Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Hikayede ki mantıksızlıklar, ilerleyiş derinilik vb. her türlü şeyden bahsediyorum. Yaşlı adamın ölüşü de ayrı komikti ya. :D
Abi her hikayede mantıksızlık olur. Öyle bakarsan Oooo :flaugh:
[ Bu arada bana gelen tek mantıksızlık O base'i nasıl yaptılar olayı var onun dışında mantıksız olan bir şey göremiyorum ]
Tabi F-A'dan bahsediyorum 7. Film :D

Unknown

Abi her hikayede mantıksızlık olur. Öyle bakarsan Oooo :flaugh:
[ Bu arada bana gelen tek mantıksızlık O base'i nasıl yaptılar olayı var onun dışında mantıksız olan bir şey göremiyorum ]
Tabi F-A'dan bahsediyorum 7. Film :D
Öyle birşey den bahsetmiyorum ya hani o kadar basit bir şey değil. Beni filmi izlerken bıraktırmaya sevk edicek kadar büyük mantıksızlıklar dan bahsediyorum. O na kalırsa 1-2-3 için de geçerli olan mantıksızlıklar vardır. Ama karakter yoksunu tipleri izlemeye dayanamadım.

Star Wars ilk serisi oyunculuk, senaryo ve kurgu bakımından çok kalitesiz bir üçleme. Dövüş sahneleri ise gelmiş geçmiş en berbat ve amatörce yapılmış yapımlar listesinde zirveyi zorlayacak nitelikteydi. Yaratılan muazzam evrenin girişi olma niteliği haricinde neredeyse her bakımdan sınıfta kalacak bir bir yapım.

İkinci üçleme bazı kusurları haricinde(birkaçından yukarıda arkadaşlar bahsetmiş) ilk seriye göre çok daha iyi bir çalışmaydı. İlk seriye kusma seviyesinde yedirilmiş aksiyon sahnelerinden öte ikinci seride felsefi derinlik ve incelikle işlenmiş bir alt metin hakimdi. Kılıç çatışmalarından çok fikri ve siyasi çatışmalara önem verilmişti, ki bence bu takdire değer bir hamle. Kılıç çarpışmaları da fazlasıyla estetik ve gerçekçi yansıtılmıştı. İlk serideki gibi şövalyecilik oynayan sübyanları izliyormuşuz hissine kapılmaktan ziyade bilakis büyüleyici bir atmosfer vardı. Ayrıca karekterler de ilk serideki gibi temelsiz ve zayıf yansıtılmanın aksine olabildiğince başarılıydı. Gelişim süreçleri de unutmamak gerek, pek az filmde(filmlerde karekter gelişimlerini yansıtmak epey zahmetli bir iştir) böylesine başarılı bir şekilde işlenen karekter gelişimi vardır.

7. filmi pek beğendiğim söylenemez. Basbayağı fan servis bir film yapmışlar. Adamlar serinin fanatiklerinden o kadar çekinmiş ki neredeyse hiçbir yeni şey yaratmaya cüret edememişler. Demek Abrams'ın da cesaretinin sınırı varmış... Bu filmle birlikte sanatına olan saygımın büyük çoğunlunu kaybettim. Yanlış anlaşılmasın hüsranımın sebebi film kötü olduğu için değil, korkakça bir yola başvurmasından kaynaklı.

Ayrıca yıllardır bir şeyi merak eder dururdum. Onca insan neden Darth Vader'ı seviyor? Onda özel olan hiçbir şey yoktu ki? Üstelik karekter tasarımı iyi yapılmamış ve derinliği de neredeyse hiç işlenmemişti. Onu diğerlerinden ayrı kılan neydi peki?
Geçen seneye kadar bir yargıya varamamıştım ama 7. film için seriyi tekrar izlediğimde sebebini öğrendim, en azından ben öyle düşünüyorum.
Sebebi:

Nefesinin sesi.

Ben SW'yi prequel filmleri ile tanıdım ilk. Anakin Skywalker'ı sevmiştim. Sonra Darth Vader oldu daha da çok sevdim. Nefes alışı yeter. :ehe:

La millet bir oldu benimle maşak mı geçiyor nedir ? :D
ilk serideki macerayı değil Prequel'daki politikayı mı seviyorum diyorsun şimdi :O - GrandeL ?

La millet bir oldu benimle maşak mı geçiyor nedir ? :D
ilk serideki macerayı değil Prequel'daki politikayı mı seviyorum diyorsun şimdi :O - GrandeL ?
İlk serinin benim için içi fevkalade şeylerle dolu bir odaya açılan rutubetli ve bakterili üç kanatlı bir kapıdan farkı yok.
Normalde aksiyon-macera filmlerini seven biriyim ama ilk serinin aksiyonundan haz duygusundan ziyade üçüncü kişiler adına utanç duygusu hissettim. Yürümeyi bilmeyen piyadelerle, ne için savaştığını bile bilmeyen bücür kıllı yaratıklarla ve bir dolu saçmalıkla dolu bir seri. Senaryo, kurgu hatalarıyla ve saçmalıklarıyla bir dolu liste hazırlayabilirim.
Oyunculuğa çok önem veren biriyimdir, sana şunu söyleyeyim, ortaokul piyeslerinde bile bu serideki oyunculardan çok daha iyi aktörlük yapan insanlar var. Ana karekterlerinden tut da en basit figüranına kadar bütünüyle kepaze bir aktörlük örneği var seride.
Yazılacak çok fazla şey var aslında ama fazla uzatmak istemiyorum, son olarak şunu söylememe izin ver; İlk seriyi izlerken yüz kaslarım sürekli bir şekilde spazm geçiriyordu, ışın kılıcı dövüşlerini ise bir gözüm kapalı izledim(hayatımda ilk kez yaptığım bir şey), o sıralarda ruhum daralmaması için de cherry klasik müzik açmıştım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık