Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Slam dunk

Şahsen 10 bölümünü okuyup saran bir mangadır Japonya'da basketbolu önemli ölçüde sevdirmiştir.
KONUSU:
Hanamichi Sakuragi, sürekli kavga eden, sürekli aşık olan ve de sürekli ret edilen, liseli bıçkın bir delikanlıdır. En son aşık olduğu Haruko Akagi, tarafından da ret edilir. Ama Haruko, Hanamichi’yi neden ret ettiğinin açıklamasını da yapar. Basketbol klübünden biriyle çıkmak istemektedir. Sevdiği kızın kalbini kazanmak ve onunla çıkmak için, o zamana kadar amatör olarak yaptığı dövüş sporlarından başka sporla ilgilenmemiş Hanamichi, basketbol klübüne katılmaya karar verir.
anime.gen.tr'den alıntıdır.
ayrıca animeside bulunur
Bölüm sayısı:276
Türü:spor,okul,komedi
Mangaka:Takehiko İnoue
Türkçe okumak için:https://manga-tr.com/manga-slam-dunk.html
İngilizce:https://mangareader.to/slam-dunk-9

Bittiğinde çok üzüldüğüm bir mangadır, animesinden sonra kalan yerden devam etmiştim lakin sonu pekde tatmin edici değildi. Keşke üniversite versiyonuda olsaydı.

Son düzenleme:
Mutlaka herkesin okuması gereken bir manga keyifle okumuştum.1999 da show TV de Türkçe yayınlanmıştı.Okula gitmek istemezdim bana gerçekten animeyi sevdiren 2. Animeydi diğeri Dragonballdi.İzleyin izlettirin beğeneceğiniz heyecanli kaliteli bir yapım.

The First Slam Dunk filmini kim çevirip salacak piyasaya? Kuruduk.

Edit: 50GB filmi indirip ingilizce altyazı ile izledim. Film beş para etmez, çizimler 3D gibi CGI mı diyorlar buna ne diyorlar biraz olsun ruh yok. Anime serisi ile kıyaslanamaz bile. Hatta anime karakterlerinin seiyuularına bile seslendirtmemişler. Mangasını okusanız duygularınız daha yoğun olur diyerek noktalıyorum.

Son düzenleme:
Bana göre spor dalında bugüne kadar üretilen en iyi ve en gerçekçi manga, kendinden sonra çıkarılan serilere ilham kaynağı olabilmiş nadide eser. Sadece animesini izlemiş olanlar varsa çok şey kaçırır, animede gösterilmeyen liseler arası turnuvalardaki maçlar gerçekten muhteşem. Birbirinden kolaylıkla ayırt edebildiğiniz ana ve yan karakterler, bunların süreç içerisinde yaşadıkları gelişim vs. derken bu manga diğer birçok seriye ibret olacak düzeyde. Komedi, dram, aksiyon yönünden okurlarının beklentisini fazlasıyla karşıladığını düşünüyorum. Mangadaki son maçı okurken içimdeki coşku, üzüntü, stres, sevinci nasıl anlatabilirim bilmiyorum, o kadar duygulanmıştım ki. Lise çağındaki basketbol macerasına odaklanmasına rağmen bu manganın yetişkinlere hitap eden birçok yönünün olduğunun altını çizmek gerek.:respect:

Basketboldaki teknik terimlerin İngilizcesiyle aram olmadığı için mangayı Mnaki Çeviri’den Türkçe okumuştum bu arada. Canımı sıkan tek şey çevirmenin neredeyse her sayfada gereksiz küfür kullanımı olmuştu.😞

The First Slam Dunk filmini sinemada izledim, uzun zaman aradan sonra sevdiğim seriyi görmenin heyecanından mıdır bilmiyorum ama ben filmi beğenmiştim şahsen. Sonunda Miyagi ile Sawakita'yı gelecekte ABD takımlarında oynarken göstermesi hoş bir sürpriz olmuştu.

Muazzam bir eser, gözleri sanata doyuran çizimler candan karakterler epik maçlar on numara komedi ve sönük final. Bu camiaya girmiş her gencin okuması gereken bir eser. Animesi de güzeldir canon kısım bitene kadar izleyin sonra mangaya geçersiniz.

Slam Dunk'a gelmiş geçmiş en iyi spor temalı manga dememi engelleyen bir Ippo gerçeği var ki o da başka hikaye. 14 sene öncesine dönsem de sıfırdan girsem gene bu camiaya...

Muazzam bir eser, gözleri sanata doyuran çizimler candan karakterler epik maçlar on numara komedi ve sönük final. Bu camiaya girmiş her gencin okuması gereken bir eser. Animesi de güzeldir canon kısım bitene kadar izleyin sonra mangaya geçersiniz.

Slam Dunk'a gelmiş geçmiş en iyi spor temalı manga dememi engelleyen bir Ippo gerçeği var ki o da başka hikaye. 14 sene öncesine dönsem de sıfırdan girsem gene bu camiaya...
Sakuragi Hanamichi efsanedir gelmiş geçmiş en efsane 5 arasına düşünmeden yazarım.Seriyle geç tanıştım aslında ama sonra bu ayıbı temizledim.Hatta bir anime buluşmasında izlemedim diyince kızmışlardı öyle hatırlıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık