Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Filmi nasıl bulduğumu söylemeden bende bi Cinemaximum’a giydireyim. Ulan filmi kendi Tv’imde izlesem daha iyiydi anasını satayım. Yıl olmuş 2022 kendimi youtube’da 360p de film izliyormuş gibi hissettim. 2 sene aradan sonra sinemaya gittim ve Türkiye’de sinemaların kalitesi dolarla orantılı çalışıyor herhalde. Allahtan film on numaraydı da normal bir film olsa görüntü kalitesine dayanamayıp çıkardım herhalde.
Bir ara olay olmuştu bu zaten. Bunların kullandığı Ampuller pahalıymış, o yüzden bilerek kısıp kullanım ömrünü arttırıyorlarmış. İstanbul'da bilindik alışveriş merkezlerindekiler hariç hepsi yapıyor bunu. Dune filmine gittiğimde kör olacaktım az kalsın. Bildiğim kadarıyla yaptıkları da yasal değil ama burası Türkiye pek tınlayan yok.

Bir ara olay olmuştu bu zaten. Bunların kullandığı Ampuller pahalıymış, o yüzden bilerek kısıp kullanım ömrünü arttırıyorlarmış. İstanbul'da bilindik alışveriş merkezlerindekiler hariç hepsi yapıyor bunu. Dune filmine gittiğimde kör olacaktım az kalsın. Bildiğim kadarıyla yaptıkları da yasal değil ama burası Türkiye pek tınlayan yok.
Ülkede herşey haram oldu ya. Arkadaş herkes dolandırcı ama hükümetinde suçu var o ışıklar kesin dolara bağlıdır. Çünkü aynı sinemaya daha önce gittiğimde böyle bir karanlıkta izlememiştim pandemiden önce.

Konya'da -bence- cinemaximum diğerlerine göre daha kaliteli olduğu için akşama bilet alayım diyorum ama sistem çökmüş gibi sanki. Site çok ağır.

En düzgün sinema Cinemaximum burada. Yarın gitmeyi düşünüyordum, bi ürküttün beni...
Ben bekleyemediğim için küçük salonda izledim filmi. Onunda etkisi olabilir ama Dune için İstinye Park'a gitmiştim ve en büyük salonda izlemiştim. Hem gözümü çok yormuştu ve çok karanlıktı. İmax'in öyle aşırı tadına varamadım.

Tekrardan bir de İmax'te gitmek istiyorum ama işte kalitesi nasıldır bilemiyorum.

Ben bekleyemediğim için küçük salonda izledim filmi. Onunda etkisi olabilir ama Dune için İstinye Park'a gitmiştim ve en büyük salonda izlemiştim. Hem gözümü çok yormuştu ve çok karanlıktı. İmax'in öyle aşırı tadına varamadım.

Tekrardan bir de İmax'te gitmek istiyorum ama işte kalitesi nasıldır bilemiyorum.
Bildiğin tüm saatlerde - tüm salonlarda güzel yerlerin biletleri alınmış. Ara ara tek boşluklar var ama şimdi çiftlerin ya da çoluk cocuğun yanına da oturmak istemiyorum. 3d de aynı 2d de...

Sen 3d mi izledin yoksa 2d mi? Yorumlarda 3d izleyin diyen de var 2d izleyin diyen de. Karar veremedim.

Bildiğin tüm saatlerde - tüm salonlarda güzel yerlerin biletleri alınmış. Ara ara tek boşluklar var ama şimdi çiftlerin ya da çoluk cocuğun yanına da oturmak istemiyorum. 3d de aynı 2d de...

Sen 3d mi izledin yoksa 2d mi? Yorumlarda 3d izleyin diyen de var 2d izleyin diyen de. Karar veremedim.
Ben 2d izledim bekleyemediğim için. 3d İmax olmazsa gitmemeye çalışıyorum. Çünkü işkence oluyor benim için.

2d izlediğimde sahneleri gayet iyi seçebiliyorsun ama salondan ya da gittiğim cinemaximum'dan ötürü olabilir. Görüntü kalitesi bir kötü geldi bana.

Carnage'ı izledim, gömüldüğü kadar kötü olmamış bence; vasat bir filmdi yine de. Sonra Carnage'ın çizgi romanda nasıl oluştuğunu merak ettim ve Google'dan bakındım. Meydana çıkma şekli ve zamanı, ayrıca yenilme şekli ve zamanı kronolojik olarak asıl hikayeye çok ters olmuş. Keşke serinin daha çok hakkını verselermiş...

@Smoker sen bilirsin, çizgiroman hakkında merak ettiğim bir iki şey var.
Filmdeki çığlık atan kadın çizgiromanda da var mı? Bir de ölümün eşiğine gelip gözleri maviye dönen polisin ileride nasıl bir rol alacağını biliyor musun; sondaki "canavarlar" diye sayıklamasından sonra Anti-Venom olacak zannedip bakındım biraz, hiç alakası yokmuş :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık