Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Silkroad Online (2005)

Güncel oynanabilecek MMORPG'leri uzun zamandır araştırıyorum (Çooook uzun zamandır) böyle serverları ölü olmayan P2W'i o kadar hissettirmeyen çeşitli sınıfları olan, Güzel açık dünyası olan filan önerir misiniz bu oyunu?

Güncel oynanabilecek MMORPG'leri uzun zamandır araştırıyorum (Çooook uzun zamandır) böyle serverları ölü olmayan P2W'i o kadar hissettirmeyen çeşitli sınıfları olan, Güzel açık dünyası olan filan önerir misiniz bu oyunu?
Bu oyun P2W in babası. Orjinal sroya bakarsan böyle söz sahibi olayım diyorsan baya bi 10-15k euro harcaman gerekebilir. Ama hani ben kendi halimde takılırım arkadaşlarla oynarım diyorsan sadece vip( servere sıra beklemeden giriş için) alman lazım. Trsro da uzun zamandır beklenilen bir şeydi. Telif haklarını alıp resmi sunucu olduğu için onada baya para basıldı. Yine orda da kendi haline takılabilirsin. Ama onda çoğu mekan dolu oluyor. Kasılırken sıkıntı çekebilirsin. Pvp serverlere bakayım dersen trsro çoğuna dava açtı diye biliyorum. Takmayıp yeni yeni açılan serverler oluyor ama onlarında kapanması yakındır.
Ama yinede güzel oyundur oynanışı,haritaları,görevleri.

Oyunu gömmüş gibi hissettim o yüzden ekleme yapıcam. Dediklerimde hala kararlıyım. Ama bu oyunda bot sistemini kullanarak para(oyundaki para) toplayıp satarsın. Böyle para(TL) kazanırsın. Ama yüksek seviyeli hazır karakter alıp başlarsan bot sistemiyle birlikte düşürdüğün bazı eşyaları toplayıp satabilirsin. Bu da sana ekstra kazanç olabilir. Bot paralı bu arada aylık ücreti ne kadar bilmiyorum.

Birkaç saate 64 lvl oluyor benim çar. Cebimden çıkan para 0.
Millet bilinçsizce bot alıyor, çar alıyor. Kendisine sıfırdan çar kasmak için parti kuruyor, parti dolu olursa daha hızlı kasacak kendi sıfır çarını. Bedava taksi açmak zorunda kalıyor bu sebeple.
Bedava taksilere katıla katıla 64 oldum sayılır işte.

Dediklerine katılıyorum. Verdiğin parayı çıkarma şansın, hatta direk kar yapma imkanın var oyunda.
Ama bunun için güzel oyun bilgisi lazım. Ben 2005-2006 yıllarında orta 2'ye giderken başlamıştım bu oyuna. Tabi zamanla oyun çok değişti. Uzun süredir de oynamıyordum. Şuan bir çok şeye hakim değilim yani oyunda.
Biraz daha oyun bilgim güncel olsaymış, şu 64 lvl boyunca neler neler yaparmışım diye düşünüyorum şuan. Çok salakça şeylere çok para harcadım, çok değerli şeyleri günü kurtarmak adına ucuza sattım falan.

Yani demem o ki; oyun bilginiz olmadan çar, bot vs. almayın eğer bu oyunu oynama niyetiniz varsa.
Trsroda sistem nasıl bilmiyorum ama isro da güçlü olmak için yapman gereken bir sürü şey var.
Eskisi gibi meslek seç, kıyafeti giy git değil artık. O mesleğe özel kıyafet seti alıyorsun. Kendine nasıl seviye kasıyorsan mesleği seçtiğin andan itibaren onuda 1. seviyeden kasıyorsun. O yüzden 20 seviyede herkes hemen kıyafeti giyip kasılıyor beraber gitsin diye. 20-50-80-100-120 ( daha üstü varsa bilmiyorum) gibi seviyelerde kıyafet setleri var. Bununda tabi ay mührü güneş mührü gibi seviyeleri var. Bunları topluyorsun bide bunu geliştiriyorsun +1 +2 vs. Bunu geliştirmek içinde yapman gereken bir sürü şey var. Normal kıyafet sistemi gibi bunların da yüzdelerini değiştirebiliyorsun. Üstüne ekstra özellik ekleyebiliyorsun vs. Normal kıyafet için sistem aynı tablet kasmak, artı bas fln. Ama şöyle bir şey geldi. Silkle aldığın bir eşyayla kıyafetteki ekstra özellik (blue) sayısını değiştirebilirsin. En fazla 11 oluyor. 11 olmasıda yanlış hatırlamıyorsam binde 1. Bir diğer silkle aldığın itemle de bu bluelerin özelliklerini değiştirebiliyorsun. 3 saldırı 5 hp vs. Bunlar gelirken rastgele yüzdelerle geliyor. Bir diğer silk itemiyle de ( bundan emin değilim kaldırılmış olabilir bakmak lazım) sadece yüzdeleri değiştiriyorsun. Bunu silah,kalkan,kıyafet ve takı için yapabilirsin.

Trsroda sistem nasıl bilmiyorum ama isro da güçlü olmak için yapman gereken bir sürü şey var.
Eskisi gibi meslek seç, kıyafeti giy git değil artık. O mesleğe özel kıyafet seti alıyorsun. Kendine nasıl seviye kasıyorsan mesleği seçtiğin andan itibaren onuda 1. seviyeden kasıyorsun. O yüzden 20 seviyede herkes hemen kıyafeti giyip kasılıyor beraber gitsin diye. 20-50-80-100-120 ( daha üstü varsa bilmiyorum) gibi seviyelerde kıyafet setleri var. Bununda tabi ay mührü güneş mührü gibi seviyeleri var. Bunları topluyorsun bide bunu geliştiriyorsun +1 +2 vs. Bunu geliştirmek içinde yapman gereken bir sürü şey var. Normal kıyafet sistemi gibi bunların da yüzdelerini değiştirebiliyorsun. Üstüne ekstra özellik ekleyebiliyorsun vs. Normal kıyafet için sistem aynı tablet kasmak, artı bas fln. Ama şöyle bir şey geldi. Silkle aldığın bir eşyayla kıyafetteki ekstra özellik (blue) sayısını değiştirebilirsin. En fazla 11 oluyor. 11 olmasıda yanlış hatırlamıyorsam binde 1. Bir diğer silkle aldığın itemle de bu bluelerin özelliklerini değiştirebiliyorsun. 3 saldırı 5 hp vs. Bunlar gelirken rastgele yüzdelerle geliyor. Bir diğer silk itemiyle de ( bundan emin değilim kaldırılmış olabilir bakmak lazım) sadece yüzdeleri değiştiriyorsun. Bunu silah,kalkan,kıyafet ve takı için yapabilirsin.
Bu arada bu silkle yapılan işlemlerin hepsi şansa bağlı.
Meslek seviyen normal seviyeni geçebilir o yüzden güzel setler giyebilirsin.
Bide son olarak eski sunuculardan sadece 2 tane kaldı. En son bir ay önce birleşme oldu. O yüzden şuan eski sunucular baya kalabalık isroda.
Ama son birkaç yıldır isro akıllılık yapıp kendi yeni serverler açıyor. 80 sınırlı,90 sınırlı fln. Sonra zamanla bunların sınırını arttırıp insanları çekmeye çalışıyor.
Güzel sistem ama orda da paran varsa sözün geçere dönüyor bi süre sonra

Birkaç saate 64 lvl oluyor benim çar. Cebimden çıkan para 0.
Millet bilinçsizce bot alıyor, çar alıyor. Kendisine sıfırdan çar kasmak için parti kuruyor, parti dolu olursa daha hızlı kasacak kendi sıfır çarını. Bedava taksi açmak zorunda kalıyor bu sebeple.
Bedava taksilere katıla katıla 64 oldum sayılır işte.

Dediklerine katılıyorum. Verdiğin parayı çıkarma şansın, hatta direk kar yapma imkanın var oyunda.
Ama bunun için güzel oyun bilgisi lazım. Ben 2005-2006 yıllarında orta 2'ye giderken başlamıştım bu oyuna. Tabi zamanla oyun çok değişti. Uzun süredir de oynamıyordum. Şuan bir çok şeye hakim değilim yani oyunda.
Biraz daha oyun bilgim güncel olsaymış, şu 64 lvl boyunca neler neler yaparmışım diye düşünüyorum şuan. Çok salakça şeylere çok para harcadım, çok değerli şeyleri günü kurtarmak adına ucuza sattım falan.

Yani demem o ki; oyun bilginiz olmadan çar, bot vs. almayın eğer bu oyunu oynama niyetiniz varsa.
Bu arada spam yapıyor gibi oluyor ama uzun süredir bu oyunla ilgili konuşamıyorum. Yaşım küçük çevremdeki çoğu kişi bilmiyor oyunu.
Sorun değilse oyundaki ucuza satıp, pahalıya aldığın şeyleri sorucam.

@Kiwi premium plus falan satın almadan isro'da herhangi bir servera login olamıyorsun bildiğim/denediğim kadarıyla. Sıraya sokuyor seni login olman için, ve o sıranın sonu gelmiyor hiçbir şekilde. Premium plus satın alanlar sıraya girmiyorlar diye biliyorum.

Meslek seti olayını çözdüm ya. Ben mesela meslek setini sadece meslek yapılıyorken işe yarıyor zannediyordum. Meslek yapmıyorken de yarıyormuş :D

Cebimden 0 para çıkarak 20. derece en düşük seviyeli meslek setimi tamamladım. 50. derece düşük seviyeli setimi de tamamlayacağım yakında. Tabi dediğin gibi, cebinden para çıkanlar meslek setlerine güzel artı ve maviler basıyorlar. Ben beceremedim o kısmı henüz. Cepten para çıkmadan nasıl meslek ekipmanlarına + basarız, bakıcaz.. Şu aralar 8. derece normal set için para biriktirdiğimden pek ilgilenemedim o kısımla henüz :fool:
İsroda vip sistemi var. Harcadığın silk miktarına göre sana vip veriyor oyun. Her vipin ortak özelliği tek tıkta oyundasın. Ama verdiği özellikler değişiyor.
Trsro bunla ilgili bir anket yaptı diye hatırlıyorum orda vip sistemi reddedildi o yüzden pre sistemi var hala orda.
Meslek ekipmanlarıyla ilgili bildiğim bir şey yok yardımcı olamicam bu konuda :üzgünüm:

Magic pop sistemini hatırlıyorsundur. Trsroda çoğu kişi magic pop ile kendine sun moon çıkardı.
Yanlış hatırlamıyorsam trsro son derecenin hiçbir ekipmanını magic popa getirmedi. Bir önceki içinde moona kadar var.
Şuan son derece kaç bilmiyorum ama son derece hariç diğerlerini bulmak kolay olabilir. Şimdiden kolay gelsin.

Mesela son kendime attığım kazıktan bahsedeyim:

55 level, Penon Warrior'dı sanırım mob'un ismi, mob'dan bir tane item düşürdüm. Gittim o itemı NPC'ye sattım. 100k golda sattım diyelim, miktarı tam hatırlamıyorum. Bu levellara kadar düşürdüğüm tüm itemları NPC'lere dümdüz sattım. Üzerimden çıkardığım eşyaları da, artı bastığım mavi bastığım eşyaları da herşeyi hep dümdüz NPC'ye satıyordum.

Neden böyle yapıyordum, konsinyeye satın alma amacıyla bakıyor olduğum esnalarda hiç kendime uygun itema denk gelmiyordum. Dedim, demek ki herkes NPC'ye dümdüz satıyor itemlarını. Boşuna itemları konsinyeye koymaya gerek yok diye düşünüyordum kimse koymadığı için.

İki gün önce falan herhalde bir item düştü, dedim konsinyeye koyayım bakayım. NPC'ye 100k'e satacağım itemı, konsinyede 500k'e okuttum, hem de birkaç saatte.

Yani, millet konsinyeye item almak için bakıyor. Ama item satmakla pek uğraşmıyor. Milletin aklına dümdüz uymak yerine, önce bi deneme/yanılma yapmam gerekirdi. Belki şuan 5 katı kadar gold'um vardı yani. Belki de piyasadan kendime sox silah falan alacak kadar para biriktirmiş olabilirdim şu levela kadar.

Bırakıcam zaten yakında, okul başladı. İkinci aşıdan sonra 15 günün dolması gerekiyormuş kampüse girebilmek için, onu beklerken oynayayım dedim. Çok umrumda değil yani kendime attığım kazıklar :D
Anladım giderken goldları tl ile okutursun :D
Bunları öğrendikten sonra daha zevkli gelir artık :D
Stall ile ilgili oraya düzenleme geldi sanırım. Stall karakterleri oyunu dolduruyordu.
Bu arada bot ile mi kasıyorsun yoksa farklı sistemi mi var trsronun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık