzerinden analoji üretebilirsin ama ne denklik ne eşitlik üretemezsin :S
diğerini bulamadım ama canadada falan ekipler var roadkill topluyorlar ve onları servis eden kafelere götürüyorlar, ucuza et yemeği yapılıyor. çünkü adamlarda doğada canlı var, bizimki gibi nesli tükenmekte olan hayvanları yabancı avcılara parayla avlanma alanı açmıyorlar :d dönemsel, bölgesel olarak yetkili ekipler avcıları denetliyor, tuzak sahte hayvanlar kuruyorlar falan fistan uzar. karşılaştırılacak bi ülke değiliz bunlarla :d
Hayvanı ne alçakça yakalıyor öyle ya:mad:

Köpek sorununda en makul çözüm @NiTian ErXing abimle daha önce de konuştuğumuz gibi ihracat kalemi olarak yazmak. En ekonomik çözüm budur. Gelen parayla da barınaklar yapılır. Herkesin gönlü olur. Zaten bu 'hayvanseverlerin' sokaktaki karabaşları umursadığı yok.

Köpek sorununda en makul çözüm @NiTian ErXing abimle daha önce de konuştuğumuz gibi ihracat kalemi olarak yazmak. En ekonomik çözüm budur. Gelen parayla da barınaklar yapılır. Herkesin gönlü olur. Zaten bu 'hayvanseverlerin' sokaktaki karabaşları umursadığı yok.
Bununla ilgili az bir kaç saat önce bir yazı okudum. Tam okusaydım keşke... Bulursam atarım... 1910 yılında diğer ülkeler köpek katliamı yaparken, bizimkilerden bunları satmasını istemişler. Bizimkiler para gelecek diye kabul edip köpekleri toplamaya başlamışlar. Halk engel olmuş.

Edit: https://www.haytap.org/tr/goezyalar...ek-bir-suerguen-18-maddede-hayrsz-ada-katliam

Ben devlet olsam derim ki "Sen itlaf mı istiyorsun? Al kardeşim tüfek burada, uyutucu iğne burada. Başka türlü istiyorsan onu da buluruz. Buyur köpekleri de topladım. Ben gidiyorum sen ne yapıyorsan yap. Şu yukarıdaki ablalar da gelirse onları da sen çöz. Hadi bb..."
Gönüllü olurum. Zevk aldığım için değil ama güvenliğimiz için bir şeyler yapmak gerek :bilmem:. Devlet hele bir toplasın yaparız.

Öyle bir şeye izin verseler. Sokaklar Teksasa döner haberi yok. :D
Acıtasyon üzerinden bişiler yapılmaya çalışılıyor işte :D. Ama bu sorun çözülmez ve köpekler iyice çoğalırsa olacak olan o. Bir köpek öldürene 50 lira tadında uygulamalara gidebilirler. Seneler önce o zaman insanlar toplansın diyerek engel oldular. Şimdi geçmiş olsun maalesef 0 itlafla bu meseleyü çözmek imkansız hale geldi. Ancak maalesef toplu bir çözüme gidilmezse çok daha kötüsü olacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık