Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Bugün dune filmine gittim, kitapları okumamış biri olarak beğendim filmi. Yarattıkları evren, efektler ve müzikler hoşuma gitti çıktığımda kitaplarını okuma isteği de geldi şahsen. Filmin eksik bittiği hissediliyordu bence ama zaten önceden ilk kitabı iki parta bölüp çekeceğiz demişler. Ama araya çok zaman gireceğini varsayarak keşke dizi olsaymış dedim. Gitmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

DUNE filmini, yakın zamanda sinemada izleyemeyeceğimi anlayınca az önce internetten izleyiverdim dayanamayıp.

İlk kitabı ve ikinci kitabın başlarını okumuş biri olarak izledim filmi. Diğer kısımları okumak için geniş vakitlerim olmadı maalesef.

Zil sesi uzunca bir süre ''Isengard theme'' olan biri olarak film müzikleri önem verdiğim şeylerin başında geliyor. Filmin ses ve müzikleri yalın halde çok çekmedi beni ama filmin içinde mükemmel yerleştirilmiş sesler.

Dune serisi -okuduğum yere kadar- hızlı ama ağır ilerleyen bir kitap serisi, filmde bunu neredeyse birebir yansıtmışlar. Ama bu seri film olmayı kaldırmazdı. Dizi olsaydı adım kadar eminim kült dizilerden biri olacağına. Mentat kelimesi hiç geçmedi sanırım filmde mesela. Bazı yerler kitapta olduğundan daha hızlı geçilmiş. Kitapta sayfalar ayrılan karakterler iki cümleyle geçilmiş. Beni biraz üzdü bu durum.

Cast 9.5/10 Paul ve Chani karakterleri beni tam cezbetmedi. Ben Zendaya sevmiyor da olabilirim... Bilemiyorum.

Onun dışında Jason abimizi sakalsız görmek biraz garip geldi bana. :D

Abi DUNE serisini kitabını bilmem beni de bağlamaz kitabı. Film olarak değerlendirince olmamış film bir dizinin ilk bölümü gibi film yapmış adam. Hikaye bir şekilde bağlanmıyor. Karakterleri tanıttı evreni açtı gibi olmuş. Kitabı mükemmel olabilir fakat. Film olarak saçma sapan yarım kalmış bir iş olmuş. Yani yüzüklerin efendisi gibi seri bir filmle karşılaştırılıyor ama orada birşeyler bağlanıyor filmde bir şeyler oluyor gayette. Evrenin özeti gibi film çekilmiş bence.Devamı da part ikide gibi olmuş. Birde böyle aşırı kasvetli havası var, biraz içim şişti o yüzden. Sondaki savaşda daha epic çekilebilirdi özet gibi çekmişler. Filmden herşey özet gibi. Hani sanki evreni biliyoz izlemişiz yeni sezon gelicek öncesi özet gibi. Kısa kısa partlar var. Bir bütün olduğunda çok iyi iş çıkabilir. Neyse beklentiyi de hypladı bu yutubrlar falan da ondan oldu sanırım. Yüzüklerin efendisi bekleyince o zevki alamadım malesef. :(

DUNE filmini, yakın zamanda sinemada izleyemeyeceğimi anlayınca az önce internetten izleyiverdim dayanamayıp.

İlk kitabı ve ikinci kitabın başlarını okumuş biri olarak izledim filmi. Diğer kısımları okumak için geniş vakitlerim olmadı maalesef.

Zil sesi uzunca bir süre ''Isengard theme'' olan biri olarak film müzikleri önem verdiğim şeylerin başında geliyor. Filmin ses ve müzikleri yalın halde çok çekmedi beni ama filmin içinde mükemmel yerleştirilmiş sesler.

Dune serisi -okuduğum yere kadar- hızlı ama ağır ilerleyen bir kitap serisi, filmde bunu neredeyse birebir yansıtmışlar. Ama bu seri film olmayı kaldırmazdı. Dizi olsaydı adım kadar eminim kült dizilerden biri olacağına. Mentat kelimesi hiç geçmedi sanırım filmde mesela. Bazı yerler kitapta olduğundan daha hızlı geçilmiş. Kitapta sayfalar ayrılan karakterler iki cümleyle geçilmiş. Beni biraz üzdü bu durum.

Cast 9.5/10 Paul ve Chani karakterleri beni tam cezbetmedi. Ben Zendaya sevmiyor da olabilirim... Bilemiyorum.

Onun dışında Jason abimizi sakalsız görmek biraz garip geldi bana. :D
Kitaplar çok iyiydi bana hep biraz hızlı ilerlediler gibi gelir kitaplar ama gerçekten güzeldi. Got'u hiç sevmem mesela bir kaç yerdeki yazım harikaları hariç (İlk bölüm, Tower of Joy vb). Dune ise bir başyapıt :alkis:

Bu yüzden filmi izlemeye korkuyorum bakalım eninde sonunda izleyeceğiz.

Kitaplar çok iyiydi bana hep biraz hızlı ilerlediler gibi gelir kitaplar ama gerçekten güzeldi. Got'u hiç sevmem mesela bir kaç yerdeki yazım harikaları hariç (İlk bölüm, Tower of Joy vb). Dune ise bir başyapıt :alkis:

Bu yüzden filmi izlemeye korkuyorum bakalım eninde sonunda izleyeceğiz.
Reyiz 6 kitap cildli şekilde sipariş verdim, ben filmi insanlar kadar çok sevmedim ama bu hikayenin kitapları iyi olur mantığıyla verdim sipariş.

Film tam 9 bölümlük dizinin 3 veya dördüncü bölümü kadar sürüyor. Hikaye tam başlıcakken bitiyor. Yani korkucak bişeyi yok diyebilir, okuduğun şeyin görselini görmek iyi olabilir. Görsel olarak film iyi.

Reyiz 6 kitap cildli şekilde sipariş verdim, ben filmi insanlar kadar çok sevmedim ama bu hikayenin kitapları iyi olur mantığıyla verdim sipariş.

Film tam 9 bölümlük dizinin 3 veya dördüncü bölümü kadar sürüyor. Hikaye tam başlıcakken bitiyor. Yani korkucak bişeyi yok diyebilir, okuduğun şeyin görselini görmek iyi olabilir. Görsel olarak film iyi.
İyi yapmışsın yavaş yavaş oku :good:

İlk iki kitap favorimdir :bilmem:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık